Автор Тема: НИКОГА I DRIVE  (Прочетена 117894 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен rashowasp

• Sr. Member
  • Публикации: 190
  • Кара: BMW K1200RS-F 650 CS
НИКОГА I DRIVE
« -: май 27, 2010, 12:23:12 pm »
Здравейте колеги. Карах А категория в i drive по голями мушенници не бях виждал Славчо трябваше да ми е инструктор мота ме 20дни при платен курс накрая направи така че да ме скъсат на градското"на полигона нямаше как"краде часове като луд курса е по евтин ама и часовете са много по малко и има много скрити разходи никой не те учи на нищо караш там и не дай си боже да паднеш както се случи на доста колеги и на мен ти вадят душата защото трябва да си можеш да караш.Аз лично се преместих в СБА-то в младост където хората са много точни и разбрани взех си изпита без проблеми.Успех колеги и запомнете никога I drive

Неактивен gparlakov

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 9
Re: НИКОГА I DRIVE
« Отговор #1 -: май 27, 2010, 02:23:20 pm »
Колега, как се прехвърли към СБА и какво стана с парите дето си ги дал в идриве?
Всъщност успя ли въобще да си върнеш някви пари оттам.
Пиши какво не е било наред в idrive, моля те.
« Последна редакция: май 27, 2010, 03:10:04 pm от gparlakov »

Неактивен Yves

• Sr. Member
  • Публикации: 217
« Отговор #2 -: май 27, 2010, 08:17:53 pm »
Аз в момента карам курс при тях, но в Пловдив. Инструкторът тук е пич, изцяло се съобразява с теб. Ако искаш си караш часовете, ако нямаш време, а се чувстваш готов не ги караш, ако искаш да минеш курса бързо ги минаваш за 2 седмици, ако не бързаш го минаваш за 6 месеца. Има представители на всичките групи и смятам, че всеки е доволен.

За скрити разходи не се сещам какво може да се има предвид. Единствените разходи освен таксата са застраховка, която не е включена в цената, но това е указано и като питаш ти казват. Но и тя пък е 5-6лв, така че не смятам ,че е проблем. Другото е таксата за изпита пред ДАИ, което също е указано. Тъй че ако не ти е било известно някое от тези неща явно просто не си питал :)  Но дори и така курсът излиза не повече от 450лв, което за някои хора е от значение.

Така че явно просто тоя Славчо е кофти пич :)

А как точно направи така, че те скъсаха?
« Последна редакция: май 27, 2010, 08:19:51 pm от Yves »

Неактивен Еомер

• Hero Member
  • Публикации: 725
« Отговор #3 -: май 27, 2010, 09:29:03 pm »
Здравейте колеги. Карах А категория в i drive по голями мушенници не бях виждал Славчо трябваше да ми е инструктор мота ме 20дни при платен курс накрая направи така че да ме скъсат на градското"на полигона нямаше как"краде часове като луд курса е по евтин ама и часовете са много по малко и има много скрити разходи никой не те учи на нищо караш там и не дай си боже да паднеш както се случи на доста колеги и на мен ти вадят душата защото трябва да си можеш да караш.Аз лично се преместих в СБА-то в младост където хората са много точни и разбрани взех си изпита без проблеми.Успех колеги и запомнете никога I drive
Кой град, къде, как....????Абе да му еба майката длъжни ли сме да сме столичани всичките бе?!!! Откога София = България ????
vladimirvasilev81@gmail.com
password:1313131313

Неактивен snaiperisto

• Hero Member
  • Публикации: 521
« Отговор #4 -: май 27, 2010, 11:33:54 pm »
Кой град, къде, как....????Абе да му еба майката длъжни ли сме да сме столичани всичките бе?!!! Откога София = България ????

Не сте длъжни , а и не е нужно ...ама щом не е указано населено място , значи става въпрос за София , аз така ги разбирам нещата.

Преди много години си определих среща с един , да му продам мобифон , среща в центъра , на "Банана"...е , станах за резил ...утрепах се да го мисля къде е тоя банан , а па съм си баш Софиянец...па и такси-драйвър...а човека ме чакал в некъф "банан" на майната си , та го питах...що си мисли че "Банана" е център на вселената.

А София е център на България , откак цяла България се опитва да се набута в София.
Заменям перфектият ми CBR F3  за  голям ЧОПЪР или ЕНДУРО

Неактивен rashowasp

• Sr. Member
« Отговор #5 -: май 28, 2010, 06:38:39 am »
извинявам се за неточноста ама на профила ми пише софия мисля че се подразбира че като съм от софия ще карам курса в софия за скритите разходи ами като те скъса на вътрешен изпит трябва да вземеш още два часа което е пари за фирмата аз например не ходех да плащам в офиса и му ги давах на него.Как направи да ме скъсат ли ами колегите преди мен караха по едно кръгче и слизаха аз понеже бях секарал с него и ме въртяха докато не сбърках.едно момче беше изкарал вътрешен изпит и докато се подготвяше за изпит пред дай"беше си взел часове" Славчо го накара да мине полигона някъде беше сбъркал и му каза че трябвало да си вземе часове да се подготвел е това са скрити разходи според мене

Неактивен Bodar_k8

• Hero Member
  • Публикации: 307
« Отговор #6 -: май 28, 2010, 07:32:06 am »
Добре дошли на гостите от провинцията    ::)

Баш софиянци (бозаджии)  :)

Най-добрите слова  :o

Неактивен Zlatex

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 7
« Отговор #7 -: юни 01, 2010, 10:51:38 pm »
Точно с тоя педал славчо/нарочно е с малка буква/ се карах яко днес на вътрешния изпит.Първо ме размотава два месеца след като ми приключи кормуването за да се явя на вътрешен после на скапания лифан/китайско менте/му се прецака веригата.А най накрая засече вместо 50 км на четвъртия елемент 49 км.вика трябва да си с 50.Лошото е че километража на тоя лифан не показва изобщо верните километри и няма как да знаеш с колко си карал да не говорим че не може да ги вдигне с някой 100 кг като мен.И си те тормози да може после да ти прибере пари за  допълнително кормуване.Пълно моше е.Провеждат си заниманията на полигона на бившия битак който е целия в дупки. :Devil:

Неактивен rashowasp

• Sr. Member
« Отговор #8 -: юни 02, 2010, 06:00:05 am »
а да позната история и гумите са на галоши нали.Имаш лично

Неактивен Yves

• Sr. Member
« Отговор #9 -: юни 02, 2010, 08:46:04 am »
^^ Имай предвид, че изпитите, било то и вътрешния изискват организация. В този смисъл не могат да свикват изпит за 1-2 човека, нормално е да чакат да съберат група. И при нас в Пловдив се наложи едните леко да изчакат, а другите да ускорят процеса, за да може да се съберем.

Ето сега си проверих касовата бележка от плащането на таксата - записан съм на 01.05, утре на 03.06 съм на изпит пред ДАИ.

Между другото и аз имам проблем с километрите с Honda CB 250, така че не е виновно корейчето/китайчето. Заобикаляй конуса по отдалечко, та да имаш повече време да набере и тва е :)

Неактивен maverickf1

• Hero Member
  • Публикации: 251
  • Кара: GSX-R 1000
« Отговор #10 -: юни 02, 2010, 08:49:05 am »
Точно с тоя педал славчо/нарочно е с малка буква/ се карах яко днес на вътрешния изпит.Първо ме размотава два месеца след като ми приключи кормуването за да се явя на вътрешен после на скапания лифан/китайско менте/му се прецака веригата.А най накрая засече вместо 50 км на четвъртия елемент 49 км.вика трябва да си с 50.Лошото е че километража на тоя лифан не показва изобщо верните километри и няма как да знаеш с колко си карал да не говорим че не може да ги вдигне с някой 100 кг като мен.И си те тормози да може после да ти прибере пари за  допълнително кормуване.Пълно моше е.Провеждат си заниманията на полигона на бившия битак който е целия в дупки. :Devil:

приложил ти е класическия си номер. Никога не достигат 1-2 километра и трябват допълнителни часове, които ест. трябва да му платиш на ръка.... Изкарал ли си си всички часове ?
I feel the need...the need for speed

Неактивен rashowasp

• Sr. Member
« Отговор #11 -: юни 02, 2010, 09:28:57 am »
на мен даяджията ми направи компромис за 2 км ама явно това копеле славчо си прибира парите от допълнителните часове и къса яко избутайте вътрешния изпит и ако ви скъса дай "обикновенно хора на славчо" бягайте в друга фирма.както чета тука в форума май навсякъде е по добре :beer:.Атези които ще почват курс дано прочетат темата УСПЕХ НА ВСИЧКИ И СКОРОШНИ СРЕЩИ ПО СЪБОРИТЕ :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Неактивен seeker

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 12
« Отговор #12 -: юни 23, 2010, 07:14:02 pm »
+ още един опарен. Сюжета е както обикновено.

Неактивен rashowasp

• Sr. Member
« Отговор #13 -: юни 23, 2010, 11:37:39 pm »
уф съжалявам колега дано повече хора прочетат да не си дават парите на вятъра

Неактивен Plam_Rayk

• Newbie
  • *
  • Публикации: 2
  • Мечтаех България да стане нормална държава, УВИ !!
« Отговор #14 -: юли 10, 2010, 11:05:14 pm »
Написал съм статия във вестник Стършел, брой 27/9 юли 2010, за тези некоректни хора. Прочетете я.
Поздрав!!!

Неактивен rashowasp

• Sr. Member
« Отговор #15 -: юли 11, 2010, 07:17:03 am »
ЕВАЛАТА ПИЧ ТРЯБВА ДА ИМ ПРЕЧИМЕ ДА ЕБАВАТ БЪДЕЩИТЕ И НАСТОЯЩИ КОЛЕГИ ДАНО ГО МАХНАТ ТОЯ СЛАВЧО

Неактивен snaiperisto

• Hero Member
  • Публикации: 521
« Отговор #16 -: юли 11, 2010, 02:12:09 pm »
Написал съм статия във вестник Стършел, брой 27/9 юли 2010, за тези некоректни хора. Прочетете я.
Поздрав!!!

Я , ама още ли има такъв вестник?

Що не даде линк , за да не си късам нервите да търся нещо , което е неоткриваемо?
« Последна редакция: юли 11, 2010, 02:19:47 pm от snaiperisto »
Заменям перфектият ми CBR F3  за  голям ЧОПЪР или ЕНДУРО

Неактивен Yves

• Sr. Member
« Отговор #17 -: юли 14, 2010, 06:14:56 am »
Понеже аз писах на човека ЛС още като спомена за статията той ми я прати и явно е пропуснал да я копира и тук. Споделям я, едва ли автора има нещо против.

Цитат
Наръчник за начинаещия мотокурсист
„Без пари сме бедни, но без пари сме и свободни”   Симон Боливар
Не зная защо ми се въртеше този девиз в главата, като вървях към полигона „До Битака”, за шофьорски изпит по мотоциклетизъм.
Инструктора ми не се появи, заместваше го някакъв „явно” старши инструктор с името Славчо.
Изпитващият бил от „ДАЙ”, така си говореха „колегите” ми по съдба, явно го свързваха с „ДАЙ-ДАЙ”.
Мотоциклета, на който се обучавахме беше „китаец” 125 кубика.
На полигона трябваше да „преодолеем” пет дисциплини:
-   Бутане на незапален мотоциклет със слалом межди колчета и връщане обратно
-   Двойно преминаване на „осморка” с много бавна скорост
-   Слалом между близо разположени вратички, качване на пътник на задната седалка и връщане обратно
-   Слалом с 30 км, между неравномерно разположени колчета, връщане по права с вдигане 50 км, на петдесетия метър и слаломно спиране
-   Скоростна отсечка от около 55 м, в края на която да си вдигнал 50 км и следва аварийно спиране.
До тук всичко изглеждаше нормално, защото сме го тренирали в студ, дъжд и вечер след работа, а времето през март-април си беше недружелюбно.
Ненормалното беше, че само ако си клъощав курсист, „Лифана”, така се казваше „изтормозения китаеца”, може би ще набере 50 км за това малко разстояние.
Забавлението ми бе пълно, като прибавим и уреда с който ни засичаха скоростта, при мен два пъти показа „точно” 49 км, а трети път няма, ако не се „помолиш на четири очи”.
Признавам, че и аз се „помолих”, но ме доядя още повече, когато „ДАЙ” ми погледна с искрена изненада двайсетолевката, която отначало извадих от джоба си, все едно беше непотребна хартийка.
Ето и равносметката за Вас бъдещи мотокурсисти:
-   Първоначално обявена цена:      400 лв., която плащаш и си доволен на „евтинията” (само за кормуване).
-   Застраховка (плащаш допълнително):   20лв.
-   Изпит пред ДАЙ (плащаш допълнително):      50 лв.
-   Допълнителни часове, назначени след вътрешния ни изпит :   40 лв., нищо че в нормалните ти часове си подреждал/прибирал педесетина колчета по полигона или са ходили с мотора ти да го зареждат до бензиностанцията, или …или…
-   Ако те скъсат на изпита пред „ДАЙ”:   90 лв (не разбрах защо чак толкова много, не го мислех тогава, та дано не ми се случеше)
Равносметката оставям за Вас приятели.
Евтиното излиза скъпо, като не включвам загиналите нервни клетки и по дребните неуредици.
А и това е фирма имаща два - три офиса из София.
Сега карам мотоциклета и си казвам, абе карай да върви, но нали искаме тази България в която все още живеят и българи да върви на някъде.
Дано да върви напред, а не по дяволите!

Пламен Райковски

Неактивен rashowasp

• Sr. Member
« Отговор #18 -: юли 14, 2010, 07:31:40 am »
излъгали са те славчо е инструктора марио му е нещо като помощник аааааааааааааа да кажа марио е взел книжка миналата есен сега е инструктор ??? ??? ??? ???

Неактивен seeker

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 12
« Отговор #19 -: юли 14, 2010, 08:09:53 am »
излъгали са те славчо е инструктора марио му е нещо като помощник аааааааааааааа да кажа марио е взел книжка миналата есен сега е инструктор ??? ??? ??? ???
А Славчо книжа няма....или поне не е имал до миналата есен