Автор Тема: КОЙ Е ПО ПО НАЙ....?  (Прочетена 188455 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ЦИГАРИ

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 36
Re: КОЙ Е ПО ПО НАЙ....?
« Отговор #40 -: септември 05, 2008, 08:40:40 pm »
Не мисля,че това зависи от възрастта!Баща ми има Hayabusa и е на 40  :D!Аз лично не виждам нищо красиво и в наи-красивия чопър още по-малко в тези,които ги карат  ;D!

ми то бусата си е за хора в средна възраст, нещо не се виждам на 22 да карам буса, то си е поваче турист

Неактивен krezo

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 29
  • Хмммм......... мечтата на Krezo
« Отговор #41 -: септември 09, 2008, 01:25:35 pm »
не е важно на колко години си , важно е как се чувстваш на мотор ( дали те кефи ) . Аз лично се колебая между Роял Стар-Вентуре и Валкирия , много яки круизери

Неактивен borgir666

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 43
« Отговор #42 -: септември 28, 2008, 05:37:37 pm »
хора тарся си мотор нещо от рода на Drag Star 400-600cc до 4000 лева гледах в mobile.bg но неможах да намеря за тези пари се малки кубици!може ли да ми кажите някои друг саит като mobile или някои ако продажа а ка4и снимки

Неактивен Cherniqhs

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 11
« Отговор #43 -: септември 28, 2008, 08:37:05 pm »
здбавейте значи искам да попитам за първи мотор къкъв точно да е чопъра за да се науча да карам без инциденти  :D ;)

Зависи как се чувстваш човече , аз скочих директно на Интрудер 600 ( никога преди не съм се качвал да карам ) , е легнах си първия ден с него , ама той има и буен характер  ;) .

Също така зависи и от ръката и главата , ако са на място и мислиш невиждам проблем и от 600 -750 кубика да почнеш. Имам двама познати който за първи мотор са на Магна 750 (и двамата) и са си ок .
« Последна редакция: септември 28, 2008, 08:39:56 pm от Cherniqhs »
Ако не държиш на дуамта си , значи не държиш на себе си !!!

Неактивен borgir666

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 43
« Отговор #44 -: септември 28, 2008, 11:27:21 pm »
нещо такова по модел си тарся някои ако продава нещо подобно или ако знаи в някои саит да ми пиши ама да не е по малко от 400cc ако някои има информация да ми пиши и по вазможност ако може и снимка на мотора

Неактивен RepsoL

• Sr. Member
  • Публикации: 142
« Отговор #45 -: февруари 24, 2009, 08:39:10 pm »
нещо такова по модел си тарся някои ако продава нещо подобно или ако знаи в някои саит да ми пиши ама да не е по малко от 400cc ако някои има информация да ми пиши и по вазможност ако може и снимка на мотора
Ако тая машина е с 400цц двигател стоково аз съм Р1.Много тежка ми изглежда за 400 кубика.
Душата в рая,оборотомера до края!!!!!

Неактивен RaIcHeTy

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 387
« Отговор #46 -: февруари 24, 2009, 08:43:00 pm »
Ако тая машина е с 400цц двигател стоково аз съм Р1.Много тежка ми изглежда за 400 кубика.
Ти четеш ли изобщо???Човека просто казва, че иска мотор над 400 куб., а не че тоя е толкова!

sith_of_darkness

• Гост
« Отговор #47 -: февруари 28, 2009, 12:06:36 am »
Очарованието при крузърите е в големите кубици, такива 400-600 не вървят като хората, хем слаби, хем тежки. Най-малкия крузър, който съм карал е 500 кубика на 240 КГ собствена маса и не съм очарован от тромавия вървеж. Крузър от 800 нагоре и задължително В-туйн . Това, че някой е малък на ръст и слаб не му пречи да е с голям мотор, но може и с по-малък. Но за по-едър човек е задължително да е голям мотора. Виждали сте как някой тежащ 150 се вози на 50сс скутерче и то едвам не се разпада на пътя, просто е смешно. Любима марка и модел не мога да дам, защото не съм имал мой крузър за да преценя това. Покарвал съм само машинки на приятели или познати. Като волан предпочитам да не е с тези вдигнатите на горе във въздуха ръкохватки, а предпочитам с нисък волан. За стъпенките е хубаво да има и изпънати напред и нормални за да можеш да си ги сменяш според обстоятелствата. Но това са неща до вкус, важното е да караш каквото ти харесва, а не каквото харесват другите.

п.с. От много време се замислям да си направя чопар, от преправка на ендуро мотор и да има облегалка и да възможно най-удобен и да се запази маневреността и пъргавината на този клас мотори... Като цяло тежките ендура са си удобни като крузъри, но може и по-добре...

Неактивен PUPE

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 20
« Отговор #48 -: март 02, 2009, 10:45:42 am »
Една от класиките в жанра.Японско подобие на Х.Д. Снего съм като мечка на панаир!
« Последна редакция: март 02, 2009, 10:47:41 am от PUPE »
Убий глупака с мълчание!

Неактивен fogata1

• Full Member
  • Публикации: 92
  • Ако не живееш на ръба на бръснача,значи заемаш пре
« Отговор #49 -: март 06, 2009, 06:57:37 am »
Това,че чопър до 600 кубика не върви и е тежък не мога да се съглася.Моят е 645кубика тежи 220кг и върви повече от круизери по 1300 до 1800 кубика.Що е то?

Неактивен werty

• Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 814
  • Кулинарен рокер
  • Кара: със стил
« Отговор #50 -: март 06, 2009, 01:23:13 pm »
Това,че чопър до 600 кубика не върви и е тежък не мога да се съглася.Моят е 645кубика тежи 220кг и върви повече от круизери по 1300 до 1800 кубика.Що е то?

Hyosung Aquila gv650

А за който отговори правилно , каква е наградата ?
Исках Intruder VS800 - имах го
Исках Intruder М800 - имам го
Искам Intruder M1800 - ще го имам

Неактивен fogata1

• Full Member
« Отговор #51 -: март 06, 2009, 03:26:03 pm »
Бири и кебапи Верти за теб винаги!!!!!!!! :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers:

sith_of_darkness

• Гост
« Отговор #52 -: март 06, 2009, 06:26:03 pm »

Може и да има и такива, който си вървят, имах предвид в общия случай на стандартните модели и трябваше да го напиша. Веднага ще поразгледам за твоя модел в нета. Поздрави за моторчето  :cheers:

Неактивен fogata1

• Full Member
« Отговор #53 -: март 08, 2009, 09:30:52 am »
Прав си,той е един от малкото малолитражки,които вървят и та благодарение на двигателя на Сузуки на SV650,но вече доработен и инжекцион.

sith_of_darkness

• Гост
« Отговор #54 -: март 08, 2009, 02:23:16 pm »
Не искам  да излагам никой, но победих Honda VT 500 в дръпка. Като бях с първия си мотор - kawasaki kz 250 (едноцилиндров турист, 4т, 83-ти набор, не отварян двигател). Тотално размазване и на старт и на след стартовото набиране и на максимална скорост. Кавито ми вдигна над 150  :o. После собственика на въпросната хонда (това е бивш мой шеф и сега добър приятел) полудя, беше много гневен и го беше срам от кавито после  ;D. Искаше да си разглобява двигателя да види какво му има  ;D

Неактивен dosadnicata

• Full Member
  • Публикации: 54
« Отговор #55 -: март 20, 2009, 07:35:01 pm »
Бири и кебапи Верти за теб винаги!!!!!!!! :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers:

eeeeeeee Верти ме е изпреварил с отговора :'( :'( :'(

П.С Момчета изчетох темата и попрочетох доста безмислици, например хонда Магна 750 аз я наричам убиеца на пистарки...имаме Приятел с такъв мотор и често им скрива шапките.
Мотора на Фогата също по нищо не им отстъпва.
Ние също много често се движим сред стада от пистови мотори.
Верти , Черния и още куп Приятели също карат такива мотори.....възраст ми от 21-40 год.
Всичките се къпят редовно и за рокери не стават хихихихи....(това с къпането като го прочетох просто се разсмях от сърце) та момчета то хигиената си е до човек, а не до това какъв мотор кара.
Карането пиян, надрусан и т.н.т също.
За толкова години по мотори и мотосбирки съм виждала всякакви "странни птици"
Но както от всяко дърво свирка не става, така и от всеки не става моторист.

Нека бъдем толерантни един към друг, защото на пътя всички сме равни.
И както пише на аватара на един колега:-Щом караш мотор, ти си мой брат, а аз уважавам теб и машината ти!!!
НЕКА СЕ УВАЖАВАМЕ И ПОДКРЕПЯМЕ!!!
БЕЗАВАРИЕН СЕЗОН НА ВСИЧКИ!!!

sith_of_darkness

• Гост
« Отговор #56 -: март 20, 2009, 10:10:39 pm »
Не съм съвсем съгласен. Аз имах VF 750 F, който е със същия двигател като на магната, но турист рама, леко биеща към писта и ме разбиват и с 600сс пистарка. И магната не е стандартната В-трунка, а е V4 (може да се каже, че този мотор е прародителя на съвременния VFR 800  :bravisimost:) Аз имах предвид малките кубатури V-twin двигатели с тежки рами. Естествено всички си имат и някакви форсирани модели, но пак не могат се мерят с пистата.Но темата не е за това, а КОЙ Е ПО ПО НАЙ....? при чопарите. Аз харесвам всички с повече от кончета в своя V-twin

Неактивен lost_boy

• Sr. Member
  • Публикации: 217
  • Кара: Yamaha WR 450
« Отговор #57 -: март 20, 2009, 10:25:48 pm »
Стефчо ,Магна 750  разцепва . Колкото до VF-a ти той повече от 140 не искаше да вдигне трака лопа  мани мани  .

sith_of_darkness

• Гост
« Отговор #58 -: март 20, 2009, 10:39:26 pm »
Магната цепи много за годините си, но сега ако се пусне например с/у фейзър 600 няма шанс.
За средата на 80-те, че и по-късно много трудно е можело да я биеш на пътя, мотора си е много добър и бърз чопар.

п.с. По едно време преди да си взема 2-рия мотор се замислих да си купя такава, но не можах  :'(
« Последна редакция: март 20, 2009, 10:41:07 pm от sith_of_darkness »

Неактивен Бачо Кольо

• Sr. Member
  • Публикации: 107
« Отговор #59 -: юни 26, 2009, 08:21:37 am »
ALBAZAR чак сега намарих този форум. Аз през зимата си взех мотор от Дани Американеца и искам да те предупредя много внимавай. Не че ще те излъже но много неща не ги довършва и с това могат да възникнат проблеми. Аз карам от 5 години само чопъри така че ако се спреш на някой модел може би ще мога да те посъветвам нещо.

момчета кажете нещо за 2009 кавазаки vn 900. решил съм да си го купа. някой знае ли нещо
Колкото повече, толкова повече