Автор Тема: !!!Ducati Monster!!!  (Прочетена 10469 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен sigmarilion

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 10
  • Born to lose live to win...
!!!Ducati Monster!!!
« -: септември 08, 2009, 07:41:22 pm »
Ако може някои да изкаже впечетления от Дукати !!! Решил съм това да ми е 1-ят мотор и се чудя и мая дали това е добър избор и т.н. мислил съм си за Hornet/Bandit ама Monstera e истинската машина за мен как стоят нещата с резервни части цени според японките и такива работи и това което ме жълнужа е дали мове да му се слагат споилери поневе съм гледал снимки на "чудовищата" облечени  :D

Неактивен virkam_devil

• Hero Member
  • Публикации: 289
Re: !!!Ducati Monster!!!
« Отговор #1 -: септември 14, 2009, 11:09:14 am »
Здравей!!! относно  преди време и аз бях луднал по  този модел но впечатленията ми за 600  се  промениха много( не ми пасна като стойка , няма оборотомер) виж за глемия  модел  бих искал такъв да притежавам макар никога да не съм пробвал тази машина, а за частите отиваш в един мото magazin и питаш и сравняваш

Неактивен Кристиян

• Hero Member
  • Публикации: 1515
  • случайни хора ИЖ не карат ;)
« Отговор #2 -: септември 14, 2009, 01:23:28 pm »
Ако може някои да изкаже впечетления от Дукати !!! Решил съм това да ми е 1-ят мотор и се чудя и мая дали това е добър избор и т.н. мислил съм си за Hornet/Bandit ама Monstera e истинската машина за мен как стоят нещата с резервни части цени според японките и такива работи и това което ме жълнужа е дали мове да му се слагат споилери поневе съм гледал снимки на "чудовищата" облечени  :D
Приятел,първият му проблем на този мотор е че е европейски,после че е с въздушно охлаждане,което означава че лятото в задръстванята,когато няма движение(същевременно охлаждане),му става много кофти на двигателя  ;) .Другото което е,чувал съм,че на всеки 10 000 километра трябва да се прави реглаш на клапаните.Хубаво си се насочил и към хорнет,той е страхотен мотор.

Неактивен sigmarilion

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 10
  • Born to lose live to win...
« Отговор #3 -: септември 14, 2009, 06:03:37 pm »
Ами днес бях да гледам за екипировка  та попитах и пича в магазина к'во мисли та той ми каза ,че части се намирали трудно! На мен това ми се вижда странно при наличието на интернет ама като неразбирам може и да е така, а втория му довод беше че "монстара" не е истинско Дукати :) нещо от сорта че хубавите Мерцедеси са скъпи :)я кажете има ли го тоя момент или.... А относно Хорнета доста се чудя.

Неактивен sasho

• Hero Member
  • Публикации: 359
    • http://www.bikepics.com/members/sashkina/
« Отговор #4 -: септември 15, 2009, 07:47:57 am »
хорнет  8)

Неактивен she

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • Публикации: 212
« Отговор #5 -: септември 15, 2009, 09:44:22 am »
Мога да изкажа единствено мнение за частите... ИМА ИНТЕРНЕТ!!!!
Имам не БръМБъРи, а мотори в главата

Неактивен kiki_brown

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 38
« Отговор #6 -: август 11, 2010, 10:26:13 pm »
Здравейте!
Аз сьм карал(за по крьгче де..) и 600 и 900 монстер.Пьрвия грам не вьрви,втория става но нищо не ме грабна,и ми се струва че за парите които ще дадеш за тоя монстер ще си купиш хубав мотор ;)

Неактивен Bodar_k8

• Hero Member
  • Публикации: 307
« Отговор #7 -: август 11, 2010, 10:48:34 pm »
Така и аз да изкажа впечатления то Монстер 600:

1.Изобщо не е маневрен!!!Като се качиш на гол мотор и очакваш да е доста по-маневрен но уви коловете опират в рамата и това му пречи.
2.Външен съединител или сух там не знам как се казва.Разваля звука на мотора(работи като фуражомелка)
3.Няма оборотомер(което не е кой знае каква загуба)
4.Много широко курмило( на мен лично ми беше неудобно)
5.Не върви много/за сметка на това е идеален за начинаещ защото е доста плавен няма да те изненада с нищо във високите обороти.
Мисля че не е лош избор за първи мотор но в сравнение с Хорнета губи във всяко едно отношение. ;)

Успех при избора!

Неактивен wildfan

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 8
« Отговор #8 -: октомври 23, 2010, 11:31:23 am »
Бандит 400/600 също не е лош избор ...препоръчвам ти 600 щото 400 ше ти е малък след година две :)...върви исключително добре.Проблемите с карбораторите и свещите според мен са пълни глупости :) ...всичко зависи на какъв мотор ще попаднеш.

едит: Не обърнах внимание ,че темата е на една година :)
« Последна редакция: октомври 23, 2010, 11:32:59 am от wildfan »

Неактивен sasho

• Hero Member
  • Публикации: 359
    • http://www.bikepics.com/members/sashkina/
« Отговор #9 -: октомври 23, 2010, 12:21:15 pm »
то и 600 ще ти омалее бързо
най-добре е хорнет900

Неактивен dando

• Full Member
  • Публикации: 60
  • Кара: yamaha majesti 250
« Отговор #10 -: ноември 05, 2010, 01:58:18 am »
Бях решил да взимам,ново DUCATI  да сменям ХОНДАТА .Но в последния момент размислих като говорих с приятел.Разбрах че прикалено много са прехвалени в всяко отношение.По добре взимай ХОНДА.

Неактивен dan4o123451

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 20
« Отговор #11 -: февруари 20, 2011, 02:02:09 pm »
Всеки японка кара  ;D какво му е на DUKATITO мен лично ми харесва монсара 6оо има по-вече консумативи  за смяна това е малко кофтито.

Неактивен mingi

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 36
« Отговор #12 -: февруари 20, 2011, 02:28:51 pm »
човек , върни се в първи клас да те научат как се пише :director:

Неактивен dan4o123451

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 20
« Отговор #13 -: февруари 21, 2011, 07:31:58 pm »
Пич аз 1-ви клас съм си го изкарал просто бързах,той целия форум е пълел с правописни грешки!Какво се заяждаш със мен .?

Неактивен sandy

• Newbie
  • *
  • Публикации: 4
« Отговор #14 -: февруари 27, 2011, 05:05:02 pm »
Май от много писане нищо не си си купил а?

п.с.или ако си купил вземи се похвали ............

Неактивен nikman

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 14
  • Дукатито си е екзотичен мотор....нещо като Ферари
  • Кара: Ducati Monster 1000
« Отговор #15 -: май 24, 2017, 10:28:12 pm »
Темата е стара,но да дам и аз мнение за хората които в момента ги интересува. След Бандит 400 / червени глави/ минах на прословутия Хорнет 600 /2001г./ . Изключително нестабилен мотор /рамата,ако въобще може да се нарече така/ е супер кекава. Спирачките са меко казано посредствени. Под 5-6000 оборота няма никой. Не пригоден за градско каране. За да изпревариш сваляш 2 предавки надолу. Възможно най-евтини материали. То амортисьори,спирачки и всичко останало е колкото да го има. Здрав и хубав двигател,вървящ над 6000 оборота.
След него минах на Монстър 620. Нищо общо като поведение. Всички вложени части са най-висок клас. Тотално елементарен за подръжка. Инжекция. Лек. Въртящия момент е добър още на 2500 об. За да изпревариш даваш само газ. Разбира се,ако се състезава с Хорнет 600 е по-слаб,но за градско каране.... В завой няма база за сравнение. Стабилност също. За спирачки да не говорим.Супер повратлив. Сега карам Монстър 1000. Следващия мотор пак ще ми е европейски.Особено като влязох в магазина на Хонда и видях новия "Хорнет" на какво "мяза". На тези алуминия още им е чужд материал. За карбон,титан и магнезии да не говорим.
Преди да оплювате европейските ( италианските) мотори,моля първо покарайте такива в добро състояние.
Дукатито си е екзотичен мотор....нещо като Ферари - не е най-бърз, но не е и най-евтин...