Автор Тема: Решение на проблема с пластмасовите водачи на дроселната клапа на BWM с боксер  (Прочетена 15965 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен IVODR800S

• Ivelin Mitev
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 553
  • БЪРЗАЙ БАВНО/А.Л.М.
  • Кара: SUZUKI DR-BIG800S
 :director:Отварям тази тема за да бъда полезен към останалите колеги които карат BMW с боксеровия двигател. Преди съм се занимавал с ремонт на мотоциклети сега обаче ремонтирам покриви на сгради та искам да кажа, че ми е ясно че има части които се правят, така че да се счупят все пак и те трябва да ядът хляб . Мой колега имаше проблем с водачите на дроселните клапи (на мотоциклет BMW GS Adventure R1200 2010г.). Понеже са изработени от пластмаса и с времето топлината от двигателя я опича и започва да се чупи. Както си караш без да разбереш се чупи. Порових се малко из интернет и намерих един американски сайт в който продават самия водач направен от алуминий  http://www.beemerbits.com/catalog/product_info.php?cPath=26_151&products_id=745&fbclid=IwAR2cVvEp_iCJQ0LiH-hYXX8F_c4eaVrw-IVOz-6wl4FXfXSYYeJEZrBhZU0
 Идеята е страхотна става много здраво, но цената е много дебела и като прибавиш таксите на митницата, по добре да си закупиш целия дросел  . От скоро ми се върти една реклама на подобни водачи в OLX. В Aliexpress реших да ги потърся там уж за по тънкаж цена обаче нищо не открих. И решихме да вземем от тези в OLX  https://www.olx.bg/ad/vodach-za-droselna-klapa-na-boksov-dvigatel-za-mototsiklet-bmw-CID360-ID8k5Mc.html?fbclid=IwAR0vH3tcLnVMRI1yShvX9GTUaU9CotINjBHGx2DUYT-daj-H3hjqH_v0_AI
Доста изненадан останах колко лесно се сменя и става като нов. За сега няма проблеми мотора върви перфектно и затова реших да ви споделя тази информация надявам се да съм ви помогнал.
Поздрави, Ивелин Митев  :cheers:
От "ПОЧТИ" до "НАПЪЛНИХ СИ ГУМАТА" разликата е около кило лайна в памперса .
А.Л.М.(АСОЦИАЦИЯ НА ЛОШИТЕ МОДЕРАТОРИ)

Неактивен kokoVmaxa

• Fan of DUCATI but BMW User
  • Hero Member
  • Публикации: 4020
  • "RBT Custom motors" Ltd.
    • www.racebiketuning.com
  • Кара: 1100BoxerCup & 1250HP
 и във Групите във Фейса на ГС-арите се върти тази реклама
 Най-интересното е че това е по-скоро рядкост от колкото дежурен проблем ........... за Разлика от ТОВА обаче при ГС1150 има много по сериозен проблем с Дроселите , а за Там има някакъв ремонтен комплект , та ако намерите него кой го прави , определено много собственици на 1150 мотора ще са ви благодарни
My Garage - K75 Cafe , R1100S Boxer Cup , R1200C "Bond" edition , F800R ChrisPfifer , R1250GS Hp / DUCATI 748R Superbike / HONA CB500Four K1 '71