Автор Тема: Документация при продажба на електрически скутер/мотопед  (Прочетена 64 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Mallamir

• Newbie
  • *
  • Публикации: 1
Здравейте, преди година и половина се сдобих с електрически скутер, но тъй като не ми е особено нужен реших да го продам. Скутерът е регистриран в КАТ с категория L1e - мотопеди – моторните превозни средства с две колела и конструктивна максимална скорост не по-голяма от 45 км/ч, двигател с вътрешно горене с работен обем не по-голям от 50 куб. см или с 4 kW максимална постоянна номинална мощност в случай на електродвигател.

Въпросът ми е има ли нужда от нотариус при покупко-продажбата или може директно с подписан договор без нотариална заверка да се иде в КАТ. Също така ме интересува и какъв набор от документи трябва да се събере при продажбата освен договора, тъй като за пръв път продавам движимо имущество по този начин. Благодаря предварително!

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 8055
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
Нотариално завереният договор се изисква за МПС, което е 350 кубика и нагоре. В твоя случай не би трябвало да се изисква. Ако си семеен, в договора като продавач трябва да е включена и съпругата ти, съответно и да го подпише. Останалите документи са стандартните при ползване на моторетката - ГО, платен данък, годишен технически преглед. Друго не се сещам.
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.