Автор Тема: КОЙ Е ПО ПО НАЙ....?  (Прочетена 188457 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен MX13

• инж. Мартин Тошков Василев
  • Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 2689
  • работя в ZM-PerfOrmance Варна
    • www.motoforum-bg.com
  • Кара: yz250/RGV250/GSXR1100 '88/GSXR1100 '92/ GSXR711Turbo /TL1000R /RS250 /RD250 /ES175-2 /ES250
КОЙ Е ПО ПО НАЙ....?
« -: ноември 27, 2007, 11:20:14 pm »
Здравейте колеги,
за сега никой не е поствал нищо в тази част от форума може би защото болшинството от нас сме под 35 годинки,както се кава "още ни кипи кръвта",кой по състезания,кой за кеф,кой за слава и чалъми,но е ФАКТ че моторите които караме не са от този вид!
За мен всички мотори си имат тръпка ,поради това реших да пост-на това тука!
Бих желал да ви попитам(всички от форума),сигорен съм ,че все някъде някога чопър или къстъм или мотор от тип "БРЪСНАРСКИ СТОЛ" ви е направил впечатление,та да се върна към въпроса,а именно :
КОЙ Е ТОЗИ МОТОР И С КАКВО ВИ ВПЕЧАТЛИ?
Веднага ще споделя с вас за моите фаворити:
1 V-MAX 1200cc-това най-бързо ускоряващият бръснарски стол който някога съм карал и виждал :o :o :o
много много силен мотор чувството е като на ZZR1100 неограничена сила която е доста трудна за контролиране,неимоверно кефа е много голям,и не само защото когато го карах бях го подценил ,защото такмо слизах от Р1то си (което бях омагьосал много ,но това др тема),а защтото мотора е доста рязък и върви яко
2 VTX 1800 V2 1800cc абе то има доста коли с по малък двигателлллллл ;D ;D ;D
мотора има много яка стъпка направо усещаш буквално всеки такт !!!!
3 WARRIOR на YAMAHA просто много ми харесва външния му вид(никога даже не сам се и качвал)
колеги моля ви да споделите ако имате подобни впечатления или просто така,благодаря ви предварително!!! ;) ;) ;)
« Последна редакция: ноември 27, 2007, 11:33:42 pm от MX13 »

Неактивен RaIcHeTy

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 387
Re: КОЙ Е ПО ПО НАЙ....?
« Отговор #1 -: ноември 28, 2007, 12:28:04 am »
Не мисля,че това зависи от възрастта!Баща ми има Hayabusa и е на 40  :D!Аз лично не виждам нищо красиво и в наи-красивия чопър още по-малко в тези,които ги карат  ;D!

Неактивен vladko

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 21
« Отговор #2 -: ноември 28, 2007, 08:22:53 pm »
Райченценцецеце ;) ПокрепяМ те ама Много те поТкрепяМ :) ;) :o
StunT Riding Is Not a Crime !! ShuMen Bikers For Life !

Неактивен RaIcHeTy

• Global Moderator
  • Hero Member
« Отговор #3 -: ноември 29, 2007, 12:15:30 am »
Е!Всеки си има вкус,просто моя не включва този тип мотори!Свързвам ги само с някакви пиянски изпълнения!А относно тати,даааа гордея се с него и той с мен  ;D

Неактивен RaIcHeTy

• Global Moderator
  • Hero Member
« Отговор #4 -: ноември 29, 2007, 12:16:44 am »
Влади и с теб се гордея!Като изключим изказванията  :P

Неактивен vladko

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 21
« Отговор #5 -: ноември 29, 2007, 01:41:46 am »
ахахах  8) 8) 8) Ти пък като лажеш казвам ли ти нещо ?  ???
StunT Riding Is Not a Crime !! ShuMen Bikers For Life !

Неактивен Hard Ride

• Newbie
  • *
  • Публикации: 4
« Отговор #6 -: декември 25, 2007, 09:57:24 am »
Не мисля,че това зависи от възрастта!Баща ми има Hayabusa и е на 40  :D!Аз лично не виждам нищо красиво и в наи-красивия чопър още по-малко в тези,които ги карат  ;D!
Пич ти въобще познажаш ли поне един истински рокер.Много смело изказване от тжоя страна.Не мисля че си пораснал за да критикуваш Чопарите и хората които ги карат!!!

Неактивен Hard Ride

• Newbie
  • *
« Отговор #7 -: декември 25, 2007, 10:13:56 am »
Е!Всеки си има вкус,просто моя не включва този тип мотори!Свързвам ги само с някакви пиянски изпълнения!А относно тати,даааа гордея се с него и той с мен  ;D
Опа;)Sorry мацка късно видях че не си"пич"ама тва изказжане за чопърите и техните собственици ме издразни щот съм такъв откакто се помня!!!!!!!!!!!!!11

Неактивен MX13

• Administrator
  • Hero Member
    • www.motoforum-bg.com
  • Кара: yz250/RGV250/GSXR1100 '88/GSXR1100 '92/ GSXR711Turbo /TL1000R /RS250 /RD250 /ES175-2 /ES250
« Отговор #8 -: декември 28, 2007, 12:47:06 pm »
би ли ми дал значение на думата рокер?

Неактивен Hard Ride

• Newbie
  • *
« Отговор #9 -: януари 06, 2008, 01:34:09 pm »
би ли ми дал значение на думата рокер?
Roker чожек които работи в каменоломна ;D

Неактивен MX13

• Administrator
  • Hero Member
    • www.motoforum-bg.com
« Отговор #10 -: януари 06, 2008, 06:30:25 pm »
аз не познавам нито един рокер в българия и не ми трябва ,но виж моторджий ,дал БОГ боллл!!! ;D
« Последна редакция: февруари 09, 2008, 01:28:59 pm от MX13 »

Неактивен MX13

• Administrator
  • Hero Member
    • www.motoforum-bg.com
« Отговор #11 -: февруари 09, 2008, 01:33:53 pm »
Днес си направих голям КЕФ с един 1.7л. V2 мотор за който съм ви писъл по-горе!!!!
WARRIORRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR
Много яко като стана голям и изям цял пъпеш :o :) ще карам такъввввв,не ти трябва да си пускаш краката на светофар(червен)!!!!!!много много нисък център на тежеста,хахахахахах
и върви якооооо,абе пожелавам на всичките си другари,да превъзмогнат предрасъдаците си и да се покефят на такава играчка!!!!!
100% Прави голям кеффффффф

Неактивен RaIcHeTy

• Global Moderator
  • Hero Member
« Отговор #12 -: февруари 09, 2008, 09:38:50 pm »
Предразсъдъци???"Братко на вятарааа" :D  ,искам да ти кажа,че това е изкривена представа за това да караш и имаш мотор като цяло!Просто не може да си моторджия и да се наливаш с бира до безпаметност,да караш мотора си пиян и да не говорим,че повечето не се и капят!!!Да опиташ какво е да караш такъв мотор и да си като тези които ги карат са 2 различни неща!Айде кажи ми би ли си купил такова нещо и ако би си купил,каде и с кого ще го караш ти ме интересува!!! ;)

Неактивен MX13

• Administrator
  • Hero Member
    • www.motoforum-bg.com
« Отговор #13 -: февруари 09, 2008, 10:28:35 pm »
Предразсъдъци???"Братко на вятарааа" :D  ,искам да ти кажа,че това е изкривена представа за това да караш и имаш мотор като цяло!Просто не може да си моторджия и да се наливаш с бира до безпаметност,да караш мотора си пиян и да не говорим,че повечето не се и капят!!!Да опиташ какво е да караш такъв мотор и да си като тези които ги карат са 2 различни неща!Айде кажи ми би ли си купил такова нещо и ако би си купил,каде и с кого ще го караш ти ме интересува!!! ;)
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Сестро,мотора е много як,спор няма!!!
към днешни дни отговорът ми е НЕ!!!
НО за след време ,когато косите ми побелеят(дано само да не заради жени,а от старост,в което силно се съмнявам)
бих си купил точно такъв мотор!!!за да  си лъзгам напред назад по пътщата вечни на България!
Моля не забравяйте какво е мотора-средство за забавление,начин да се откъснеш от света поне за миг,нещо което те кара да се чувстваш жив и 100 000% егоизъм!!!!!
п.с.
ама ако може да си взема V-MAX(Само малко повече кончетааааа) ;D ;)

Неактивен BASTARDS

• Full Member
  • Публикации: 87
    • Biker's Shop
« Отговор #14 -: февруари 23, 2008, 08:12:36 pm »
 Аре и аз да се изкажа:
   Карам от доста години предимно чопъри, правил съм си и самоделки

Няма по-голям кеф от чопъра! За мощност и бързина веднага ще се заяде някои с писта и мога веднага да му кажа да се пробва с няколко модела /лична препоръка- да не залага пари!!!/
 Според мен да караш чопър е философия а останалото е компромис!
 Нищо лично към останалите !!!

Неактивен ALBAZAR

• Newbie
  • *
  • Публикации: 2
« Отговор #15 -: февруари 27, 2008, 10:10:06 am »
Здравейте моторджий и подобни маниаци.  Случайно попаднах тук в форума. Прочетох много мнения за мотори. На 38 съм и от доста време съм решил да си купя мотор - чопър
 Бях в София при този Дани - Американеца и карах един ( Поларис Виктори ) ако не се лъжа за името . Немога да кажа че съм запознат с моторите като марки и кой е най добрия от тази категория ЧОПЪР. Имаше нещо което ме грабна в този мотор страшно удобен и много приятен за каране. Не съм вдигал големи скорости с него но между 100 и 130 започна да се тресе леко и това ме притесни. После ми обясниха че имал дисбаланс или нещо подобно. Докато се наглася дали да го купя и го беше продал- Дани. Искам да кажа че имам доста бърза кола купих я на търг в Щутгарт ( ШЕЛБИ - 68 г. ) 5,2л. 12 цил с 6 карбуратора няма друга в БЪЛГАРИЯ но неме кефи вече. Затова много бих искал да ме посъветвате като моторджий кое е добро за каране и да доставя удоволствие не за скорости а просто да почустваш вятъра и да си свободен. Благодаря ВИ предварително.
« Последна редакция: февруари 28, 2008, 08:58:52 am от ALBAZAR »

Неактивен MX13

• Administrator
  • Hero Member
    • www.motoforum-bg.com
« Отговор #16 -: февруари 27, 2008, 10:40:55 am »
Браво колега такава кола съм виждал само по филмите ;D
Както вече съм сигурен ,че и ам си осъзнал мощната кола и мощния мотор могат да се карат и с 60км/ч,разликата е в изпреварването!!!!
Ако искаш мотор за каране си вземи Японски,ако искаш мотор за показност Индиан,Харли(които аз лично не препоръчвам заради "шантавите" двигатели)
Щом си се насочил към чопарите,не мога да те посъветвам кой знае колко комптентно,но все пак на мен ми харесват по-изчистените,не прекалено натруфени модели и визии!!!
модели с тесни предни гуми с по-голям цолаж.
модели като :
Suzuki Intruder
също много ме кефят и изключително ниски мотори като Ямахата от първия пост,така и Хонда VTX!!!
различните модели на различните марки варират в голям диапазон от кубатура и мощност,от 800 до 2000куб.см.
ако мойеш да си позволиш нов мотор-твоя мотор е YAMAHA V-MAX 2008(where ever you are,everything is up to you)

Неактивен ALBAZAR

• Newbie
  • *
  • Публикации: 2
« Отговор #17 -: февруари 27, 2008, 10:55:43 am »
Неискам да казвам какво ми струва подръжката на тази кола и колко време чакам за резрвни части от щатите . Разбира се не можеш да я сравняваш по никакъв начин с спортна кола от 90-те и сега. Единствения + е че успях да я вкарам в ретро клуба и малко ми намалиха данъците. С времето се уверих че не винаги най-новото е най доброто. Искам хем да е удобен за каране и лек за управление и същевременно ако искаш да ускориш да не се чуди какво става

Неактивен MX13

• Administrator
  • Hero Member
    • www.motoforum-bg.com
« Отговор #18 -: март 04, 2008, 08:39:36 am »
С пробване му е майката!!!
и сам да си преценниш кой е твоя мотор!!!

Неактивен HellMad

• Sr. Member
  • Публикации: 145
« Отговор #19 -: март 14, 2008, 11:03:41 am »
Един наш колега, т.с. моторджия, има Drag Star, само че е доста пипнат. Давал ми е да го карам веднъж и мога да кажа, че доста удобен за каране. Определено Стар-а е добър вариант  като цяло. Ако имате желание мога да покажа за какжо става въпрос.