Автор Тема: Honda Goldwing GL1800  (Прочетена 594 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Pancho77

• Hero Member
  • Публикации: 2892
Re: Honda Goldwing GL1800
« Отговор #20 -: септември 22, 2022, 06:21:06 pm »
Хах, сериозен ли, бе?  :D :D :D
Ама т'за е за аматьори!
Не се брои!
« Последна редакция: септември 22, 2022, 06:23:17 pm от Pancho77 »

Неактивен Гошко

• Hero Member
  • Публикации: 2812
« Отговор #21 -: септември 22, 2022, 06:38:02 pm »
Ами нали съм новобранка?!

Сериозно! Днес цял ден се занимавах. Голям кеф! За съжаление не е чисто ново, но е в страхотно състояние - като от магазина и напълно оригинално без липси и без никакви щети. С всички оригинални стикери в перфектно състояние и оригинален комплект ключове за “катанеца”.
Утре ще ида на работа с него и ще го снимам.

Неактивен Pancho77

• Hero Member
« Отговор #22 -: септември 22, 2022, 08:56:57 pm »
 :bravisimost:

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 8249
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #23 -: септември 23, 2022, 01:15:04 pm »
Преди 2 - 3 години ходих на тестрайд, организиран от представителството на Хонда в София. Повозих се и на Голдуинга, който тогава беше нов модел. Не знам твоят такъв ли ще е или с някои промени. Ама поне като цена са сходни.

Ами масивен мотоциклет си е, няма спор. За дълъг път ще е като презокеански кораб. В града ще трябва да се редиш зад колите - нещото, което предполага да имаш и един по-малък мотор, ако имаш намерение да се возиш на две колела из града. Макар, че Голдуингът уверено взема и остри завои с ниска скорост. На мен ми допадна въпреки теглото и габаритите му. Само цената не ми допада. Като на ваканционен имот с пълно обзавеждане на морето е, баси. Разликата е, че дискотеката върви с теб  ;D Ама на когото от каквото му става. Важното е да е щастлив.
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен Гошко

• Hero Member
« Отговор #24 -: септември 23, 2022, 01:29:26 pm »
Преди 2 - 3 години ходих на тестрайд, организиран от представителството на Хонда в София. Повозих се и на Голдуинга, който тогава беше нов модел. Не знам твоят такъв ли ще е или с някои промени. Ама поне като цена са сходни.

Ами масивен мотоциклет си е, няма спор. За дълъг път ще е като презокеански кораб. В града ще трябва да се редиш зад колите - нещото, което предполага да имаш и един по-малък мотор, ако имаш намерение да се возиш на две колела из града. Макар, че Голдуингът уверено взема и остри завои с ниска скорост. На мен ми допадна въпреки теглото и габаритите му. Само цената не ми допада. Като на ваканционен имот с пълно обзавеждане на морето е, баси. Разликата е, че дискотеката върви с теб  ;D Ама на когото от каквото му става. Важното е да е щастлив.

От последните две години промените са доста. Най-вече онова, което не ми харесваше. Вярно, парите са като за нова луксозна кола, но веднъж се живее.
Наскоро една приятелка остро ме изкритикува, когато й споделих, че искам да "налея" толкова пари в... мотор. Каза ми "Защо ти е, нали си имаш? Цената му ще падне с 30% щом излезеш от магазина.".
Това беше мигът, в който взех окончателното си решение. Стигнали сме до такова "ниво", в което оценяваме всичко в ПАРИ. Всяко нещо, даже онова, което не се купува. Мислим си, че ще живеем вечно...
Да, ама не е така. Веднъж се живее и втори шанс няма.
Надали ще изминавам повече от 2-3 хиляди километра годишно. Вероятно първата година ще измина 3, после 2 и накрая моторът (както всички други) ще си остане под 10 000...

За града имам много решения. Ето обещаната снимка на последното:

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #25 -: септември 23, 2022, 01:36:38 pm »
Така е. Пари се изкарват. Другото е въпрос на приоритети.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен madbatt

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 18
  • Кара: К'вото падне
« Отговор #26 -: септември 23, 2022, 03:38:55 pm »
Овехтяването го смятат точно така 30% с излизането от магазина и %% за последващи години, но с новото ново нещата се променят, и може и да му се вземат повече пари. Друг е въпроса, какво ще може да се купи с тях.

Искат ли книжка за този хибрид?

Неактивен Pancho77

• Hero Member
« Отговор #27 -: септември 23, 2022, 03:54:58 pm »
Както пада цената с 30% така може и да скочи с 30% нали се чака за ново, не го забравяйте!
Гошко и аз все се канех за попитам, за мотопеда не искат ли рег. каска, книжка.

Неактивен китан

• Hero Member
  • Публикации: 1395
  • Кара: изтребител
« Отговор #28 -: септември 23, 2022, 04:34:16 pm »
Преди време четох в едно жабарско списание кое е най-лошата инвестиция.
Предполагам няма нужда да гадаете-спортен мотор

Изобщо не ставаше дума за мотори,а за инвестиции,просто това беше дадено като най-негативен пример.Въпреки,че голдуинга е малко по-различен от спортен мотор и ще "задържи" повече парите,не мисля,че и дума може да се отвори за добра инвестиция.Но това наистина е покупка от съвсем различно естество и да гледаш на нея като инвестиция или загуба на пари...просто не е редно.

Според мен отдавна трябваше да си купиш тоя кораб и да забравиш за проблемите с паркирането в гаража,наклони,бутане или дърпане на мотор.Иначе ако имаш сърце си върви доста прилично,дори и в спънатите завои.

Ама 7000оборота и 1,8 двигател си е опел вектра отвсякъде ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Неактивен madbatt

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 18
  • Кара: К'вото падне
« Отговор #29 -: септември 23, 2022, 07:37:14 pm »
Т'ва за проблемите в гаража, не го фанах. Да няма mover с дистанционно това чудо?

Неактивен Гошко

• Hero Member
« Отговор #30 -: септември 23, 2022, 09:11:28 pm »
Има задна. Електрическа.

Неактивен Pancho77

• Hero Member
« Отговор #31 -: септември 23, 2022, 09:18:02 pm »
Малко технически факти като въпроси, ако може!
Колко тежи мотора? Има ли задна скорост?
Не ми се рови в момента и честно, не ми се и мисли да си спомня, как е?
Това за паркирането и аз Не го хванах!
Преди няколко дни на едно ГКПП, се заговорих с един възрастен унгарец с едно BMW K 1200 LT притикваше го, без да го пали между колите. И щом тика с лекота мотор 400 кг.(тежи точно 384 кила) и то човек на възраст,значи не е чак такъв проблем за млади и свежи хора стопанисването на подобен екземпляр. Стопанисване включва каране ама и местене в гаража и други подобни.

Неактивен Pancho77

• Hero Member
« Отговор #32 -: септември 23, 2022, 09:19:09 pm »
 :bravisimost:

Писали сме по едно и също време!

Неактивен Гошко

• Hero Member
« Отговор #33 -: септември 24, 2022, 07:49:33 am »
Извинявам се за забавянето.
Първо ще отговоря за ВЕСЕЛОпеда - Всяко чудо с ДВГ иска книжка и регистрация.
Заксът има шина за номер, както и серийни номера на рамката и мотора. Уви, нямам документи и няма как да го регистрирам. Подозирам, че е краден от чужда държава.
Едва ли ще го ползвам повече от 2-3 пъти. Харесва ми да реставрирам велосипеди, имам голяма “колекция”. Нещо като хоби.

Малко технически факти като въпроси, ако може!
Колко тежи мотора? Има ли задна скорост?
Не ми се рови в момента и честно, не ми се и мисли да си спомня, как е?
Това за паркирането и аз Не го хванах!
Преди няколко дни на едно ГКПП, се заговорих с един възрастен унгарец с едно BMW K 1200 LT притикваше го, без да го пали между колите. И щом тика с лекота мотор 400 кг.(тежи точно 384 кила) и то човек на възраст,значи не е чак такъв проблем за млади и свежи хора стопанисването на подобен екземпляр. Стопанисване включва каране ама и местене в гаража и други подобни.

Моторът тежи 390 килограма. Натоварен с двама и багаж, може да надхвърли 550 килограма!
Има задна скорост, която е с електрически мотор. Управлява се с отделен бутон. Много плавна и прецизна. Елиминирана е опасността от грешки.
Местенето не е трудно. Аз бях 60 кила, когато карах модела отпреди няколко години. Но си е опасно. Не е като на “нормален” мотор. Не бих искал да го правя.
Най-лесно ми беше като съм отгоре и ползвайки задната.
И аз не разбрах идеята на Китан. Вероятно е имал предвид, че такава “буца” си иска отделен гараж. Не може просто да се набута сред други мотори.
Така и направих - взех отделен гараж за него.
Но и отвън да стои, краденето му от двама-трима яки батки по класическия начин - в бус, е невъзможно.

Неактивен китан

• Hero Member
  • Публикации: 1395
  • Кара: изтребител
« Отговор #34 -: септември 25, 2022, 07:53:03 am »
Преди време беше писал,че имаш проблем с наклона пред гаража и ти е трудно тикането там.Е сега с тоя мотор,където и да отидеш няма да имаш никакви проблеми.

Иначе да се дърпа или бута тоя мотор е...не невъзможно,ама почти.Веднъж го спрях на почти равно място,може би има съвсем лек и незабележим наклон.Спрях го с предна гума опряна в бордюра с идеята просто да го дръпна назад.Е не ми се получи.Не толкова заради тежестта,колкото заради ширината на на самия мотор.Просто нямаш удобство да дърпаш.Не е като да ми липсва сила.Ся ако се направиш на идиот и не ти пука,че можеш да го сурнеш...може и да успееш да го помръднеш,ама си е мега трудно и неудобно.

Естествено собственика на мотора ми обясни как да включа задна,но не си направих и труда да го слушам.Отидох просто да купя вода,кафе бира ли не помня вече каква глупост и телефона ми остана при моя мотор в якето.

Ситуацията се саморазреши доста комично

Аз седнах на мотора да помисля,какво мога да направя.
В тоя момент минава един мангал,ма от най-долните.Мръсен циганин буквално и преносно и вика
-Страхотен мотор баце,много ли бега,колко вдига,има ли задна и куп други тъпи въпроси.

Просто го погледнах и му викам:
  -Я бутни малко мотора на зад...и така се "спасих"

Мога да те запозная с майстора на голдуинзите,който ми е голям приятел.Кара такива мотори от 2005 до ден днешен и е много,много запознат с тях.Отделно може да ти помогне,ако нещо не могат да ти го доставят в същия цвят,много добър бояджия е и е боядисал не един голдуинг и мотор въобще.Много приятен и ненатрапчив събеседник е,стига ти да не си пълен кретен.Организират си и разни събирания на голдуинг,като мото събори,но само за голдуинг.Абе те са си цял един отделен свят на моторите.Под те...имам предвид,че е международно това нещо.

И свиквай,че всички ще му викат АВТОБУС на тоя мотор ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Неактивен Гошко

• Hero Member
« Отговор #35 -: септември 25, 2022, 09:37:35 am »
Хахахаха, развесели ме в най-добрия смисъл! Благодаря!!!

Да, поради голямата широчина е неудобен за бутане.
За боядисване - не бих го направил. Цветът е в “комплект” с всичко. Дори ауспусите. Няма да са хром.
За ремонти… надали някога ще ми се наложи, но кой знае.

За членство в общности - аз по принцип не обичам. Не съм “рокер”. Не намирам особен смисъл да се вманиача в темата “моторизъм”.
Прост любител съм. Карам мотор покрай другото - колкото за разходка. Често ги ползвам за транспорт в ежедневието - за пазаруване или до службата.
Абе пишман-моторист.

Признавам, че понякога се държа като пълен кретен, но задължително ако има причина. Иначе в ежедневието съм тих, широко скроен и неагресивен. Разговор с интелигентен човек е огромно удоволствие за мен.

Не си падам по разбити пътища и офроуд. Преситил съм се. За мен мотивацията да тръгна на път с мотор е най-често съвсем обикновена - мога да мина 1000 километра само за да изям една супа и да побъбря с приятен събеседник.
Да ходя да гледам забележителности и непознати държави - АБСУРД! И на това съм се наситил.

Какво мислят околните? Все ми е тая.
За мен моторите са играчки за пораснали деца.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #36 -: септември 27, 2022, 03:44:30 pm »
Електромоторът за задната "предавка" отделен ли е или ползват стартера? На по-старите модели съм чувал, че се ползва стартерът.

Неактивен Гошко

• Hero Member
« Отговор #37 -: септември 28, 2022, 06:31:59 am »
Нямам представа, но ми стана интересно и ще потърся информация.