Автор Тема: Иж49 зъбно колело на първичната верига  (Прочетена 629 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Kuncho

• Full Member
  • Публикации: 77
  • Кара: SUZUKI INTRUDER VS 400
Иж49 зъбно колело на първичната верига
« -: август 12, 2021, 08:14:20 am »
Някой може ли да ми каже, това зъбно колело на коляновия вал, дали е за смяна?

Неактивен Гошко

• Hero Member
  • Публикации: 2822
Re: Иж49 зъбно колело на първичната верига
« Отговор #1 -: август 13, 2021, 06:28:30 am »
Това колело ти е най-малкият проблем. Веригата ми се вижда доста разтегната. Виж голямото колело, то често страда повече от малкото. Според мен трябва да смениш и трите компонента.

Неактивен Kuncho

• Full Member
« Отговор #2 -: август 13, 2021, 08:39:20 am »
А, веригата е ясна ще я сменя със сигурност. Колелата се намират трудно. Още едно питане- къде могат да ми наковат феродо на накладките, че пак нямат намране нови.

Неактивен Pancho77

• Hero Member
  • Публикации: 2903
« Отговор #4 -: август 14, 2021, 04:35:14 pm »
За накладките  - в Стара Загора имаше човек, който ковеше. Това е още през комунизма. Водили са ме като дете, примерно 84-85 баща ми и вуйчо ми, там си правеха съединителите на Ладите .... доскоро знам, че на същото място се работеше същия занаят, дали син или внук на тогавашния майстор - не знам. Ползвали са го за по- нестандартни поръчки ( което го няма в магазина). Прави ми и на мен един-два пъти, но чрез други хора , преди десетина години.
Мястото си го спомням смътно, но мога да обясня на грубо- и дотолкова мога да помогна, ако  нямаш друг шанс пиши и на лично ще се разберем.

Неактивен Kuncho

• Full Member
« Отговор #5 -: август 16, 2021, 07:47:09 am »
Открих един човек за накладките, но ще го чакам да се върне от морето. Ако някой има нужда, мога да дам координати, каза че прави всякакви спирачни накладки и съединители. Препратката от сайта “авто-мото83” имат само двуредови вериги и колелета. Всички останали Ижета са с ракива, само моя модел и DKW-то са едноредови.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 8270
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #6 -: август 21, 2021, 01:10:37 pm »
В Сопот не правеха ли зъбни колела по поръчка? Мисля, че могат да изработят всичко.

П.П.
Малкото ми се струва с доста подострени зъби и е добре да се смени. В комплект с веригата и другото, разбира се.
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен Kuncho

• Full Member
« Отговор #7 -: август 23, 2021, 03:45:04 pm »
Засега търся нещо втора употреба, което да е читаво. В краен случай ще търся и вариант за изработка.