Автор Тема: НИКОГА I DRIVE  (Прочетена 117895 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен rashowasp

• Sr. Member
  • Публикации: 190
  • Кара: BMW K1200RS-F 650 CS
Re: НИКОГА I DRIVE
« Отговор #100 -: октомври 05, 2012, 12:29:32 pm »
Та мисълта ми е,че ако инструктора е "кавал",в която и фирма да е пак ще същото.((((

така е колега но нали гледаме да избягваме такива инструктори затова пуснах тази тема.Наскоро попаднах на колега който не е чел форуми и е попаднал там и той се оплаква

Неактивен lordniki

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 10
« Отговор #101 -: октомври 19, 2012, 12:11:14 pm »
Здравейте,

да споделя и аз малко опит. Аз също се записах в ай-драйв за А категория, цената беше сравнително добра(от сайтовете за колективно пазаруване - 290 лв.). Още при записването ни казаха че преди изпита пред ДАИ трябва да пложим вътрешен за 60 лв. Така и стана, след това ходих и пред ДАИ и в крайна сметка вече имам успешно положен изпит.
Сега малко за обучението - полигона е доста зле, има дупки, неравности, пясък. Не съм запознат дали има по-добри полигони в софия; моторите - също са доста зле, не вървят много, поучукани, но пък са учебни(така да се каже използват се да падаш с тях). Не мисля че има школа с чисто нови мотори; инструктора - средна работа, но пък какво да очаква човек? Аз не се бях качвал на мотор, обясни ми основните работи - скорости, завиване, спирачки, самите упражнения,  след това ти дава мотора и почваш да ги въртиш - ако си достатъчно упорит можеш и да се научиш. Вярно, не са ни учили да лягаме по завои, някакво по-агресивно каране, но с тези мотори мисля че и няма как да стане.

Като заключение не мога да кажа че съм недоволен, но не мога да кажа и че съм се научил да карам добре - това оставям на истинските мотористи - можеш ли да се научиш да караш добре с мотор който вдига 55 км\ч максимум, и за 20 учебни часа?
« Последна редакция: октомври 19, 2012, 12:14:21 pm от lordniki »

Неактивен burkov

• Hero Member
  • Публикации: 547
    • Безплатно българско списание за Автомобили :)
  • Кара: Honda VFR 800 VTEC
« Отговор #102 -: октомври 19, 2012, 02:41:32 pm »
Ами относително е.
При моя инструктор, моторите са 2-3 годишни хонди, които вдигат доста повече от 55 и полигона е сравнително читав.
Аз също не се бях качвал на мотор, но след като изкарах курса и си взех мотор, на втория месец вече лягах по завоите.
Не съм състезател или нещо подобно, просто на курса, ще те научат на основното и всичко останало е желание и километри.
Почти няма уикенд от както взех книжка и да не отида да карам някъде по завои за да се науча на повече и повече.

Но като цяло си доста прав, на курса не може да се научи всичко, без значение къде го караш.

Неактивен marbo969

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 26
  • Кара: honda CBF500
« Отговор #103 -: февруари 24, 2013, 12:48:55 am »
Здравейте,аз съм от новите във форума и сигурно един от последните,взели А-кат. в София през 2012.Поради нечетене на форума където и когато трябва и аз се записах  в I-drive края на септември2012.Инструктор ми беше Марио,цената 365лв.с включен вътрешен и застраховка,+60 лв за ДАИ.Стаж на двуколесни-3500км на 50сс скутер и няколко кръгчета със Suzuki sv-650.В-кат имам 0т 1986г.В общи линии положението бе следното-показване и демонстрация на елементите от инструктора,после ти дават 2 бр.Truva125,след няколко часа ,ако Марио прецени,че се справяш,се качваш на по-големия и уж по-мощен Lifan125 или на Honda250,който вече е ОК като вървеж и спирачки.Аз специално нямах проблеми в нито един момент от курса,като и двата изпита ги взех от раз без повторения на елементи,НО!!!:за всичко се учиш сам,и ако до този момент не си карал мотор,от инструктора не очаквай нищо,даже наопаки-предна спирачка се стискала с цяла ръка?!едновременна употреба на съединител и спирачки?!при аварийното спиране на 5-и елемент.Неща като затваряне на газта за улесняване на спирането,контразавиване,положение на тялото при спиране или в бързия слалом,правилно натоварване на вилката при спиране със предна спирачка-просто забравете ,ако преди това не сте ги научили отнякъде.Иначе  е много добронамерен,ако го тормозиш може ида научиш нещо,но по-вероятно е да те обърка.В никакъв случай не искам да се правя на разбирач,защото съм новобранец и го съзнавам,но все пак мисля,че нещата,изброени по-горе са фундаментални за управлението на мотор и би трябвало да се обясняват непрекъснато от инструкторите.ВНИМАНИЕ!Носете собствена предпазна екипировка-Фирмата не дава,а пред очите ми паднаха 3-ма души и то на скоростните елементи,като единият на изпита направи почти хайсайд на 4-я елемент.Той всъшност бе един от най-опитните в моя курс,и то на кросова машина,която редовно кара  по горите!Като продължителност на курса аз нямам забележки-от 19.09-изпит ДАИ на 28.11.2012
Желая успех на всички мераклии за мотористи и умната!(после може и русата!)   

Неактивен Moni

• Hero Member
  • Публикации: 874
  • Кара: XL 700
« Отговор #104 -: февруари 24, 2013, 08:57:25 am »
И моя изпит протече като в гореописания пост.Ей ти мотора ей ти полигона и отделните елементи-ДЕЙСТВАЙ.Та кой каквото знаеше го споделяше по между ни(говорим за основни елементарни работи).Иначе на изпита се представихме добре,всички го взехме.В последствие взех мотор имам и книжка и като излезнах на пътя се оказа че нищо не знам.И така постепенно с времето се до-научих поне на аматьорско ниво(надявам се). 

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 8249
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #105 -: февруари 24, 2013, 11:56:10 am »
Какво очаквате от инструктори, които не са с достатъчно опит в карането на мотоциклет, а са го включили в програмата, понеже интересът е голям и се свалят пари. Този курс е колкото да са сигурни, че можеш да се вписваш  в движението, без да падаш. Другото - който както се донаучи.
Имам приятели и колеги, които са изкарали категорията преди 25 - 30 години и до момента нямат и 300 км навъртени на мотор. Дали са достатъчно безопасни за себе си и околните? Но пък според закона са правоспособни.
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен zneychev

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 10
  • Кара: SV650U
« Отговор #106 -: март 19, 2013, 10:27:02 pm »
Здравейте,
Де и аз да бях прочел това преди няколко години. Въпросният Славчо е брадат уникат, който гледаше предимно да пощипва младите девойки записали се на категория Б. Ние предимно карахме по тъмно, тъй като видиш ли той все нещо го забавило. Всичко което прочетох е едно към едно, включително и паданията. И аз позахапах малко асфалт както всички останали. Едва ли може да се опише с думи наглоста  и поведението му. А курсат ми започна със следният съвет:

Славчо: Ти колело карал ли си?
Аз: Ами да, имаше време основно с това се придвижвах!
Славчо: Ами същото е само дето няма педали...

Най-забавното беше 2 дена преди изпира, когато видиш ли моторите с които карахме тогава (трува - друг китайски боклук) бяха сменени с нов китайски боклук. Колегата го спомена някъде по горе в поста.
И това 2 дена преди изпита, като за тия 2 дена не спря да повтаря как сме си изхабили часовете отдавна и не трябвало да караме повече видиш ли.
Най-забавното от цялата работа. Обърната скоростна кутия на мотора.
Трувата със стандартна 1-ва на долу и след това качваш  другите нагоре. Новата шитня, започват отгоре и редиш само надолу, спортни били и затова така. Мотора беше със спойлери, доста по тегав за управление и с високи стойки за краката. Видимо по стортна стойка. Ха познайте дали не бяха скъсани половината. За щастие аз взех книжка от първия път, но развносметката беше: Разбити нерви, почти 4 месеца курс, малко Хасфалт за вкъщи, и като цяло много слаби познания за управление на мотора. Изчетох няколко книги за управление, след като си купих мотор.
Те това е, исках да споделя за тоя Славчо някъде, понеже като кажа на приятели не ми вярват, мислят че им разказвам вицове.
« Последна редакция: март 19, 2013, 10:46:48 pm от zneychev »

Неактивен maverickf1

• Hero Member
  • Публикации: 251
  • Кара: GSX-R 1000
« Отговор #107 -: март 19, 2013, 11:21:04 pm »
за съжаление изобщо не са вицове....
I feel the need...the need for speed

Неактивен scoot

• Sr. Member
  • Публикации: 118