Автор Тема: Клуб Минск  (Прочетена 100524 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Кристиян

• Hero Member
  • Публикации: 1515
  • случайни хора ИЖ не карат ;)
Клуб Минск
« -: май 10, 2009, 08:25:07 pm »
И така слет като умазахме една тема е време да се отвори друга такава само за минсковете.Като начало бих искал от собствениците да си искажат мнението за тея мотори.Що за мотори са,евтини ли са им частите,и така на татък,айде очаквам включваня.

Едит: Оправих ти заглавието ;)
« Последна редакция: май 10, 2009, 08:51:14 pm от crazydes »

Неактивен Gabsan

• Sr. Member
  • Публикации: 114
Re: Клуб Минск
« Отговор #1 -: май 10, 2009, 08:36:39 pm »
Здравейте!
Това е моя звяр 94г Купен чисто нов. В момента е на 8-9хил километра.
Много съм доволен.Нищо не  сам сменял освен масло. Даже все още е с Оригиналните външни гуми.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=375790
За съжяление имам само тези снимки !

Неактивен Pacidi

• Sr. Member
  • Публикации: 121
« Отговор #2 -: май 10, 2009, 08:46:51 pm »
Здравей!Значи мойта ''баба деша'' е като твоя Минск/съшия модел/.Харесвам го защото той ми беше мотора на който се научих да карам,стабилен,икономичен лесна подръжка и евтини части.За 35000 км  съм сменил един съединител и две гуми.Смъкнах /моментно/разхода му на на под 3/100 ,а заводско дават3,3/100.Жена ми го кара без проблем и то от първото си качване на него.За него мога да кажа само хубви неща,това е.
    Ако те интересува нещо за него питай.
...rejoice,O young man in the youth...

Неактивен Pacidi

• Sr. Member
  • Публикации: 121
« Отговор #3 -: май 10, 2009, 08:48:27 pm »
Бива gabsan!Добре изглежда :friends: :beer:
...rejoice,O young man in the youth...

sith_of_darkness

• Гост
« Отговор #4 -: май 10, 2009, 08:52:42 pm »
Брат ми едно време имаше минск. Това му беше първия мотор и си го взе на шега, искаше да му блокира двигателя нарочно накрая, но не успя  :D. После го продаде за части, още си пази карбуратора за спомен.

Неактивен Кристиян

• Hero Member
« Отговор #5 -: май 10, 2009, 09:46:30 pm »
Идва и моя ред :).Минск за мене е като нош с две остриета,и сега ще кажа защо.Частите са им страшно евтини за 50-60 лева му правиш основен ремонт,аз като отидох да копувам части не можех да повярвам че са толко евтини.Харчи сървсем малко,но това зависи и от начина на каране.Много ми харесва това че са с електронно и като визия не са лоши като знаем факта че са съветцки.Сега идва ред на минусите,много,ама наистина много греят  :violent: .Тези синиите и бежовите минскове с дигнатия калник от пред не чак толко,ама онези дърти дараци са непоносими.4 километра офф-ролд и край,до нас на бутане.Ходовата част не ми вдъхва доверие,досега сериозни проблеми освен с маншоните на веригата не съм имал ама ми се струва калпава.

Заключението ми е че:ако живеете в селце с доста черни пътища и искате икономичен мотор с който да си се развозвате колко да не ходите пеша минск е вашия мотор.Ако искате да катерите еверест не го правете с минск  :cheers: .Айде лека и безавариина на всички ни и си пазете минсковете.

Неактивен Gabsan

• Sr. Member
« Отговор #6 -: май 10, 2009, 10:01:00 pm »
Брат ми едно време имаше минск. Това му беше първия мотор и си го взе на шега, искаше да му блокира двигателя нарочно накрая, но не успя  :D. После го продаде за части, още си пази карбуратора за спомен.
Я питай брат ти дали го продава тоя карбуратор.

П.П: Някой може ли да ми каже в раиона ТРОЯН-ЛОВЕЧ-Плевен каде се продават части.

sith_of_darkness

• Гост
« Отговор #7 -: май 10, 2009, 10:26:02 pm »
Не го продава и той не е цял а само алуминиевия корпус и си го е сложил във витрина. ;D
Няма да ви казвам за тези пари (колкото минската)аз какво мога да си взема да карам, че ще се пукнете от яд.

Неактивен Кристиян

• Hero Member
« Отговор #8 -: май 10, 2009, 10:40:36 pm »
Не го продава и той не е цял а само алуминиевия корпус и си го е сложил във витрина. ;D
Няма да ви казвам за тези пари (колкото минската)аз какво мога да си взема да карам, че ще се пукнете от яд.

Като гледам в мобилето продавачите май ги боли главата,Минск 1981ва без документи за 500 лева  ??? .Аз за двойно по-малко пари си взех 1987ма година с документи.Не знам дали съм на далавера ама аз за 500 лева ще си взема ЕТЗ 150 или ако имам повече късмет 250 кубиково без документи.Което е доста по-младо и по-добро.

Неактивен Gabsan

• Sr. Member
« Отговор #9 -: май 11, 2009, 03:21:15 pm »
Ади някой друг да качи снимки на мотора си !

Неактивен Кристиян

• Hero Member
« Отговор #10 -: май 11, 2009, 06:39:53 pm »
Ади някой друг да качи снимки на мотора си !

Неактивен MNOGO|GADEN

• Sr. Member
  • Публикации: 142
  • MOTO CLUB ''LUDI GLAVI"
« Отговор #11 -: май 11, 2009, 10:17:06 pm »
Ето ме и мене аз карам минск 92г много сам доволен  смяна само на сектор за манижелата кои то струва 25 лв а аз си зех 2 .а отнсно катеренето мн добре се педставя .супер доволенсам досега неме е остажял на пътя   :cheers:
 снимки ще кача
Изисква се повече любов за да се сподели седалката отколкото леглото

Неактивен MNOGO|GADEN

• Sr. Member
« Отговор #12 -: май 11, 2009, 10:19:18 pm »
а колега Gabsan  от носно карборатора аз имам един к62ц или нз как беше

Неактивен MNOGO|GADEN

• Sr. Member
« Отговор #13 -: май 11, 2009, 10:26:51 pm »
« Последна редакция: май 11, 2009, 10:37:10 pm от Dj-MG »

Неактивен MNOGO|GADEN

• Sr. Member
« Отговор #14 -: май 11, 2009, 10:39:10 pm »

Неактивен Wolf.SkorP

• Sr. Member
  • Публикации: 226
  • това не е мотор това е Ninja :P
« Отговор #15 -: май 12, 2009, 08:38:03 pm »
Я ма Минска на Dj-MG като моя,само където на моя не му липсва нищо (бъзикам се да не се убидиш)
Аз за моя не мога да се оплача за загряване защото предимно го карам off-road е разбирасе че лятото при 30-40ºC ако го назориш на постоянно катерене и то на слънце ще загрее.лоши неща за него не мога да кажа.Никога на път не ме е оставял.Нито мен нито баща ми където и да сме ходили с него. ето и малко снимчици  В скоро време ще кача още
« Последна редакция: май 12, 2009, 08:46:24 pm от Wolf.SkorP »
продавам минск 125 93-та година 0899682089  700 лв

Неактивен Gabsan

• Sr. Member
« Отговор #16 -: май 13, 2009, 01:54:44 pm »
 :cheers: Чудни моторетки. Моя никога не е заграявал. Като се има на предвид ,че го карам само off-road защото нямам А.

Неактивен Кристиян

• Hero Member
« Отговор #17 -: май 13, 2009, 03:10:55 pm »
Добре де така като ви слушам само аз имам проблеми със загряването,явно причината е в мен.Сигурно не го карам както трябва,кажете как така си карате по горите щото аз 3 километра оффролд и резултата беше  :( .

Неактивен MNOGO|GADEN

• Sr. Member
« Отговор #18 -: май 13, 2009, 06:15:24 pm »
ми колега по леко с газста нз как караш ама имам чуството чего караш като крос аз лично си изминавам за 4 часа 60км и то от там кадето нищо не е минавало  без да спирам да почивам или да се охлажда  O0 8)

Но темата си тана мн добра аз имам едно предложени да почнем да си поскаме снимки и преживявания с минсковете изгорите и пътищата  :cheers:

Неактивен Кристиян

• Hero Member
« Отговор #19 -: май 13, 2009, 06:37:10 pm »
Дадено  ;D .Когато взех минска същата вечер му сипах 2 литра бензин,карах го цяла вечер и на другия ден му сипвам още един литър.Отивам и зимам един приател и ще го пробваме на оффролд  ;D.Опитахме се да се качиме до една гора ама беше кал яко и не искарах.От там ни хрумна че трябва да отидеме до едно езеро да провериме дали е замръзнало като аз забравям че съм с малко бензинец.Речено сторено тръгнахме,имаше нещо което ме учудваше много,на към езерото имаше повече кал а от там дърпаше  ;D,а към гората нещеше.Отиваме до езерото гасим аз мотора и се грееме на цилиндъра(февруари месец).От там тръгнахме за едно село,искачваме един баир и на спускането го гася.Кога вече трябва да го запаля давам на контакт пускам бензина включвам втора и подавам леко газ,това почна да убива инерцията,аз усетих че на втора няма да запали и включих първа.Това спре на пълно и не иска да запали,ритахме,чистихме свещ,проверявахме ток дали хвърля,и по едно време зацепвам че му сипах малко бензин.Отварям резервоара и  :o .Останало сървсем малко и не стига до кранчето.А ние сме на 20 километра от квартала в който живееме,оттам го обърнахме,наклонихме го и напълни един карбуратор бензин колкото да искача баира.Искачих го,и тамън като го спуснах изгасна.И няколко километра бутане.И в началото на квартала ни видя един комшия и ни даде бензин.Ама чист  :violent: .Тогава около километър го карах без масло.