.:: www.MotoForum-BG.coм ::.

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Накладки  (Прочетена 1530 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

madbatt

• Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
  • Кара: К'вото падне
Накладки
« -: април 26, 2023, 06:02:00 pm »

Задните накладки на китаеца свършиха малко след 3к км. Продавач дилъра, търси в компа първия път ок. 17 мин. втория малко по-малко, и ми обяви цена 35 евро за  ОРИГИНАЛНИ от чайна/за радост на Ивчо Феникса  :cheers:/ и доставка 4-6 седмици?! За сравнение; задни накладки за KLX 250, струваха на половина, и то веднага.
Къде мога да потърся алтернативи?  Има ли някакви стандартни размери, захващане и т.н?
пп На задната страна са набити/отлети, някакви каталожни номера? но не мога да кача снимка. Мотора е VOGE 300 Rally
« Последна редакция: април 26, 2023, 06:08:32 pm от madbatt »
Активен

ivchotr

• Hero Member
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8416
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
  • E няма такъв кеф!
Re: Накладки
« Отговор #1 -: април 26, 2023, 08:09:04 pm »

Да разбирам ли, че не си на кеф заради това, че си си купил китайски мотор?
За моя мотор оригиналните накладки за задния апарат (2 бр. в комплекта), струват 66.50 евро.
Не знам защо реши, че ще се зарадвам за цената на твоите. Все ми е едно колко струват. Но като цяло при китайците оригиналните части са доста по-евтини. Както и заместителите им на оригиналните части на некитайските марки.
Освен това имам съмнения, че не са виновни китайските накладки за бързото им износване. Нищо не казваш за предните накладки. Едва ли са ги правили от различно феродо.

Твоите такива ли са?
https://www.ebay.com/itm/155489064799?hash=item2433ded75f:g:egUAAOSwH61htDjS&amdata=enc%3AAQAIAAAA0PTjP6s4LHjs2kx8ZdEi4IZkhK1amOsW4gH5pcNY2cJbI1qFCsO9OigEbb1T03Whg0Oa2v%2BeU%2BZQfbOrwpJWyAmT3BUIx400cxoV2zrO2N3hBLhqrTu%2F51V9C8%2BkVcwtIe4JhNtaQMHLE05Fs4ZueNZG35HzDv%2F1oFi0yY1GWIu5f7aDq6JBAHEiV7o8%2BkH7yy7C1RC0kmUTefohBXWkkvzFae7Ju5L8kFAF39%2BC7uMVVIHSAjonSRvKlo07DNWom8DOk7MrekxnPeiDhtq9Gjk%3D%7Ctkp%3ABk9SR5T4muz3YQ

Ако да, има доста подобни за Сузуки. Следващият линк е пак за китайско производство, но можеш да погледнеш на място такива за Сузуки и да ги сравниш. Като че ли има необходимост да се шлайфне тук - там металната основа, но това едва ли е някакъв проблем:
https://www.ebay.com/itm/155482580659
« Последна редакция: април 26, 2023, 08:27:32 pm от ivchotr »
Активен
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

che

• Hero Member
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2026
  • There is no replacement for displacement......
« Отговор #2 -: април 27, 2023, 07:14:39 am »

Това е проблема с китайците/курейците и всякакви там "екзотики" - като тръгнеш да търсиш части и влизаш във филма, че дори и за едни накладки.
По каталозите на големите производители(EBC, Ferrodo) я няма тази марка, така че трябва да тръгнеш по магазините с твоите накладки и да сравняваш.
В гугъл намирам само от Ali-то
https://www.aliexpress.com/item/1005003687222950.html

Друг вариант е да търсиш някой дърт майстор, който лепи феродо.....не знам дали още се практикува това.

п.п. на КТМ-а веднъж сложих накладки за 15лв отзад..най-евитините в магазина и не можаха да изкарат и едно каране - буквално към края на карането бяха на желязо :o
Активен
'02 Aprilia RSV1000 Mille
'85 Kawasaki GPZ900R

ivchotr

• Hero Member
  • Неактивен Неактивен
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #3 -: април 27, 2023, 10:50:33 am »

Предполагам, че няма да е трудно на мястото на китайския спирачен апарат да се монтира такъв от проверена японска или европейска марка, за които има накладки под път и над път и да се приключи с драмата.
Активен
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

madbatt

• Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #4 -: април 27, 2023, 11:51:00 am »

Вместо нови накладки, нов мотор  :beer:
Активен

che

• Hero Member
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2026
  • There is no replacement for displacement......
« Отговор #5 -: април 27, 2023, 03:05:08 pm »

Вместо нови накладки, нов мотор  :beer:

най-добре  :bravisimost:
Активен
'02 Aprilia RSV1000 Mille
'85 Kawasaki GPZ900R

madbatt

• Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #6 -: май 09, 2023, 06:39:24 pm »

Специално за май френд @Феникса, който ме захапа за оригиналните части в другия форум, в който не мога да вляза отдавна  :cheers:

пп Дойдоха за нула време - явно са се презастраховали. Тотал EUR 31.33
« Последна редакция: май 09, 2023, 06:45:35 pm от madbatt »
Активен

ivchotr

• Hero Member
  • Неактивен Неактивен
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #7 -: май 09, 2023, 09:30:00 pm »

Честно казано не помня за какво точно съм те "захапал", но май никой не може да влезе в другия форум от доста време. Явно чакат сформирането на редовно правителство, че да ни пуснат да си лафиме на воля за политика ^-^ ^-^ ^-^

А за накладките - китайците от известно време са направили складове из Европа и някои от стоките им идват доста бързо. Аз чакам в момента една акумулаторна помпа, че ми писна от неизправни манометри по бензиностанциите. Да я видим за колко време ще кацне тук. Поръчал съм я вчера.
Активен

Страницата е създадена за 0.089 секунди с 22 запитвания.