Автор Тема: Проблем с паленето при MV Agusta Rivale.  (Прочетена 176 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен r3ax0n

• Newbie
  • *
  • Публикации: 2
Проблем с паленето при MV Agusta Rivale.
« -: септември 24, 2019, 09:43:31 pm »
Здравейте.
Преди 2 месеца си взех мотора и досега нямаше проблеми но от няколко седмици пали трудно.Откарах го на майстор и излиза че не стига ток до свещите.Сега обаче трябва да се разбере защо и вече от 4 седмици нищо.Сменихме му акумулатора някакво реле на динамото и все още се чудим от каде може да е проблема.Ако може моля да ми дадете някакви съвети или да ми препоръчате майстор ще съм много благодарен.

Неактивен apollo11

• Hero Member
  • Публикации: 550
  • Кара: TDM900
Re: Проблем с паленето при MV Agusta Rivale.
« Отговор #1 -: септември 24, 2019, 09:55:57 pm »
Има ли имобилайзер?

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7688
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
Re: Проблем с паленето при MV Agusta Rivale.
« Отговор #2 -: септември 24, 2019, 10:44:50 pm »
Токът до свещите идва от бобините и се управлява от електронното запалване (ECU или CDI). За да стане магията има и някой и друг датчик. Кабелите са ясни. Свещите, естествено, също трябва да са наред. Релето, което сте сменяли, регулира зарядното напрежение от динамото към акумулатора. Няма пряка връзка с тока към свещите. От значение е за поддържане на акумулатора в кондиция, защото без него последният ще се срине бързо при работещ двигател.

Tака че мисля, че трябва да си насочите усилията към всичко след акумулатора. Почнете с най-лесното - кабели и букси. Един кабел към бобина да не дава контакт и те вкарва в сериала.
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.