Автор Тема: Нека да се запознаем  (Прочетена 106424 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ВладиЧ

• Hero Member
  • Публикации: 414
  • Кара: BMW R1100GS
Re: Нека да се запознаем
« Отговор #340 -: февруари 19, 2014, 06:11:23 pm »
Ще ме прощават колегите, но тук в този форум дългите и далечни пътешествия с мотор не са особено на почит...  ;)
http://www.offroad-bulgaria.com/forumdisplay.php?f=335 
Ето тук има мааалко повече писано и споделяно за пътешествия с мотори.

Неактивен valken84

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 25
  • Кара: 2005 KTM 625 sxc
« Отговор #341 -: февруари 19, 2014, 06:30:21 pm »
Да колега (hristolichev) седалката не е много добра да големи преходи. Аз съм пробвал до 250-300 км на веднъж и не е зле но разбирасе говорим за преход( знаеш спиране за кафенце почивки и т.н) За втория човек седалката е по-добре понеже се разширява малко и е по-плоска. Аз нали съм упорит тази годиня ще го пробвам малко на по-дълго и ще си покаже как е седалката ;) той задника съм чувал че след 300 км каране изтръпва и вече нищо не усещаш

Неактивен valken84

• Jr. Member
  • **
« Отговор #342 -: февруари 19, 2014, 06:32:39 pm »
Ще ме прощават колегите, но тук в този форум дългите и далечни пътешествия с мотор не са особено на почит...  ;)
http://www.offroad-bulgaria.com/forumdisplay.php?f=335 
Ето тук има мааалко повече писано и споделяно за пътешествия с мотори.

Колега то за нашата малка държавица е малко относително какво е дълъг преход ;) Това на което ние казваме дълго в америка е разходка до магазина за цигари ;)

Неактивен ВладиЧ

• Hero Member
« Отговор #343 -: февруари 19, 2014, 07:24:12 pm »
Държавицата ни няма нищо общо с карането. Под "пътешествия" обикновенно става въпрос за карания от няколко хиляди километра до няколко десетки хиляди километра за повечко дни, седмици, месец, или повече месеци... Пък, който иска може да ги върти тези километри и само из една държава, била тя голяма, или малка, а който иска из няколко държави.  ;) Ограничения няма, и колкото повече са километрите, толкова по-интересно е пътешествието.
Иначе инцидентни карания от по няколко стотин километра за няколко дена е малко пресилено да се нарекат пътешествие, освен ако не ги минеш с велосипед, или пеша... ;)

Неактивен valken84

• Jr. Member
  • **
« Отговор #344 -: февруари 19, 2014, 07:54:31 pm »
е щом няма да правя пътешествия с моите 200-300 км на ден тогава ще мина на кратки преходи от един град до друг това нз как се нарича но знам кефа че си е голям ;)

Неактивен perso

• Sr. Member
  • Публикации: 120
« Отговор #345 -: февруари 19, 2014, 09:50:20 pm »
Седмици, месеци, държави а лев :)

Неактивен valken84

• Jr. Member
  • **
« Отговор #346 -: февруари 20, 2014, 08:51:25 am »

Както някой беше писал : кефа цена няма ;)

Неактивен ВладиЧ

• Hero Member
« Отговор #347 -: февруари 20, 2014, 10:04:13 am »
е щом няма да правя пътешествия с моите 200-300 км на ден тогава ще мина на кратки преходи от един град до друг това нз как се нарича но знам кефа че си е голям ;)
Ами това си е разходка... В същност няма чак толкова голямо значение, каква точно дума ще се използва. Смисъла на цялата тази работа е точно в това да се изкефиш... ;)
« Последна редакция: февруари 20, 2014, 10:06:52 am от ВладиЧ »

Неактивен Pancho77

• Hero Member
  • Публикации: 2794
« Отговор #348 -: февруари 20, 2014, 11:29:19 am »

Първо мислиш за последното и тогава първите три се нареждат от само себе си... е и трябва да си си пътешественик като допълнително условие. Иначе си мисля, че много хора биха пътували ако имаха средства, а има и много които имат средства а на пътуват..  И при двете категорийй липсва едно и също нещо - голямото непреодолимо желание за авантюрата наречена пътуване,
Пътешественици са тези които са до такава степен надъхани, че набавят лев с  много усилия и тогава вече - ЗДРАВЕЙ ЖИВОТ.
п.п. в едно дълго задгранично пътуване има и много други проблеми освен техническите и финансовите. Но това не спира офроудъра....

Неактивен hristolichev

• Hero Member
  • Публикации: 309
  • Кара: Kawasaki ZR-7S
« Отговор #349 -: февруари 21, 2014, 09:41:33 am »
Вярно е, лев си трябва. Ама като се кача рано сутрин на моторетката и като знам по обед къде имам намерение да бъда ( на майна си райна примерно), една огромна усмивка се появява и няма такъв кеф.

Неактивен Kosio

• Sr. Member
  • Публикации: 104
« Отговор #350 -: февруари 26, 2014, 06:27:01 pm »
Привет на всички  :hello: :hello:
Казвам се Костадин на 24 години от София !
Карам Ямаха Р6 2003г Оранжева
Отворен съм към събирания и разходки ако имам възможност.

Неактивен Tokay_ihto

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 9
  • Кара: Yamaha fz6
« Отговор #351 -: юни 11, 2014, 12:03:00 pm »
Здравейте , колеги ! Казвам се Максим ,от София (моторист от миналата година  :occasion18: ) Карам Ямаха ФЗ 6 , 600 сс . Кефя се на мото събирания и извънградско "каркане" :) .  Поздрави на всички и безаварийно !  :bravisimost:

Неактивен Diksana

• Full Member
  • Публикации: 81
  • Кара: Yamaha FZS 600 Fazer
« Отговор #352 -: май 22, 2015, 06:44:52 am »
Здравейте,казвам се Динко,от Стара Загора. Е,родом съм от Тополовград,ако някой го е чувал. На почти 26 години съм,запален по моторите от мн малък. До миналата година карах Suzuki GSXR Srad 600,бяла перла. Сега съм на път да взема един Бандит и да си бродиме по събори и разходки. Винаги отговарям на Л.С.
Само хубави и безаварийни дни през тази година ;)

Неактивен Assen

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 23
  • Кара: Рокер от пехотата...
« Отговор #353 -: август 30, 2015, 09:09:00 am »
Асен .
Живея във София.
На 45г.
asen_delchev @mail.bg
Засега съм от пехотата, но ако е рекъл Господ да събера парички, напролет ще се моторизирам.
Любими мотори : BMW R75, Zundapp Ks750, Днепър, Урал.
"Ученико, как звучи пляскането на една ръка?"
Запитал Мъдрия Учител.
"Ето така Учителю." отвърнал ученика и му отвъртял един шамар....

Неактивен Spoke

• Full Member
  • Публикации: 52
« Отговор #354 -: февруари 14, 2016, 03:56:54 pm »
Здравейте, казвам се Евгени, на 21 съм от Пловдив.
Не знам дали тук е точното място, но искам да попитам дали има колеги от София, които биха ми свършили услуга за оглед на моторетка в София срещу скромна почерпка от моя страна, става въпрос евентуално за другия месец началото ? :beer:

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7448
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #355 -: февруари 15, 2016, 10:05:02 am »
Здравейте, казвам се Евгени, на 21 съм от Пловдив.
Не знам дали тук е точното място, но искам да попитам дали има колеги от София, които биха ми свършили услуга за оглед на моторетка в София срещу скромна почерпка от моя страна, става въпрос евентуално за другия месец началото ? :beer:

Колеги от София да искаш  :cheers: Почерпка за огледа не е нужна, въпросът е ти какво очакваш да научиш от нас. В крайна сметка ще ти се наложи да дойдеш и сам да си огледаш мотора. Ей го де е Пловдив. Бих ти препоръчал да си отделиш един ден, да набележиш няколко обяви и ако нищо не стане в София, да прескочиш до Дупница и околните села, в които има няколко мотокъщи.
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.