Автор Тема: Проблем със Kawasaki 500s  (Прочетена 1584 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен titan22

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 36
  • Кара: бъдещ моторист
Проблем със Kawasaki 500s
« -: май 07, 2020, 10:25:40 am »
Здравейте,дойде ред и аз да търся съвет или помощ от колегите тук.Проблема е следния,при първо палене(сутрин) при включване на първа скорост мотора "рита" но не гасне както при други колеги,а другото което забелязвам е че като редя скоростите нагоре си включват идеално,обаче като почна да свалям надолу става проблем,щрака механизма но скоростите не се превключват или се превключват много трудно.Сменено масло,след като го купих мотора му сложих Репсол,сега е със Мотул 3000.Разлика във превключването няма.Къде да се насоча да търся проблема-скорости или съединител?Ще съм благодарен ако някой ми помогне поне със съвет.

Активен Гошко

• Hero Member
  • Публикации: 2671
Re: Проблем със Kawasaki 500s
« Отговор #1 -: май 07, 2020, 10:58:57 am »
Касета.
Ходът нагласен ли е? Да не би да имаш прекалено голвм луфт на жилото и от там малък ход?
Ръчката огъвана ли е?

Неактивен titan22

• Jr. Member
  • **
« Отговор #2 -: май 07, 2020, 05:52:58 pm »
Не е огъвана ръчката,хода го регулирам от позициите на ръчката,но на каквато и позиция да го настроя,все същото.Между другото се свързах с едно приятелче което е горе долу на ти с тези моторетки и ще го погледне за какво иде реч,дали е съединител или проблем със скоростите.

Неактивен kokoVmaxa

• Hero Member
  • Публикации: 3883
  • "RBT Custom motors" Ltd.
    • www.racebiketuning.com
  • Кара: мотор със четири свещи
« Отговор #3 -: май 07, 2020, 06:07:40 pm »
Мотул 3000 няма. има 300 - изхвърли тая чорба и СИ НАЛЕЙ хубаво масло
Гаражът e вече подреден:
 R1200R'09 for Тоuring 748R '02 Race Track bike CB500Four K1'71Classic Cafe

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7950
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #4 -: май 07, 2020, 07:55:42 pm »
Долу при касетата има ли опция да се регулира жилото на съединителя? Ако има, не е лошо и там да се провери какво е положението. Пробвай да сменяш предавките надолу с междинна газ. Ама маслото наистина трябва да е добро, щото ако е някой боклук или ментето му, няма да станат нещата ;)
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен titan22

• Jr. Member
  • **
« Отговор #5 -: май 07, 2020, 08:33:54 pm »
Коко,това какво е според теб-https://linsonmoto.bg/image/cache/catalog/fast_upload/2018/12/6/3000%204T%2010W40%204L%20107693-250x250.jpgИвчо,пробвал съм,само щракане се чува и много трудно се свалят предавките.
« Последна редакция: май 07, 2020, 08:35:33 pm от titan22 »

Неактивен kokoVmaxa

• Hero Member
  • Публикации: 3883
  • "RBT Custom motors" Ltd.
    • www.racebiketuning.com
  • Кара: мотор със четири свещи
« Отговор #6 -: май 07, 2020, 08:55:21 pm »
 То това па е някаква нафта със спирачна течност умесена - изхвърли я и после щше ти са ок Скоростите
Гаражът e вече подреден:
 R1200R'09 for Тоuring 748R '02 Race Track bike CB500Four K1'71Classic Cafe

Неактивен titan22

• Jr. Member
  • **
« Отговор #7 -: май 07, 2020, 11:20:00 pm »
Преди беше с Репсол и пак беше същото положение.Предложение за що годе масло на сносна цена?

Неактивен китан

• Hero Member
  • Публикации: 1323
  • Кара: изтребител
« Отговор #8 -: май 07, 2020, 11:55:05 pm »
Преди беше с Репсол и пак беше същото положение.Предложение за що годе масло на сносна цена?
то и репсола е масло колкото и това което си сипал ;D ;D ;D ;D ;D

така както си го описал,единствения проблем на мотора си ти самия

сипваш му някакви боклуци

според мен не ползваш междина газ при сваляне,така ли е?

Неактивен titan22

• Jr. Member
  • **
« Отговор #9 -: май 08, 2020, 11:23:16 am »
Ползвам междинна газ,а този проблем се появи няколко месеца след покупката.

Неактивен Pancho77

• Hero Member
  • Публикации: 2810
« Отговор #10 -: май 08, 2020, 03:17:54 pm »
Няма как да е той самия или междинната газ, ако скоростите не са на ред.
И въобще едно нещо трябва да работи, а не "да го караш с чалъм"
Това беше при балканчетата. Внимаваш за да намериш втора ако не - направо на трета.
Така както ги описва нещата ( и като  се знае, че го кара отдавна) трябва да го погледне някой който разбира.

Неактивен Pancho77

• Hero Member
« Отговор #11 -: май 08, 2020, 03:27:32 pm »
Междинна газ се "прави" при "двойно амбриране" за да се изравнят оборотите.
При принципа на работа на кутията на моторите междинната газ е само като намаляш със скорости и искаш да не ти изпищи задната гума.

Неактивен titan22

• Jr. Member
  • **
« Отговор #12 -: май 08, 2020, 04:53:55 pm »
Pancho77 знам какво е междинна газ,обаче искам да дам поле за изява на корифеите в моторния свят.Никой не отрича че някои хора тук имат голям опит с мотоциклетите,ама да се твърди че едно масло,едва ли не боготворено преди 1-2 години,сега се оказва че е боклук,как да го приемем това?Относно моя проблем,ясно е че не може от едно масло да се получи,явно проблема е някъде по трасето: съединител,касета(макар че няма шумове),скорости.Както и да е,другата седмица ще го видим какъв е проблема.

Неактивен Pancho77

• Hero Member
« Отговор #13 -: май 08, 2020, 06:30:17 pm »
То аз именно за корифеите го написах....междинната газ е била на газките ( Газ 51 ) т.е. камион от 50 те години....с несинхронизирана скоростна кутия.
Маслото си е фактор, ама при масло симптомите са други.

Неактивен Pancho77

• Hero Member
« Отговор #14 -: май 08, 2020, 06:36:09 pm »
Доколкото схванах от 1 ва към 6 та проблем няма. Проблема е от 6 та към 1 ва.
Има една част, някой и казват червяк, други позиционер. По нея се движат вилките на скоростите.
 Представлява барабан с много канали по него които често се износват. Мисля че там някъде става нещо нередно. Ама само мисля...

Неактивен titan22

• Jr. Member
  • **
« Отговор #15 -: май 08, 2020, 07:06:39 pm »
Принципно и аз си мисля че проблема е или в тези каналчета на вала или в някоя вилка.Иначе,точно това е проблема,нагоре скоростите почти не се усеща превключването,но почна ли да свалям предавките,става кошмарно.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #16 -: май 08, 2020, 07:56:54 pm »
Не е изключено да има и механичен проблем. Не е изключено обаче и маслото да е менте. По-лесният начин в случая е първо да сложиш доказано добро масло и ако проблемът отново се появи, да започнеш с разглобяването. Да не стане като тук - https://www.youtube.com/watch?v=exVRkFQJTk4
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен titan22

• Jr. Member
  • **
« Отговор #17 -: май 08, 2020, 08:12:49 pm »
Е още колко пъти  да давам пари за проби?Веднъж е със маслото,с което е докаран от Италия и два пъти го сменявам аз,още колко да си играя и да давам пари на вятъра?

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #18 -: май 08, 2020, 08:45:24 pm »
Гледай сега. Даваш пари за масла, които се ментосват най-често, защото са масови. Затова повечето ги избягваме. Коко се занимава с ремонт и обслужване на мотоциклети професионално. Би трябвало да е наясно какво се случва в двигател и скорости на мотор, експлоатиран с кофти масло.
Заради скапани масла например буксуват съединителите. След смяната им с качествени, този проблем изчезва. Предложих ти да ползваш междинна газ, защото така можеш да прецениш къде е проблемът. Има разлика в натоварването на зъбните колела при ускорение и при намаляне на скоростта, демек при редене нагоре и надолу. Дори и всичко да е здраво в кутията, ако маслото е чорба, синхронизаторите ще изнемогват и те ти го щракането налице.
При мен двигателят е с въздушно-маслено охлаждане. Вдига по-висока температура от такъв с течностно охлаждане. В жегите, след кратък престой и особено когато бях с по-кекави масла, скоростите щракаха на умирачка известно време след потегляне. С по-качествено масло този ефект почти не се усеща. Появява се чак след 6 - 7000 км с това масло. Ама то толкова и му е животът по принцип.
Та ти можеш да правиш каквото искаш с мотора си, все пак си е твой. Когато обаче се съмняваш в масло, ако ще пробваш с друго, питай да ти кажат някоя читава марка, за да не се набутваш с пари за поредното менте.

Неактивен titan22

• Jr. Member
  • **
« Отговор #19 -: май 08, 2020, 09:05:21 pm »
Еми по-нагоре питах за предложение за масло,ама никой явно не чете а само се дава акъл за смяна на маслото.И между другото мотора е с водно охлаждане,сменен антифриз миналото лято.