Автор Тема: Как се браните от кучета?  (Прочетена 769 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен a_atanasov

• Newbie
  • *
  • Публикации: 1
  • Кара: Kymco Agility
Как се браните от кучета?
« -: август 28, 2019, 10:52:17 am »
На два-три пъти вече ми се случва да минавам покрай глутница от кучета със скутера и като чуят шум на мотора ме налитат и лаят заплашително. Веднага спирам и тропам с крак по асфалта, но като тръгна пак налитат. Преди ме е хапало куче, бяхме двама с Карпати и сега като си спомня не ми е приятно.
Вие как реагирате като ви налети или подгони куче/кучета?

Неактивен Гошко

• Hero Member
  • Публикации: 2683
Re: Как се браните от кучета?
« Отговор #1 -: август 28, 2019, 12:24:25 pm »
Кучето докато тича трудно ще те ухапе. Просто подавам газ. Ако скоростта е ниска и предполага спускане на крак, тогава е опасно.
Повечето кучета също се страхуват. Те и затова лаят. Ако кучето има намерение да те хапе, няма да те лае... В такива случаи нападението е най-добрата защита. Колкото и здраво да хапят, кучетата имат само едни зъби за оръжие. Ние, хората, имаме ръце, крака, глава, зъби и умение да си служим с предмети.
Спускал ми се е 45-50 килограмов помияр в супер неизгодна ситуация - в бавно детско АТВ двамата с дъщеря ми.
Само дето не го нахапах, деба и миризливия плъх! Избяга с потрошена муцуна.
Много добра работа върши и навеждането със заплашително тръгване към кучето. Взимане на предмети (камъни) от земята също ги плаши.
Нападан съм от почти всякакви кучета. Хапал ме е доберман, но изтърпях ухапването, тъй като кучето беше скъпо и още малко - под година. Ухапа ме почти на игра. Не осъзнаваше, че причинява болка. Затова и нищо не му направих.

Неактивен Moderately_Crazy

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 26
  • Кара: '99 CBR 600 F4
« Отговор #2 -: август 28, 2019, 12:43:05 pm »
Спрей. Ако кучето е едно, ОК, няма проблем каквото и да е то в общи линии (има изключения). Ако са 2 - горе-долу. 3 и нагоре си е на кило кръв и метър кожа кажи-речи.
"The things you own end up owning you!"

Неактивен китан

• Hero Member
  • Публикации: 1333
  • Кара: изтребител
« Отговор #3 -: август 28, 2019, 10:43:37 pm »
общо взето не е голям проблем.главно само си тичат и лаят.
а и винаги можеш да му изрежеш един шут,ако е по-смело

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7971
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #4 -: август 29, 2019, 12:19:57 pm »
Средностатистическият моторист е с по-бавни рефлекси в краката, отколкото което и да е куче във врата и устата. По-вероятно е да бъде ухапан, отколкото кучето сритано.

Давай газ и заминавай. Няма куче което да надбяга мотор.
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен Гошко

• Hero Member
« Отговор #5 -: август 29, 2019, 01:59:18 pm »
Средностатистическият моторист е с по-бавни рефлекси в краката, отколкото което и да е куче във врата и устата.

Ако искаш мога да ти пратя средностатистическата си колекция снимки от разбити кучешки муцуни.
За съжаление има два проблема - гледката не е приятна, а и трудно ги настигам за снимка. Да не говорим колко трудно ги увещавам да се усмихнат...

Неактивен 5ров

• Hero Member
  • Публикации: 405
  • Кара: стари мотори....
« Отговор #6 -: август 29, 2019, 05:58:42 pm »
Щом едно куче се е научило да напада преминаваще МПС, то със сигурност ще си изпати ! Преди няколко години есента, след като беше завалял краткотраен есенен дъжд, както си "разтривах" един от старите ми мотори "К 750", ме нападна един чистокръвен помиар, тежащ около 25-30 килограма, който едвам заобиколих, след като се уплаши от рева на двата продухани ауспуха ! След като натиснах спирачките успях да не падна и се отървах...........но няколко дни след това разбрах, че кучето е искало да спре по същия начин един четириос самосвал и не е успяло....
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не можеш да го обясниш теоритически.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #7 -: август 29, 2019, 07:28:52 pm »
Средностатистическият моторист е с по-бавни рефлекси в краката, отколкото което и да е куче във врата и устата.

Ако искаш мога да ти пратя средностатистическата си колекция снимки от разбити кучешки муцуни.

Няма нужда. Теб те знаем, че не си сред средностатистическите мотористи :headbang:
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен Гошко

• Hero Member
« Отговор #8 -: август 29, 2019, 11:06:08 pm »
Ти па си могу убаф.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #9 -: август 30, 2019, 10:47:50 am »
К'во да правя. Ген. Ако не вярваш, гледай

Неактивен Гошко

• Hero Member
« Отговор #10 -: август 30, 2019, 01:26:29 pm »
Еейййц!
Той Оня давАл, давАл, та чак с шъпити давАл тая убус!
Чак са пуулял...

Туй Аво-Турист продаваш ли го? Мерак ми е да си реставрирам едно за стаен интериор.
Тва беше сериозно.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #11 -: август 30, 2019, 02:28:36 pm »
Тц. На моторите мястото им е на пътя :cheers:

Неактивен Гошко

• Hero Member
« Отговор #12 -: август 30, 2019, 02:47:52 pm »
Аво-то не е мотор.  :beer:
Стар съм вече да работя зимъс долу. Искам вкъщи до камината.