Автор Тема: Курс за А категория в София  (Прочетена 78974 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен burkov

• Hero Member
  • Публикации: 547
    • Безплатно българско списание за Автомобили :)
  • Кара: Honda VFR 800 VTEC
Re: Курс за А категория в София
« Отговор #40 -: март 04, 2014, 05:32:03 pm »
Аз съм бил там. Инструктора се казва Андрей. Малко е странен и е чешит, но е факт, че не се бях качвал на мотор и след курса се качих на моя без проблем.
Няма да те научат на всичко, това става с опита, но е лесно. Гъвкав е като работно време.
Имах в предвид, че преди две години и на мен ми беше казал цена с УЖ включен изпита, но после се наложи да го платя отново 60 лева + 20 кинта застраховка.

Неактивен ХХХ

• Hero Member
  • Публикации: 1118
  • Родих се изморен и живея за да си почивам:)
  • Кара: скутер WANGYE GRACE 150cc и мечтае за още нещо
« Отговор #41 -: март 04, 2014, 06:03:52 pm »
Колеги интересно ми е в София има ли (или да е имало) някой учебен център, който да дава категория А (А1, А2) на промоционална цена като бонус за изкарана друга категория при тях, например Б, Ц и т.н. Навремето аз така изкарах моята А категория, използвах че имаше един учебен център с такава практика. Докато карам за Ц паралелно минах и А почти без пари, тогава курса беше още само на полигон и не се излизаше на пътя. При нормална цена на курса за А 180лв (на другите школи струваше 200-220)промо цената беше 30лв (20за изпита + 10за бензина дето ще изгорим на мотора). За качеството на обучение няма да се спирам подробно, всъщност това мене не ме интересуваше щото бях карал много преди да започна тоя курс и там едва ли имаше на какво толкова да ме научат. Спомням си че мотора беше ВОСХОД 175 , бяха му махнали предната спирачка за да не стават инциденти при по-рязко натискане. Каската (тип строителна) я видях за първи път на изпита, където беше задължително да я носим. Човека който водеше курса не беше активен моторджия, изобщо предвид опита и уменията ми тогава (не по-лоши от на инструктора, доколкото успях да преценя) спокойно можеше и аз да водя курса......:D
      Но идеята за такава промо цена си я биваше и сума ти народ взе категория А без дори да е мислил да го прави и да е отишъл точно заради нея (аз бях от малкото изключения дето бях решил да я изкарам ама все отлагах по различни причини и когато разбрах за тая оферта прецених че тогава е точния момент да взема кетапа и да съм редовен.) :) Така че ако някой в София пусне такава промоция със сигурност ще му се отвори много работа.
След всяко надолнище идва нагорнище.

Неактивен Pretorian

• Full Member
  • Публикации: 55
  • Кара: Ducati Monster
« Отговор #42 -: март 04, 2014, 11:15:53 pm »
Аз съм бил там. Инструктора се казва Андрей. Малко е странен и е чешит, но е факт, че не се бях качвал на мотор и след курса се качих на моя без проблем.
Няма да те научат на всичко, това става с опита, но е лесно. Гъвкав е като работно време.
Имах в предвид, че преди две години и на мен ми беше казал цена с УЖ включен изпита, но после се наложи да го платя отново 60 лева + 20 кинта застраховка.

Говориш за motokurs.com нали ?

Неактивен ХХХ

• Hero Member
« Отговор #43 -: март 04, 2014, 11:38:05 pm »
Дежурния лаф на мошениците в автомото бранша, когато УЖ си платил вече цената, обаче в последния момент ти се казва че трябва да платиш повече е че: "НЕ СТЕ СЕ РАЗБРАЛИ"......тоест, говорили сте, пазарили сте се, разбирали сте се ама видиш ли той е имал предвид едно , а ти си разбрал друго, и в крайна сметка набутания си ти. Такива хора, за които се знае че са трудни в разбирането е по-добре да си нямаш работа.

Неактивен китан

• Hero Member
  • Публикации: 1395
  • Кара: изтребител
« Отговор #44 -: март 04, 2014, 11:50:58 pm »
прочетох темата понеже агитирам сестра ми и зет ми да карат А категория.направо се стреснах от цени,кви са тия 5/600 лева.мой приятел си взе Б категория в италия и като пита за А отговора беше 200 евро.отделно като вземеш Б можеш да караш до 125 кубика.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 8249
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #45 -: март 05, 2014, 11:33:24 am »
Бе те в Италия говорят и италиански, не български  ;) И правят Ламборджини, Ферари, та дори и Фиат  ;D
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен Pancho77

• Hero Member
  • Публикации: 2892
« Отговор #46 -: март 05, 2014, 12:41:01 pm »
Дежурния лаф на мошениците в автомото бранша, когато УЖ си платил вече цената, обаче в последния момент ти се казва че трябва да платиш повече е че: "НЕ СТЕ СЕ РАЗБРАЛИ"......тоест, говорили сте, пазарили сте се, разбирали сте се ама видиш ли той е имал предвид едно , а ти си разбрал друго, и в крайна сметка набутания си ти. Такива хора, за които се знае че са трудни в разбирането е по-добре да си нямаш работа.

Понякога наглостта им е наиситна безмерна... плащаш си курса и те викат направо на изпита.. а наглостта им е безмерна понеже това става след половин часова кавга! Случвало ми се е.
На курсовете за мотори като, че ли се гледа несериозно, сега по-малко преди повече,...такива екстри като шлем, жилетка, и сносен мотор сега са тук там.. преди беше нечувано.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #47 -: март 05, 2014, 01:18:09 pm »
В Ботевград имаше курс за 300 - 350 лв. На който му се ходи до там... И този бизнес е като всички останали - щом има интерес към продукта, цената може да се вдига. Миналият сезон беше доста спорен откъм обучаеми за кат. А. Я да няма желаещи - школите щат - не щат ще свалят цените.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен ХХХ

• Hero Member
« Отговор #48 -: март 05, 2014, 03:19:55 pm »
Ами сега понеже на курса се кара и по пътя е нормално да има поне сносна каска. За другата екипировка едва ли, щото все пак хората са с различни размери и ще е трудно да се купят неща дето да пасват на всеки. По скоро ако някой си е купил и да носи своите си неща. Гледам, че учебните мотори са доста големи машини, вероятно са спънати да не вървят много ама все пак. Като карам с около 60 в града доста често ме изпреварват учебни мотори. Пък навремето си бяха по-обикновени машини по курсовете - Восходи, МЗ, ИЖ.....Ама явно и хората се надъхват повече, като знаят че ще карат някой по-мазен мотор, а не возило от времето на соца (това особено много важи за учебните коли - ако е по-готин модел наплива от желаещи е голям, инструктора не е толкоз важен :D )

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #49 -: март 05, 2014, 03:44:41 pm »
... Като карам с около 60 в града доста често ме изпреварват учебни мотори. ...

Оправи си километража, бре  ;D Из кварталните улици, където обикновено кормуват курсистите, такава скорост не е разрешена по принцип. А досега не съм виждал да пускат обучаеми по булеварди като Цариградско, например  ;)

Неактивен Pancho77

• Hero Member
« Отговор #50 -: март 05, 2014, 04:13:48 pm »
Сегашните каски са с хендсфрий. А инструктора си седи в колата отзад..

Неактивен ХХХ

• Hero Member
« Отговор #51 -: март 05, 2014, 04:40:57 pm »
Сегашните каски са с хендсфрий. А инструктора си седи в колата отзад..

Точно :bravisimost:

Оправи си километража, бре  ;D Из кварталните улици, където обикновено кормуват курсистите, такава скорост не е разрешена по принцип. А досега не съм виждал да пускат обучаеми по булеварди като Цариградско, например  ;)

В Бургас ги пускат навсякъде, квартали, булеварди, околовръстни......даже предпочитат по широките и хубави прави пътища щото по трудно се пада :D За кварталните улички с изобилие от дупки, завои, пресечки, пресичащи неправилно кучета, котки и всякакъв добитък, закъснели с графика куриери и дистрибутори, разсеяни дами и пишман състезатели е нужно по-високо ниво на умения, или повече точки живот.  ;D

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #52 -: март 05, 2014, 04:49:37 pm »
В Бургас по колко от улиците е разрешена скорост по-висока от 50 - 60 км/ч. Скоро бях там, ама нямам спомени.

Неактивен ХХХ

• Hero Member
« Отговор #53 -: март 05, 2014, 05:30:07 pm »
Всъщност само по околовръстното е разрешено 80.....но и при по-ниско ограничение карат с повече моторите, особено на прав хубав път. Има такива булеварди в града където ограничението си е колкото за градско - 50, обаче масово се кара доста по-бързо и често са ме изпреварвали учебни мотори.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #54 -: март 05, 2014, 07:39:35 pm »
И в Бургас значи полицията спи  ;D За инструкторите да не отваряме приказка  ;)

Неактивен китан

• Hero Member
  • Публикации: 1395
  • Кара: изтребител
« Отговор #55 -: март 05, 2014, 07:53:39 pm »
Бе те в Италия говорят и италиански, не български  ;) И правят Ламборджини, Ферари, та дори и Фиат  ;D
е да де,но що ние да плащаме повече от жабарите?както и да е,аз бих дал и 1000 лева само за изпита,но изпитващия да седне зад мен...и резервоара ще напълня за моя сметка,а ако ме пуснат и с моя мотор ще отмъстя за всички скъсани курсисти.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #56 -: март 05, 2014, 08:39:58 pm »
Пазарна икономика  ;)

Неактивен Pancho77

• Hero Member
« Отговор #57 -: март 05, 2014, 08:57:17 pm »
Какво ли ще стане, ако курсиста който е сам на мотора, падне... или причини ПТП, нали той държи кормилото, а всъщност е неправоспособен. При колите, инструктора има контрол, а тук връзката е само гласова.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #58 -: март 05, 2014, 09:13:49 pm »
Ако инструкторът е на мотора, ще паднат двамата  ;D

Неактивен relax

• Sr. Member
  • Публикации: 174
« Отговор #59 -: март 05, 2014, 10:05:47 pm »
Какво ли ще стане, ако курсиста който е сам на мотора, падне... или причини ПТП, нали той държи кормилото, а всъщност е неправоспособен. При колите, инструктора има контрол, а тук връзката е само гласова.
Имаш застраховка, имаш инструктор, който отговаря за теб, а това, че не може да ти натисне спирачката .. ами затова при мотора караш 20 часа полигон преди градското, при колата - 1  :cheers: При ПТП с курсист не би трябвало да има ралика дали е било с мотор или кола.