Автор Тема: клуб ява  (Прочетена 133486 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен VeNeV

• Newbie
  • *
  • Публикации: 1
Re: клуб ява
« Отговор #420 -: юни 13, 2017, 12:26:16 pm »
Здравейте колеги, търся си колянов вал за Ява 150\352 1956 год. или долен биелен иглен лагер за същия вал. До колкото знам коляновия вал е идентичен с този на Ява 125\351.

Неактивен stanislav

• Hero Member
  • Публикации: 492
  • няма лоши машини-само лоши стопани
  • Кара: Ява 350-354 -1956-та и два Балкан МК 50-3
« Отговор #421 -: декември 24, 2017, 12:32:46 am »
Здравейте колеги.Дълго време отсъствах от форума но сега се завърнах.Завърнах се и към старата си страст-мотоциклетите Ява....Сдобих се с една 350-354 от 56-та с която скоро ще се похваля в клуба със снимки. :headbang:До скоро и весели празници. :cheers:

Неактивен stanislav

• Hero Member
Снимки
« Отговор #422 -: януари 01, 2018, 10:25:19 pm »
За много години на всички и здраве и късмет през 2018-та...И малко снимки както обещах...
« Последна редакция: януари 01, 2018, 10:31:17 pm от stanislav »

Неактивен stanislav

• Hero Member
« Отговор #423 -: март 28, 2018, 10:03:14 pm »
Кво става тука бе колеги?Няма ли яваджии... ::)

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7154
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #424 -: март 29, 2018, 08:35:16 am »
Има, ама явно нямат време за форума. Преди много години баща ми дълго време уговаряше да купи такава Ява от един комшия, но онзи не я даваше. Явата светеше. Имаше челно стъкло, ветробрани за коленете, дисаги и ремерке. Страшна гъзария беше тогава. Човекът не я караше, щото имаше някакво гадно белодробно заболяване, но и не искаше да я продаде. Сега го разбирам, ама тогава му се чудех. Та баща ми продължи да си кара 175-ката, която сега чака да я реанимирам. Ама кога ще стане, не е много ясно.
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен stanislav

• Hero Member
« Отговор #425 -: март 29, 2018, 11:33:33 pm »
Ивчо-тази Ява съм я чакал 20 години за да я купя.Човекът собственик живее на 500 метра от дома...Преди 20 години карах 175 кубикови-имах две Ява-ЧЗ 175 кубика и една чиста ЯВА 175...докато не научих за тази.По стечение на обстоятелствата цяло едно лято беше в мен и я съживих и карах безпроблемно.Тогава се влюбих в нея :-*Чаках я цели 20 години и се радвам с цялата си душа и сърце че доживях да е моя.Сега съм най-щастливия човек на света и може би не бих я дал за нищо на света.Пожелавам на колегите да спасяват старите машини и да им се радват както аз се радвам на осъществената си мечта.А знаеш ли къде е сега ЯВА-та на комшията ти и защо не я издириш ако имаш желание?
« Последна редакция: март 29, 2018, 11:36:20 pm от stanislav »

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7154
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #426 -: март 30, 2018, 04:39:37 pm »
Нямам идея къде е. Аз ти разказвам за случай отпреди 35 - 40 години. Собственикът беше комшия на баба ми (майката на баща ми) и не съм се интересувал дали е жив човекът. Става въпрос за София, а от тогава мина падането на комунузЪма, дойде демокрацията, няколко кризи и т.н. Моторът не съм го виждал отдавна. Човекът по Живково време го държеше под терасата пред блока. Той още тогава беше казал, че няма да го кара, ама дали в крайна сметка го е продал или някой го е освободил от него, не знам. Той и баща ми държеше неговата Ява пред блока и още по онова време някакви се бяха опитали да я гепят. Хем не беше в София, а в прованса. Обаче имаше секрет на запалването и онези баламурници я бяха тикали през целия град, явно с надеждата да запали с бутане ;D Ама тцъ. Бяха я захвърлили в някакъв бъзаляк и един човек случайно я видял, обадил се в милицията и баща ми си я прибра.
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.