Автор Тема: Проблем с Gilera Coguar 125  (Прочетена 7222 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен romeonelina

• Newbie
  • *
  • Публикации: 3
  • Кара: Gilera Cogear125
Проблем с Gilera Coguar 125
« -: май 27, 2020, 02:19:10 pm »
Здравейте колеги!Мога ли да споделя моят проблем с мотора ми.От скоро съм горд собственик на Джилера Когуар 125,но така и не можах да му се изкефя максимално.Проблема ми е следния:След като го покарам известно време без никакви проблеми след първата почивка (възможно и да се заблуждавам)започва да ми гасне в движение или придърпва,което е много неприятно.Съмнявах се в карбуратора и свеща,но след като ги смених с чисто нови, проблема си остана.Моля ако някой има идей на какво се дължи проблема ще бъда много благодарен да го сподели.

Неактивен Veselin_YZE 750

• Hero Member
  • Публикации: 282
Re: Проблем с Gilera Coguar 125
« Отговор #1 -: май 27, 2020, 02:29:53 pm »
Това ако е с китайски 4-тактов двигател , трябва да му регулираш и клапаните , ако не са с нужният луфт , след като загрее губи компресия.

Неактивен romeonelina

• Newbie
  • *
« Отговор #2 -: май 27, 2020, 02:37:30 pm »
Двигателя е Хонда,интересното е че веднага пали и продължава до следващото гаснене,а между временно придърпва.

Неактивен Veselin_YZE 750

• Hero Member
  • Публикации: 282
« Отговор #3 -: май 27, 2020, 06:14:51 pm »
Провери и дали стига достатъчно гориво до карбуратора , може да е запушено кранчето или да се образува вакуум в резервоара.
Този двигател на Хонда , какъв е , 2-такта или 4-такта?

Неактивен romeonelina

• Newbie
  • *
« Отговор #4 -: май 30, 2020, 11:29:40 am »
Четири такта,един приятел ме съветва да сменя крана на бензина ,защото е възможно да дърпал въздух,не знам дали има логика но ще пробвам и това.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 8219
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #5 -: юни 01, 2020, 08:38:37 pm »
Четири такта,един приятел ме съветва да сменя крана на бензина ,защото е възможно да дърпал въздух,не знам дали има логика но ще пробвам и това.

Кранът да дърпа въздух? Я го снимай този кран както е закачен на мотора и го пусни тук.
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.