Автор Тема: Кавасаки 454 лтд  (Прочетена 838 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен александър александров

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 43
  • Кара: kawazaki 454 ltd
Кавасаки 454 лтд
« -: април 08, 2021, 06:59:14 pm »
В една тема срещнах следното:

,,Re: Проблем със Kawasaki 500s
« Отговор #51 -: юли 28, 2020, 09:15:33 pm »
Цитат на: titan22 в май 07, 2020, 10:25:40 am
Проблема е следния,при първо палене(сутрин) при включване на първа скорост мотора "рита"

А този проблем изчезна ли?
Аз за него питах "----------------------
 Та, имам въпрос , ако някой се интересува .Моя мотор също винаги рита , но другото е ОК /. За това малко като позагрее , гася и паля на скорост на съединител . Малко се позачуди на съединителя , но пали .  Предполагам че не правя ГРЕШКА

И още :) днеска закъсах--мотора загасна . Мотах се повече от половин час и късмета ми излезе . Втория който спря и пожела да помогне имаше кабели Моторчето запали без да разбера защо е загаснал . Стана бързо и не можах да го питам за името и телефона , но да жив и здрав и хиляди километри безавариино каране . Имам впечатлението че мотористите са най свестните хора на пътя .

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 8270
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
Re: Кавасаки 454 лтд
« Отговор #1 -: април 08, 2021, 09:26:47 pm »
Преди години наближих един колега, който беше спрял в Нищото, така да се каже, и говореше по телефона. Спрях с мисълта, че е закъсал и търси помощ по телефона. Онзи ме изгледа и продължи да си говори. Аз седя на мотора и търпеливо чакам да приключи с раговора, за да го питам има ли нужда от помощ. И така към 10 минути. По едно време онзи свали апарата от ухото си и ме попита имам ли проблем ;D Аз му казах, че съм спрял да го питам той дали има нужда от помощ. Той вика - не, почивам си ;D
От тогава, когато видя някой спрял, намалям и с жест го питам какво става. Ако ми махне да спра, спирам. Ако не, газ.
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен Pancho77

• Hero Member
  • Публикации: 2903
Re: Кавасаки 454 лтд
« Отговор #2 -: юли 19, 2021, 08:31:11 pm »
Чак сега виждам темата, чак сега пиша.
Рита понеже маслото  е студено. Като позагрее не е така или по-малко рита.
Като палиш на скорост увличането от маслото е за сметка на стартера така да се каже. Натоварва се и ако ти е по-слаб акумолатора ще се предаде по-лесно.
Не е голяма грешка или по- точно нека рита. Ако ти се занимава можеш до някъде да компенсираш с настройка на съединителя ( ако рита много )