Автор Тема: Мнение за Malaguti Madison 250i  (Прочетена 749 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен hell

• Newbie
  • *
  • Публикации: 2
Мнение за Malaguti Madison 250i
« -: март 02, 2021, 09:33:47 pm »
Здравейте след 10 годишна пауза решик пак да си взема скутер.
Спрял съм се на тази машина :
https://m.mobile.bg/details/51596287730960215
Какво ви е мнението като цяло и някой дали е купувал от този търговец.
На какво да обърна внимание тъй като преди 10 години имах късмета да карам чисто нов скутер и сега ми е малко притеснено.

Неактивен Mit

• Sr. Member
  • Публикации: 244
Re: Мнение за Malaguti Madison 250i
« Отговор #1 -: март 03, 2021, 05:52:21 pm »
Карам скутери, но точно малагути не съм. Повечето са ми хонди
За този и всички останали търговци мога да кажа, че не знаят абсолютно нищо за моторите, които продават, карат им ги готови с върнати километражи, те ги понагласят и толкоз . Практически не могат да ти отговорят на нито един въпрос. Всичко си остава на твоя преценка и реално вземаш котка в чувал, каквото излезе, това е. Ама дали гори масло, дали е обслужван, дали не е на 150К и отгоре километри, няма как да знаеш. Старичко е това малагути и не мисля, че си струва и цената му е висока, ще е  жалко да набиваш пари да го стягаш, а то по ново няма стане
Виж дали няма да ти хареса някой скутер купен като нов от България, да си го вземеш от собственика директно. Дори и купен преди време “нов внос”  но от кадърен и грижовен собственик , да е приведен в ред , обслужван и правилно поддържан, пак ще е по- добре отколкото от търговец .
« Последна редакция: март 03, 2021, 05:55:08 pm от Mit »

Неактивен valentyno

• Hero Member
  • Публикации: 822
  • Кара: Majesty 400
« Отговор #2 -: март 03, 2021, 08:32:14 pm »
Аз пък мисля, че скутера е ТОП, смятам, че и за 2009 г. и в това състояние, което се вижда на снимките (ако е реално разбира се) е чудесна цена, а и да не забравяме, че е търговия, може да свали още малко. Да не забравяме, че има достатъчно предлагания на пазара за суми около тази и то модели около 2000 г., така че....! Моят съвет е, щом имаш някакъв опит, макар и отдавна, отиди, покарай го, ако го почустваш, че ти допада, динамика, стойка - вземай. Най-добре е разбира се, ако можеш да отидеш с някой, който усеща нещата и на когото имаш доверие да го погледне. А иначе съм съгласен с колегата, че е като котка в чувал, ама застраховка тук няма, има голяма доза късмет, това е. Успех.
Валентин Андреев

Неактивен hell

• Newbie
  • *
  • Публикации: 2
« Отговор #3 -: март 04, 2021, 07:59:36 am »
Виж дали няма да ти хареса някой скутер купен като нов от България, да си го вземеш от собственика директно. Дори и купен преди време “нов внос”  но от кадърен и грижовен собственик , да е приведен в ред , обслужван и правилно поддържан, пак ще е по- добре отколкото от търговец .
В този ценови диапазон едва ли ще намера нещо купено ново в бг. Незнам защо но и покупката от физ.лице ми се струва пак 50:50 защото какви хора познавам с перфектни коли а тя ще се разпадне всеки момент ....Общо взето е като жената на късмет  ;)

Неактивен Mit

• Sr. Member
  • Публикации: 244
« Отговор #4 -: март 04, 2021, 11:13:10 am »
Разликата е ,че собственика знае дали мотора харчи масло, какво е сменял , кога  и т н. За да скрие трябва да е лъжец. Прав си, че критерия за подръжка е много индивидуален и много различен, той ти вика перфектен е, пък скутера едвам държи :)
Този дето го гледаш лъскавее, иди да го покараш, карането дава най - добра и директна информация . Пусни кормилото в движение, трябва да върви направо и гладко. Двигателя трябва да да отговаря на подаване и отнемане на газ много директно и радостно. Пробвай колелата за луфтове и приключили лагери. Виж състоянието на дисковете и спирачките. Пробвай спирачките в движение при по-рязко  и плавно спиране. Захапват ли веднага или ги усещаш дървени. Хубаво огледай външно за преправки и не фабрични заварки. После ако го вземеш ще трябва да видиш ремък, ролки, съединител .ще ти трябва нова свещ нов въздушен филтър, правилното масло. Това са разходи, които трябва да предвидиш, имаш и разходи по регистрация и застраховка ,
Ако намериш очевидно добре подържан скутер със всичко платено на цена няколко стотин лева повече, просто не се колебай