.:: www.MotoForum-BG.coм ::.

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Нека всеки се похвали кой какъв скутер кара :)  (Прочетена 146065 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Коцето

• Newbie
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re: Нека всеки се похвали кой какъв скутер кара :)
« Отговор #100 -: май 29, 2014, 08:13:07 pm »

Здравейте,аз сам нов в форума,имам скутерче VONROAD 125,КИТАЙСКИ,дайте някъкво мнение,съвет от скоро го имам и мисля летния сезон да го карам пробно и да го купя края на лятото,имал ли е някой такъв :hello:
Активен

boy3m

• Hero Member
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 394
  • Кара: 04`Keeway KEE110; 08`Honda Transapl XL700V; 88`ETZ 150
  • Ето ме! Приятно ми е: Аз съм г-н Ки
« Отговор #101 -: юли 17, 2014, 03:36:13 pm »

Карам нов Keeway Kee110.

Доволен съм от машинката. :headbang:
Минахме разработката и за сега нямам никакви проблеми. :bravisimost:
Активен
http://www.carspending.com/bg/vehicles/4266-keeway-kee-110   тук е цялото досие на г-н Ки ;)

Цитат от един друг форум:"Колата е за да върши работа , мотора е за да доставя удоволствие. По друг начин казано , колата е жената ,а мотора е любовницата."

Vas

• Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
    • Български фен - сайт на Милан
« Отговор #102 -: януари 24, 2015, 06:47:59 pm »

Да Ъп-нем малко темата  :bravisimost:
Вярната машина! Вече на 13000км.
В момента задния калник е на половина, а пролетта съм намислил да го махам
Активен

pitbulldog

• Newbie
  • *
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #103 -: юли 04, 2015, 07:49:35 am »

:headbang:
Активен

BaiIlija

• Newbie
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
  • Кара: Yamaha Majestik 250
« Отговор #104 -: септември 28, 2015, 08:49:50 pm »

Приятели, от три седмици станах собственик, на скутер Ямаха Маджестик 250сс. 2001г. С голям мерак го закупих, но не знам защо, още от първия поглед много сякаш ми завидяха и започнаха неволите! Има някакво чукане в двигателя! Излязох из града, да го покарам и спуках задна гума, не казвам с какъв срам се прибрах!
   От седмица стой в гаража, поръчах нова гума от фирма"НОНАТА ЕООД"бул.Черни връх 69А Ивайло Нотев 130/70/12 която се оказа с дефекти!
   Търсих в сайтовете за смяна на задна гума но-не намерих!
    За сведение от 1980г. до 2009г. карах полски Фиат сам свалях двигателя, сенял съм му основни лагери, ангренажни верига и зъб.колела....
   Но за този скутер не мога да намеря никаква литература: Илия Илиев гр.Шумен
Активен
Yamaha Majesti 250 YZ

китан

• Hero Member
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1424
  • Кара: изтребител
« Отговор #105 -: септември 28, 2015, 11:17:23 pm »

що не поръчаш гума от gumi7 на мен ми дойде с дот от преди 2 години,но дефекти нямаше.какво по-точно те интересува за модела?
Активен

BaiIlija

• Newbie
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
  • Кара: Yamaha Majestik 250
« Отговор #106 -: септември 29, 2015, 06:47:57 pm »

На първо време, свалих аувспуха,спирачния мех. на задното колело, трябва ли да освободя амортисьора и носача от дясно. Трябва ли да отварям от лявата страна където е вариатора и ремъка, за да държа някък контра за развиване на задната ос?
    Напишете ми някакъв саит за ремонт на моя скутер Ямаха Маджестик 250 YZ 2001г. Илия
Активен
Yamaha Majesti 250 YZ

Криско8580

• Newbie
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
« Отговор #107 -: ноември 21, 2015, 04:59:18 pm »

Aprilia Leonardo 125kubika 17 konq 1997godina
Активен

Криско8580

• Newbie
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
« Отговор #108 -: ноември 21, 2015, 05:04:21 pm »

Koi drug kolega kara Aprilia Leonardo 125  :D :D :)
Активен

diverpro

• Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
  • Кара: Honda CB500, Malaguti Madison S200, Yamaha FZ6-S Fazer
« Отговор #109 -: ноември 26, 2015, 11:48:27 am »

Аз карам MALAGUTI MADISON S200 вече пета година. Идеален за града, много съм доволен, но реших, че е време да го сменя за по-голяма машина. Ако някой има въпроси или проявява интерес , да пише на emo_diving@abv.bg, или да звъни на тел. 0886 90 30 98. Скутера е много запазен, в оригинален вид, с багажен куфар, намира се в гр. Пловдив. Пуснал съм обява в мобиле-то. Ето линк: http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=5&act=4&adv=51448437428857622&slink=bgrn9y
« Последна редакция: ноември 26, 2015, 11:52:51 am от diverpro »
Активен

sev80

• Hero Member
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 321
  • Кара: SUZUKI GSXR 750 L5;HONDA CBR 1000RR-2014;APRILIA SPORTCITY 125-2009г.
« Отговор #110 -: февруари 18, 2016, 09:53:05 am »

Здравейте,смятам да си купувам пърпоретка :).Спрял съм се на Aprilia sporcity 125 2005 година.Ще ползвам скутера в града и до магазина за бира,че с тез пистарки тегава работа.Какво да му гледам при огледа,всякакви мнения ще са от полза.
Активен
"Всичко навътре от морето е провинция"-Хемингуей

китан

• Hero Member
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #111 -: февруари 18, 2016, 04:44:26 pm »

Здравейте,смятам да си купувам пърпоретка :).Спрял съм се на Aprilia sporcity 125 2005 година.Ще ползвам скутера в града и до магазина за бира,че с тез пистарки тегава работа.Какво да му гледам при огледа,всякакви мнения ще са от полза.
не съм запознат с модела,но имайки пистарка тая пърпоретка ще ти се стори направо без пари за подръжка.освен нормалните неща за един мотор,най важно е да ти хареса визуално-разцветка,драскотини,избелели пластмаси.голям плюс ще ти е слюда и куфар да има. аз имам пиаджо-глей цени
накладки-5евро
маслен филтър 5евро
събира 800грама масло,може и от кола
въздушен7евро или за 10 един голям омаслен дунапрен и ти си режеш филтрите,аз изрязах 3-може и да се перът,ма има ли смисъл
ролки на вариатора 8 евро,рейсинг 10 евро

модела е разпространен,та части втора ръка бол
данъка е смешен12 лева,ако не бъркам
единствения разход ти е застраховката,смятай

носи като магаре,яде като кокошка
ще се ядосаш,че не си си взел по-рано

мойто харчи 3,5,но тук е голям баир,а аз съм 110кг.

само гледай да е оригинал,че с разни интервенции не карат по много

4 тактов и с 16 джанти е перфектния

забравих,гумите са ти по 30-40 евро нови

за около 1000 лева трябва да си вземеш добър,ако ли не,пиши и ще намериме нещо из жабарско,гледам до 500 евро има доста
Активен

sev80

• Hero Member
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #112 -: февруари 18, 2016, 04:59:09 pm »

1300 лв. струва,било с коментар ;D ха-ха.Те външните белези,кривини,падания,маскировки  ги знаем,ще гледам.Най ми е дерт-ремъци,ролки,вариатори,там какво да гледам.Дано излезе нещо читаво,че жената му се кани,сина и той точи зъби,само малката не ще,разваляло и се косата ,брех  :violent:
Каква е разликата между 2006 и 2013 модела,125сс,гледам на външен вид си мязат,според мен.Ще ги погледна и двата,разликата в цената не е кой знае каква.
Активен

maldezzar

• Hero Member
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 354
  • Кара: Ямаха Узф Р125 ; Хонда Ф4и спорт ; Ямаха Т-макс : Хонда 919, Yamaha R1 04
« Отговор #113 -: февруари 18, 2016, 08:06:00 pm »

1300 лв. струва,било с коментар ;D ха-ха.Те външните белези,кривини,падания,маскировки  ги знаем,ще гледам.Най ми е дерт-ремъци,ролки,вариатори,там какво да гледам.Дано излезе нещо читаво,че жената му се кани,сина и той точи зъби,само малката не ще,разваляло и се косата ,брех  :violent:
Каква е разликата между 2006 и 2013 модела,125сс,гледам на външен вид си мязат,според мен.Ще ги погледна и двата,разликата в цената не е кой знае каква.
Погледни Хонда SH може и карбуратор доста са здрави. Аз лично имам Kymco People s200 , мой приятел има Kymco Agility 150, в момента като моя скутер има по 1200-300 лв. Годината е от 2007  нагоре , с големи гуми и куфар. Събира 700-800 мл. масло. Ремъка при вариатора е много евтин особено на малката кубатура. Аз на моя съм минал 3500 км. за 2 сезона само градско каране , проблем не съм имал до сега. Здрави двигатели са, малко слаби пластмаси , но не съм тръгнал на ревю и според мене спрямо цената и година , това е най-доброто което може да се купи.
П.С. ако ти се дават малко над 1500 лв. за Хонда SH инжекция няма да сбъркаш, доста здрав ако е читав  :bravisimost:
Активен

китан

• Hero Member
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #114 -: февруари 18, 2016, 08:10:57 pm »

ми ремака да ти е 30 те да е 40 евро,но няма да е повече.вариатора защо да го сменяш,сменят се ролките и те са 10 евро рейсинговите.вариатора е две черупки алуминии и вътре имаш 5-6 ролки с пласмасово покритие.те се изяждат и се сменят лесно,само че ти трябва пистолет на въздух за по-лесно.слагаш си оригинални ролки и немаш ядове.леки ролки,набира бързо,но ти пада максималната скорост,тежки обратното.имаш и една пружина на съединителя и тя е 10 евро

ако мислиш нещо за тунинг,си купи по-голяма кубатура

http://www.subito.it/annunci-italia/vendita/accessori-moto/?o=1&q=sportcity+125 
ето да се ориентираш за цени втора ръка на частите

не знам карал ли си друг път скутер,ма тва спира като стискаш двете спирачки едновременно,че ако пробваш като на пистака главно с предна не спира баш добре

и аз мисля да го сменям моя(на жената) но да оставам без и дума да не става

пробвай как му свети фара,че ако е слаб,нямаш много опции.

разлики мога да ти кажа,като се прибера на ИТ в моделите,че сега съм на дълга ваканция из Бяла Слатина

седаш и го пробваш,ако не оставя две следи,спира нормално и тръгва без да присецва и разбира се най важното те кефи на външен вид вземай смело
Активен

sev80

• Hero Member
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #115 -: февруари 20, 2016, 05:18:31 pm »

Купих пърпоретката.Днес го покарах,не знам дали ще му свикна.Не ще да ляга в завоите,търся съедините и все такива мурафети.Понавървява,но колко не знам,не му работи километража.Ще търся да видим какво ще излезе.Ето снимка на моторчето със  синчето.
Активен

dvoinikat

• Newbie
  • *
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #116 -: февруари 21, 2016, 09:26:35 pm »

Карам Suzuki Burgman 400 и за момента нямам оплаквания. Да видим как ще се държи през новия сезон.
Активен

getsa

• Newbie
  • *
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #117 -: март 13, 2016, 08:41:23 am »

Чисто нов Scoot balkan. Направих му първите 5 км. Кога ще се навъртят 1000 км бавна разработка...
Активен

ikonomec

• Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
  • Кара: колебае се
« Отговор #118 -: юни 01, 2016, 06:42:47 pm »

Здравей колега,

и аз гледах Балканчетата от Scoot - има и разни "туръри".
Мислех да си взема за града, че пистарката много лапа по светофарите.
Я сподели за моторчето - как е двигателя? Добре ли се държи, равномерно ли работи? На ускорение как е?
Благодаря предварително!
Активен

steki

• Full Member
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 57
  • Кара: Kawasaki Versys 650
« Отговор #119 -: април 12, 2017, 04:03:24 am »

От седмица съм с Honda Forza 300A. ... и да Ви кажа - има такъв тип "качваш се и караш". Голямо търсене падна, но намерих. Март 2016 е, на 4800 км. Има още година гаранция. Голям кеф. :headbang:
Активен

Страницата е създадена за 0.081 секунди с 22 запитвания.