Автор Тема: BMW R1100S Boxer Cup Prepped #369 - Restoration&Tuning  (Прочетена 3039 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 3971
  • "RBT Custom motors" Ltd.
    • www.racebiketuning.com
  • Кара: мотор със четири свещи
BMW R1100S Boxer Cup Prepped #369 - Restoration&Tuning
« -: февруари 19, 2021, 09:58:00 am »
............................... и Както един познат обича да казва: ДОРИ И КУЧИЯТ ГЪЗ ГО ОГРЯВА СЛЪНЦЕ ПОНЕ ВЕДНЪЖ!!

Най-после дойде времето да се похваля.
След като преди два месеца по случайност попаднах на Този мотор , последните две седмици преди 20.02.2021(УСПЯХ ДА ГО ВИДЯ НА ЖИВО) - прекарах във търсене , ровене , четене , проверки и последните няколко нощи във безсъние от мерак - "момчетата никога не порастват"
....... днес 20.02.2021 дойде момента да отида и да го видя на живо най-накрая (доживях го тоя момент , че бях се пре-навил , колкото повече четях , рових и научавах толкова повече го исках , само се молех/надявах , да не се окаже някакъв който е бил реден от донор , макар и да имаше съвпадения със това което мислех , че е де факто този екземпляр , нямаше как да съм сигурен докато не го видя на живо и да проверя всички отличителни белези така да се каже........ в продължение на две седмици и дългата Петъчна вечер(19.02.2021) прекарана в трескаво търсене , много четене(т'ва едно време хич не можех толкова да чета) проверка на източници и какво ли не , успях да събера пълното описание на модела и си отбелязах всички важни разлики........
 Ето и описанието във което снощи успях да попълня всички липсващи и неясни до скоро детайли за този модел:

BMW R1100S Boxer Cup Prepped "BXP" / този модел е произвеждан само 2002-ра година /

*****събрана и систематизирана информация относно този вариант/серия на мотора от всички достъпни и възможни източници:

The Boxer Cup Prep "BXP" was a stripped down sport model compared to the standard: equipped with smaller alternator and race suspension by OHLINS , forged crankshaft , forged connecting rods and forged pistons , Laser full exhaust system , single spark plugs cylinder heads , no spoiler , no ABS with steel braided hoses , no heating grips , no central stand , blue anodized fork legs , no carbon fiber valve covers , with seat cowl , gear box with low 6th gear ratio and reduced top speed to 211 km/h("BCR" & 1100S - 224 km/h (139 mph) Top Speed) , the model is a more lightweight compare to the "BCR" and 1100S
486 pcs. produced in gray silver metallic in 2002
*** Оказа се , че трябвало да изчета 30 страници коментари  форуми , да злоупотребя и изнудя приятели и партньори за да получа достоверна информация - за да разбера , че имало печатна грешка във уж обявените бройки и те не са само 4860 а те били са цели 486......... малка грешка от една 0.

Въпросният екземпляр е със скоростна кутия със сериен номер #369 = тоест това е 369-ият екземпляр

Състоянието на мотора не е завидно................... но Ако като цяло изключим , че:
- и двата OHLINS-a се нуждаят от подмяна на "главите" , ново зареждане и подмяна на селеновите им втулки  , също така и двата дросела се нуждаят от капитален ремонт - подмяна на оси и втулки , слюдата също е за подмяна , предният калник е карбонов и е напукан целият от забравени вериги против кражба , шлаухите в които са кабелите и е облечена цялата инсталация е изгоряла изцяло от ХиТалинаското слънчице , има нужда от полиране на изпускателната система , трябва да се направи пълна ревизия на двигателя , преглед на всички електрически връзки , проверка и подмяна на всякакви гумени уплътнения...... , голяма част от болтчетата по мотора са за подмяна .........
  НАЙ-Важното е , че ТОЗИ ЕКЗЕМПЛЯР Няма никакви тЮнинг изпълнения и е в Напълно оригинален вид - другото ще го върнем все някога в топ форма!!!
« Последна редакция: март 05, 2021, 10:09:20 pm от kokoVmaxa »
Гаражът e вече подреден:
 R1200R'09 for Тоuring 748R '02 Race Track bike BMW K75'86Caffe CB500Four K1'71Classic

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
    • www.racebiketuning.com
Re: BMW R1100S Boxer Cup Prep - Restoration&Tuning
« Отговор #1 -: февруари 20, 2021, 08:50:40 pm »

И настъпи времето да ви запозная със Него/Той

Тук вече натоварен и помощниците казаха искаме Дюнери..............

........ а тук вече сме в сервиза и защото Китан ме обвини ВЕДНАГА............... ето малко снимки:

тука някакви археологически неща........

и те така........ ще има много снимки споко

Като цяло този екземпляр не е в чак кой знае колко лошо състояние , като изключим , че................. и двата OHLINS-a се нуждаят от пълен ребилд , а също така и двата дросела се нуждаят от ремонт със ремонтни комплекти - подмяна на оси и втулки , слюдата е също за подмяна , и има нужда от ремонт на предният карбонов калник. Трябва да се полира изпускателната система , да се направи пълна ревизия на двигателя , преглед на всички електрически връзки , проверка и подмяна на вскякакви гумени уплътнения......
Гаражът e вече подреден:
 R1200R'09 for Тоuring 748R '02 Race Track bike BMW K75'86Caffe CB500Four K1'71Classic

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 8085
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #2 -: февруари 20, 2021, 08:58:08 pm »
Въздушният филтър сигурно е онзи, с който е излязъл от завода :violent:
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
    • www.racebiketuning.com
« Отговор #3 -: февруари 20, 2021, 09:03:11 pm »
Въздушният филтър сигурно е онзи, с който е излязъл от завода :violent:
................ Ам чистете ги тия Филтри бе (коментар на Колегата) O0 :friends: :cheers:

Нямам идея , поради факта м, че никъде не описано дали този мотор излиза с K&N или излиза със стандартен филтър....... това е K&N на около......... да речем 35-45 000 км след почистване  :imstupid: :happybirthday: :occasion18: :occasion18: :occasion18: :occasion18:
Гаражът e вече подреден:

Неактивен valentyno

• Hero Member
  • Публикации: 817
  • Кара: Majesty 400
Re: BMW R1100S Boxer Cup Prep №369 - Restoration&Tuning
« Отговор #4 -: февруари 20, 2021, 10:48:22 pm »
Честито и от мен, със здраве и безаварийно. С радост ще следя развитието на проекта, успех.
Валентин Андреев

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
    • www.racebiketuning.com
« Отговор #5 -: февруари 21, 2021, 12:56:01 pm »
 aбе по скоро поздрава трябва да звучи като:
 Айде Браво и ДУПЕ да ти е Яко , че като го гледам тоя мотор май много работата те чака за да го върнеш в перфектна форма...........

:friends: :violent: :cheers:
Гаражът e вече подреден:

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
    • www.racebiketuning.com
« Отговор #6 -: февруари 21, 2021, 01:40:43 pm »
 За да се монтира дюзи от 1200 трябвало специален КИТ............

https://www.tills.de/product-14.html

*** Според вискчи разликата била огромна , въпроса е дали ще мога да си изработя такъв кит сам или ще да го купя  :-\ :-\ :-\ Мисля , че ще го поръчам диркетно

Поради факта че всички от графа - Oil Heads BMW  имат проблем с теч на масло от капачката за наливането , също така ще поръчаме и това:
 BMW R 1100 S Oil Filler Plug Boxer aluminium Cap
« Последна редакция: февруари 21, 2021, 02:47:39 pm от kokoVmaxa »
Гаражът e вече подреден:

Неактивен китан

• Hero Member
  • Публикации: 1363
  • Кара: изтребител
Re: BMW R1100S Boxer Cup Prepped #369 - Restoration&Tuning
« Отговор #7 -: февруари 22, 2021, 12:01:05 am »
Абе ще стане човек и от теб ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Не се прави,нищо му няма на мотора,то половината неща са си обслужване.Мисля,че си напипал добър екземпляр,за мотор 2002

Радвам се,че си сбъдна още една мечта,това е най-важното,да сме щастливи иначе защо сме живи ебаси

Само да те радва новата машина

Са един въпрос,мислиш ли да го оставиш с тоя цвят или ще е с бесния трикольор?

Са ако кажеш и че не си БМВ манияк ;D ;D ;D ;D ;D

Пиши и снимай всичко,та да има полза и кеф и за нас

Стискай палци да си намеря нещо свестно и аз,че сънувам кошмари как си купувам ЦБР1000рр ;D ;D ;D ;D ;D

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
    • www.racebiketuning.com
« Отговор #8 -: февруари 22, 2021, 11:23:18 am »
Абе ще стане човек и от теб ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Тая не е много сигурна  :friends:

Не се прави,нищо му няма на мотора,то половината неща са си обслужване.Мисля,че си напипал добър екземпляр,за мотор 2002

Без майтап в много тегаво състояние е мотора .............. НО !!! Има едно НО !!!

Окачването е тотал щета ............. , но по някаква "случайност" - OHLINS се Ремонтира от "RBT Custom Motors"  ;) ;D(инъче нямаше да го купя при Ремонт 1800лв за двата)

Тротъл Бодитата тропат НО - със Румънеца се оказа много точен и свестен , има проблем с онлайн покупките , но реагира много бързо и частите вече пътуват
  Евалата на Румънеца много добре се е справил има подробно инфо и всичко !
 https://boxer-upgrades.webs.com/apps/webstore/products/show/1850626

Радвам се,че си сбъдна още една мечта,това е най-важното,да сме щастливи иначе защо сме живи ебаси

Само да те радва новата машина

БЛАГОДАРЯ и си МНОГО ПРАВ!!
 - И АЗ СЕ НАДЯВАМ да не ми Образува нерви след като я направя !

Са един въпрос,мислиш ли да го оставиш с тоя цвят или ще е с бесния трикольор?

Са ако кажеш и че не си БМВ манияк ;D ;D ;D ;D ;D

ТОВА Е МНОГО ГОЛЯМА ДИЛЕМА и СТОИ ВСЕ ОЩЕ НА ДНЕВЕН РЕД ........ за сега гледам да не сипвам сол в раната - защото Мотора заводски е в този СИВ цвят , а аз направо точа лиги по Триколора на БОКСЕР КЪП РЕПЛИКА-та

Ако притежанието на Три мотоциклета от една марка те прави маниак - Да такъв СЪМ
 Ако  чисто математическото пресмятане кое ми е най-изгодно да притежавам/карам/поддържам и то води към БМВ - Да такъв СЪМ
 Ако обаче питаш дали харесвам всичко щом има емблема на БМВ защото съм БМВ Манияк - Определено НЕ СЪМ 

Харесвам БМВ защото е здраво и не се чупи като Китайска ширпотреба , Харесвам БМВ защото колкото и старо да е какъвто и модел да е - Винаги мога да си поръчам оригинални резервни части и при това на смешни цени(изключая пластмаси и периферия - там е обратното) Харесвам БМВ защото просто ми излиза евтино това което получавам срещу това което давам , Харесвам БМВ защото е супер функционално , Харесвам БМВ защото ти предоставя всичко от завода за цената само на допълнителните компоненти дето трябва да редиш по китайските за да станат читави..........
 Обожавам Боксер серията и най-вече R1200R , неговите - Telelever & ESA и Безапелационното му поведение на пътя!!
 Надявам се скоро да мога да споделя впечатления и от R1100S Boxer Cup Prepped
 Мразя БМВ защото - има модели които са меко казано боготворени и за тях или няма нищо или трябва да имаш вуйчо владика за да ги получиш - Освен сумата която е безбожна за плащане.
 Мразя БМВ защото са ГРОЗНИ - ама МНОГО са Грозни , само S1000RR 2015 е красиво , всички други са УЖАСНИ Грозили !!
 Мразя БМВ защото един оригинален мигач струва 200лв  , една никаква пластмаска струва 600-800 лв , един стоп струва 450 лв примерно
 Мразя БМВ защото почти няма АлиЕкспрес екстри за тях за да можеш да се сдобиеш на добра цена с Рогатка примерно ......... или спойлери евтини
 на БМВ чисто професионално мразя БОКСЕРИТЕ заради Българските спецове дето "могат" да ги "настройват" и ги правят "перфектно" и ми отварят часове работа!
 Мразя БМВ R1150R ABS да му сменя жилото за Газта...........
 Има много неща които мразя в БМВ , но на Фона на ВСИЧКИ ОСтанали - БМВ Е ЦАРЯТ  :friends:
 Така , че ако това ме определя като Манияк - Ок БМВ МАНИЯК съм  :friends:
« Последна редакция: февруари 22, 2021, 03:43:19 pm от kokoVmaxa »
Гаражът e вече подреден:

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
    • www.racebiketuning.com
« Отговор #9 -: февруари 22, 2021, 02:33:15 pm »
Сега имаме проблем........ трябва да издиря следният филтър по K&N или по размери........

K&N Filter E-4450

Dimension / Размери

Height/Височина - 124 mm
 Inside Diameter/Вътрешен диаметър - 73 mm
 Outside Diameter/Външен диаметър - 106 mm
Гаражът e вече подреден:

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
    • www.racebiketuning.com
« Отговор #10 -: февруари 22, 2021, 04:56:01 pm »
 тва голямо четене ме чака , и като се замисля колко плява тим - Чефо и Еомер имам да отсея , главата ме заболява , но из между плюнкаджийте има и много полезно инфо за Бимерристи

http://forums.pelicanparts.com/bmw-r1100s-r1200s-tech-forum/

............... а па е тая Тема ме вкара у ебаси ФИЛМА

http://forums.pelicanparts.com/bmw-r1100s-r1200s-tech-forum/555807-r1100s-10mm-shortened-telelever-5.html

Tук много добра таблица на голяма част от БМВ за техните крайни предавания , ОЕМ номер и предавателни числа , присъединителни типове и др.

http://www.largiader.com/articles/gearing/

ПАРАЛЕВЕР:
 http://largiader.com/paralever/
« Последна редакция: март 08, 2021, 04:52:51 pm от kokoVmaxa »
Гаражът e вече подреден:

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
    • www.racebiketuning.com
« Отговор #11 -: февруари 22, 2021, 09:58:14 pm »
...... боят настана.........
 Дет се вика всичко започва от тук така:

Нови "глави" и нови Селенови втулки за тия хубавци и после събираме отново , само "Гуматрейд" Пловдив да сменят селеновите втулки
  :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers:

Частите за Дроселите - пътуват
 Power Filter KIT + K&N E-4450 за R1100S - пътува
 Кил фибърглас със всички крепежи по модел: Боксер Къп Реплика - Пътува
 Втори А-Arm(носач) за предницата от Р1100Р - пътува
 Дюзи от R1200R - пътуват
 Нов Регулируем демпфер - пътува

Остава за намиране
 - Пачи крак oт: Boxer Cup Replica или може би от GS1100 със преправяне
 - да изработя Диференциал съпорт щанга с 365мм междуцентрово
 - да извадя по някакъв начин ДБ-Килърите на тия LASER-и
 - да намеря Големият Въздуховод за R1100S - AIR INTAKE DUCT
 - и след като завърша силовия сетъп на двигателя на мотора да си поръчам ЧИП-че за да докараме едни 100-105 коня на задната гума

« Последна редакция: март 06, 2021, 09:30:34 pm от kokoVmaxa »
Гаражът e вече подреден:

Неактивен Mit

• Sr. Member
  • Публикации: 224
  • Кара: Honda NC750 XD и Honda Sh 300i
« Отговор #12 -: февруари 23, 2021, 10:34:22 pm »
Е, то не останало много  :D :headbang:

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
    • www.racebiketuning.com
« Отговор #13 -: февруари 24, 2021, 11:23:19 am »
 Почти нищо.......... ето например
 А-Аrm mod какво представлява направата му , и то точно този вариант съм си избрал и съм се спрял на него:

Гаражът e вече подреден:

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
    • www.racebiketuning.com
« Отговор #14 -: февруари 26, 2021, 10:02:00 am »
 Throttle body's - дет се вика дойде им времето

« Последна редакция: март 06, 2021, 09:45:13 pm от kokoVmaxa »
Гаражът e вече подреден:

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
    • www.racebiketuning.com
« Отговор #15 -: февруари 28, 2021, 09:30:19 am »
 >:( :( >:( :( >:( :( >:( :( >:( :(
 UPS уж щяха да ме изненадат приятно с доставката на Частите от Швеция.......... май се оказах като излъганото хлапе: Тате каза че ще ми купи колело , ама другия път  :violent: :violent: :violent:

Както и да е - чакаме от някъде да започнат да пристигат части за да може да се раздвижи проекта , инъче аз си водя монолога , не се чувствайте длъжни да ме прекъсвате, освен ако не ви е готино да си гледате , как сам си пиша  :SOS: :friends: ама пък толкова ми е влязло под кожата това моторче , че си пиша и си събирам всичко на едно место , някой ден когато някой се разболее от тая болест да му е на готово поне  O0
Гаражът e вече подреден:

Неактивен китан

• Hero Member
  • Публикации: 1363
  • Кара: изтребител
« Отговор #16 -: февруари 28, 2021, 10:16:52 am »
Глей са,ти си пиши и качвай снимки,пък поне аз ще гледам и следя с интерес.
За другите не мога да отговарям,но все ми се струва,че няма да съм единствения.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 8085
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #17 -: февруари 28, 2021, 11:18:00 am »
И на мен ми е интересно.

П.П.
Тези клещи върху лаптопа някаква символика ли изразяват ::)
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
    • www.racebiketuning.com
« Отговор #18 -: февруари 28, 2021, 03:42:24 pm »
П.П.
Тези клещи върху лаптопа някаква символика ли изразяват ::)
Eм нали немски мАтор прая - някакъв немски инструмент за фон трябва да сложа  ;D :friends: ...... инъче , щото са ми били под ръка да изтръгна нещо от тия Дросели ги ползвах  :hello:

И на мен ми е интересно.
Глей са,ти си пиши и качвай снимки,пък поне аз ще гледам и следя с интерес.
За другите не мога да отговарям,но все ми се струва,че няма да съм единствения.

Е да де - то Аз си пиша , ама поне с Монолога да ми помагате , че зациклям  :cheers: :beer: :friends:
 Пък и много ще се радвам на всякакви идеи и снимки на които някой е попаднал........

в Момента от преди малко вече в главата ми се зароди идеята да ПРЕ-ОКСИДИРАМ предницата на мотора във Тъмно синьо както е при 2004-та BCR , предните BCR & BХP са със бледо-синьо оксидирани , а само 2004&2005 е със Тъмно-синя оксидация на коловете  ::)

Гаражът e вече подреден:

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
    • www.racebiketuning.com
« Отговор #19 -: февруари 28, 2021, 05:23:30 pm »
  Tротълите........ готови във очакване на доставката от Румъния

като новички са , скоро просто ще са чисто нови

Осите на клапите са ужасно износени   :pottytrain5: :pottytrain5:

От чакане (щото и от  Швеция нали пратката не дойде в Събота  :violent: :violent: :violent: :violent: ) окачването беше наредено.....

**** И чисто информативно да се ЗНАЕ относно Окачването за интервалите на обслужването !!

Шазаааам BMW R1100S BXP вече имам виждане и окончателното решение е да го направя в разцветката за 2002 "BCR"

Мислих умувах ...... но и този вариант ми харесва много , а и НАЙ-ВЕЧЕ си отговаря на Годината за "BCR"
« Последна редакция: март 06, 2021, 09:47:20 pm от kokoVmaxa »
Гаражът e вече подреден: