Автор Тема: aprilia rs 50cc 2t  (Прочетена 12315 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lumix4o

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 29
aprilia rs 50cc 2t
« -: септември 24, 2009, 08:42:41 pm »
здравейте. имам въпроси относно мотора инжекция ли е или карб колко горят колко варвът. за 1999 искат 1500 лв 15 кс и 11к км. тва мн ли е за този мотор на колко км се прави осн ремонт и като цяло частите и ремонта по тези машинки скъп ли е. интересува ме дали са надеждни също.

Неактивен lumix4o

• Jr. Member
  • **
Re: aprilia rs 50cc 2t
« Отговор #1 -: септември 24, 2009, 10:27:45 pm »
чакам мнения моля еи пишете

Неактивен crazydes

• Hero Member
  • Публикации: 618
« Отговор #2 -: септември 25, 2009, 02:17:49 pm »
Време и аз да "утрепем коня" дет се казва с един коментар от лични виждания. Ако има нещо което не е така моля да бъда поправен за да не лъжем момчето! Значи като цяло за тоя мотор трябва да ти кажа едно-италянски е! Иначе казано забрави за евтините ремонти, частите трудно се намират доколкото знам, като типична италянска машина трябва да има доста добър вървеж, но и доста чупене покрай него... Почти съм убеден че е с карбуратор, като километри за мотор попринцип не са много, но тук говорим за 50ка тоест незнам колко фатални са за него. Също така не споменаваш в какъв вид са документите на моотора за да ти кажем много ли са парите за него. Като цяло не съм запознат с италянските мотори, тия думи ги казвам въз основа на четене по форуми и сайтове(нещо, което можеше и ти да направиш). Успех!

Неактивен Еомер

• Hero Member
  • Публикации: 725
« Отговор #3 -: септември 25, 2009, 02:25:56 pm »
Въпрос номер едно:на колко години си?
vladimirvasilev81@gmail.com
password:1313131313

Неактивен Кристиян

• Hero Member
  • Публикации: 1515
  • случайни хора ИЖ не карат ;)
« Отговор #4 -: септември 25, 2009, 02:41:22 pm »
Време и аз да "утрепем коня" дет се казва с един коментар от лични виждания. Ако има нещо което не е така моля да бъда поправен за да не лъжем момчето! Значи като цяло за тоя мотор трябва да ти кажа едно-италянски е! Иначе казано забрави за евтините ремонти, частите трудно се намират доколкото знам, като типична италянска машина трябва да има доста добър вървеж, но и доста чупене покрай него... Почти съм убеден че е с карбуратор, като километри за мотор попринцип не са много, но тук говорим за 50ка тоест незнам колко фатални са за него. Също така не споменаваш в какъв вид са документите на моотора за да ти кажем много ли са парите за него. Като цяло не съм запознат с италянските мотори, тия думи ги казвам въз основа на четене по форуми и сайтове(нещо, което можеше и ти да направиш). Успех!
Какво като е италянски...Моя скутер(също италянски и 50-тка),е на 25 565 километра,друг е въпроса че е със скъсано жило на километража,и не се знае колко е каран без жило,и още колко километра са му минали,и аз като цяло лято с него бръмчах.А съм виждал ямаха минт,хонда дио,и други японки на двойно по-малко километра,а вече са грохнали от всякъде.Иначе за априлия рс лоши отзиви не съм чул,освен за пистовите 125.ци.

ПП-карбуратор е

Неактивен lumix4o

• Jr. Member
  • **
« Отговор #5 -: септември 25, 2009, 03:50:23 pm »
ще правя 15 и се бях насочил към аерокс или ср 50цц ама като размислих колко пари трябва да нарина за тунинг за да станат 15 коня примерно скутерите. не е ли по добре тва хем по стабилно хем по бързо. ИНТЕРЕСУВА МЕ КОЛКО ГОРЯТ ТИЯ МАШИНКИ

Неактивен Венци (:

• Sr. Member
  • Публикации: 190
  • Карам за кеф :)
« Отговор #6 -: септември 26, 2009, 01:44:39 pm »
Пистов 50cc...не се излагай...по дообре някой скутер...да не те срещам, че с балкана Крив
ще те направя  ;D ;D

Неактивен crazydes

• Hero Member
« Отговор #7 -: септември 26, 2009, 02:18:43 pm »
То май вече ти се излагаш с тия изказвания... незнам за какъв балкан говориш но ако е за 50ка ше го бегаш само на пясък може би но и тогава не е сигурно че нема да ти избият семерингите... Ако говориш за 250ка -стига да  е хубава пистарката трудно ше ти  се даде...   Хубавото е че момчето е ентусияст да се научи да кара и започва от нещо малко, за което го подкрепям. Наистина 50 кубика не са мноого, но не са и малко за пистов мотор!

Неактивен Венци (:

• Sr. Member
« Отговор #8 -: септември 26, 2009, 02:30:15 pm »
За Балкана естествено се базиках...мога да му взема старта ако му налея 2 литра Самолетно Гориво(забравих как се казваше) Иначе според мен няма смисъл да си взема Пистарка 50 кубика...по добре скутерче...малко са смешнички..но ако така си е Решил Успех ....по добре си вземи Yamaha TZR 50cc по възможност с кит 80 :)

Неактивен Кристиян

• Hero Member
« Отговор #9 -: септември 26, 2009, 02:48:24 pm »
Самолетно Гориво(забравих как се казваше)
Керосин....Априлия RS 50,има и скутери,има и пистови.Нека момчето каже за скутер,или пистов става на въпрос.

Неактивен crazydes

• Hero Member
« Отговор #10 -: септември 26, 2009, 02:56:29 pm »
Пистовият е RS а скутера е SR . Четейки постовете му, за пистовия говориме...  ;)

Неактивен Венци (:

• Sr. Member
« Отговор #11 -: септември 26, 2009, 03:00:29 pm »
Самолетно Гориво(забравих как се казваше)
Керосин....Априлия RS 50,има и скутери,има и пистови.Нека момчето каже за скутер,или пистов става на въпрос.

Да бе Керосин... избяга ми от акула (то не че имам)
Пистовият е RS а скутера е SR . Четейки постовете му, за пистовия говориме...  ;)

Това е вярно...те пистови много проблеми правят..апък Скутерчетата инжекция Горят към 2,2.5/100 и вървят много добре :)

Неактивен RepsoL

• Sr. Member
  • Публикации: 142
« Отговор #12 -: януари 20, 2010, 12:48:01 am »
за постовете в тая тема имам само един отзив :
МАЛИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИ
аз имам такъв мотор и за 8 дена 12 пъти му правя 120 градуса 3 пъти му се разширява буталото и зацепва и единствения ремонт дето му правих е че ми сложих антифрис да не загрява толко много, смених му маслото и си оправих запалката....
тия мотори нямат трошене 10000% карбуратор ако не му давам зор моя с 1 л а98 изминава 102 километра и 300 метра с +/- 10 метра не повече ако щете ми вярвайте, километража ми е на 10 100 км маи беше а е с скъсано жило от преди 4 години така е докаран от италия с скъсано жило, така че се знае само за 4 години а може и да са 8 кой знае и единствения проблем за сега е, че съединителят ми почна малко по малко да си отива но ще искара още 2 лета , то аз тва лято съм гръмнал 4 гуми и на много конците им са изизали разбира се гумите не са пистови шот мноо кинти ма от балкан симсон етз или нещо друго абе сичко с 17ка гума сичко съм зимал на по 5 лв гума и съм гурмял и няма проблеми ......... и така за пръв мотор е перфектен за тия най начинаешите става въпрос...
Душата в рая,оборотомера до края!!!!!

Неактивен MX13

• инж. Мартин Тошков Василев
  • Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 2689
  • работя в ZM-PerfOrmance Варна
    • www.motoforum-bg.com
  • Кара: yz250/RGV250/GSXR1100 '88/GSXR1100 '92/ GSXR711Turbo /TL1000R /RS250 /RD250 /ES175-2 /ES250
« Отговор #13 -: януари 20, 2010, 07:39:14 am »
ако ти с 1литър минеш 102 км аз ще ти подаря всичко което имам, и ще си отхапя най-демонстративно лявото ухо пред БТВ, :violent: :violent: :violent: :pottytrain5: :imstupid:

Неактивен RepsoL

• Sr. Member
« Отговор #14 -: януари 20, 2010, 11:36:48 am »
Взимай 1 литър А98 и 22г. 2тактово масло (червено) за резачка и идваи в видин да засичаш щото моя километраж не работи.... засичано ми е с скутер kymko dink от паленето до угасване на мотора за бензин....
неискам нищо да ми подаряваш а да се увериш сам.........!

Неактивен Кристиян

• Hero Member
« Отговор #15 -: януари 20, 2010, 12:25:36 pm »
Пич,това е невъзможно!Освен ако не си го бутал.

Неактивен RepsoL

• Sr. Member
« Отговор #16 -: януари 20, 2010, 04:56:39 pm »
Айде елате лятото и да видиме дали е невъзможно ...
Даже и едно басче ключ за ключ ще напраиме!!!!!

Неактивен Кристиян

• Hero Member
« Отговор #17 -: януари 20, 2010, 05:07:34 pm »
Айде елате лятото и да видиме дали е невъзможно ...
Даже и едно басче ключ за ключ ще напраиме!!!!!
Нямаш проблеми.Ама като дойде лятото,да не забравиш?

Неактивен RepsoL

• Sr. Member
« Отговор #18 -: януари 20, 2010, 07:09:56 pm »
Няма, ако не съм продал мотора до тогава, определено, ще се сдобия с нов безплатен............

Неактивен crazydes

• Hero Member
« Отговор #19 -: януари 20, 2010, 09:37:38 pm »
Абе пич, незнам с какво сте ги мерили тия километри и за колко сте си затваряли очите, ма скутерите едвам докарват 2литра на 100 ти тва го изкара че сипваш веднъж  до горе и караш 4 месеца  ^-^ ^-^   А това е мотор със ръчни  скорости, пистов, италянски(съдейки по колите им не са от най-Економичните) и просто с 1 литър требва да го закрепиш на последната скорост, на права отсечка, на не повече от 3000 оборота (даже и това са много) и да не пипаш въобще газта което е невъзможно! А докато стигнеш до крайна скорост какво прайме с тоя бензин? Подкрепям колегите-НЕВЪЗМОЖНО Е!

п.п.  Ти в кръчмата една чаша бира цяла нощ ли ще я пиеш?! Поздрави