Автор Тема: Иж Спорт...май...  (Прочетена 349 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bullet_rs

• Newbie
  • *
  • Публикации: 2
  • Кара: иж спорт
Иж Спорт...май...
« -: декември 04, 2020, 09:37:37 pm »
Привет на всички, преди мноооого, много години ми попадна един Иж спорт, който е с карбуратор микуни. Аз от мотори, не разбирам кой знае колко много, и така си го подпрях на плевнята че поизкара 15 тина годинки там. Когато го взех, беше някак си преправян, и имаше спойлери на пистов мотор..Беше и с датчик на Хол..Той тоя Хол, не знам как ги е правил тия датчици, ама се стопи бързо, започна да рита при палене, и изведнъж спря да пали! Аз съответно го оставих да си почива малко, барем се сети да се постегне, но то не стана,  и сега намерих един дядо, който разбира, че той ми сложи нещо си там, като платка..модерна раОта..И поприпушва, но много рита, и манивелата остава долу. Дядо Ви майстор каза, че не можел да направи 360, и затова не палел. Четох аз това онова, разбирам, че на някакъв си храповик му се е наиграла някаква си нищо и никаква пружинка, или е залепнал от много некаране съединителя! Според мен, маслото му е згъбено, щото 14-15 години си стои там..Айде-аз масло ще му сложа - със Вашето любезно съдействие, колко и какво.предпочитам да е MOTUL..Съединителя четох как се сменя, огледален, феродов, една бира огледален, феродов, втора...Тая пружина как да е ще я намърдам и нея някакси, но проблемите са други! Като е бил пистов, кормилото му са 2 тръби, закачени на амортисорите, а аз искам кросово или поне по изправено кормило. Уточнявам: Предницата не знам дали си е неговата..Ако някой има идеи кво що  да се сложи..преходници.., или най добре е и да го продава това кво що, ще е супер..Второто е ауспуха..Сега е пистов, ама аз искам някакъв по крос ориентиран..Няма да се кара крос мотора, ще ходя на леки разходки до Дунава с него. Общо към 100 км на година. На Плевен няма да се състезавам, на задна гума няма да се чалъмя! Искам да си повозя сина 2 пъти в годината.. Мотора ми е спомен от бащата, лека му пръст, и искам да го постегна. Направен е някакси със среден амортисор, били са 2...много брутален изглежда, няма пружина, маслен е, пише ЧЗ на него, сложих му хидравлично масло, и той умря, но нищо...Ще сложа от друг мотор, 32 мм му е дължината, ако на някой му трябва да пише, а, да...и кой може да обслужи предницата? От Русе съм..И пачи крак се търси..
И зъбчатка задна..с много зъби..(непломбирани)..:)
Иначе километраж, спойлери, всичко го имам, ако ще послужи на някой, пишете.. Но главно идеи за кормилото..
Демек, ПИЧОВЕ, моля за всякакви съвети, от полза са ми..
Който има и части, може да напраЙм далаверата..
« Последна редакция: декември 04, 2020, 09:43:53 pm от bullet_rs »

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 8055
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
Re: Иж Спорт...май...
« Отговор #1 -: декември 04, 2020, 11:25:50 pm »
 Тури няколко снимки, че така не е много ясно какво му е състоянието. Ако искаш качествени съвети, де.
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен bullet_rs

• Newbie
  • *
  • Публикации: 2
  • Кара: иж спорт
Re: Иж Спорт...май...
« Отговор #2 -: декември 09, 2020, 09:49:57 am »
Състоянието е доста окаяно, но като си ида на село ще го снимам..
Благодаря на отзовалият се.