Автор Тема: НИКОГА I DRIVE  (Прочетена 117995 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен maverickf1

• Hero Member
  • Публикации: 251
  • Кара: GSX-R 1000
Re: НИКОГА I DRIVE
« Отговор #20 -: юли 14, 2010, 08:17:41 am »
Марио е син на Славчо ;)
I feel the need...the need for speed

Неактивен rashowasp

• Sr. Member
  • Публикации: 190
  • Кара: BMW K1200RS-F 650 CS
« Отговор #21 -: юли 15, 2010, 01:23:29 pm »
Марио е син на Славчо ;)
и аз бях чул такова нещо ама май не е вярно "не споря" важно е да се знае че са мафия и да си нямате работа с тях. Един колега искаше да се премести и шефката на фирмата го е изнудвала за пари.Цялата фирма са мушеници дабре че се махнах да взема категория

Неактивен zizo

• Hero Member
  • Публикации: 363
« Отговор #22 -: юли 15, 2010, 03:37:29 pm »

А София е център на България , откак цяла България се опитва да се набута в София.
[/quote]

Тоз пък и тоз...к'во прикааш бе мой?!

Неактивен snaiperisto

• Hero Member
  • Публикации: 521
« Отговор #23 -: юли 15, 2010, 08:42:34 pm »

А София е център на България , откак цяла България се опитва да се набута в София.

Тоз пък и тоз...к'во прикааш бе мой?!
[/quote]

"Горчивата истина"..."твой"...
Заменям перфектият ми CBR F3  за  голям ЧОПЪР или ЕНДУРО

Неактивен zizo

• Hero Member
« Отговор #24 -: юли 15, 2010, 10:34:19 pm »
Значи живееш в измислен свят (дай да не спамим темата а )

sith_of_darkness

• Гост
« Отговор #25 -: юли 15, 2010, 10:44:02 pm »
За съжаление .. Снаперисто е прав... София си е 1/4 .. да не кажа повече от България.. До сега и аз съм процедирал, че като се каже адрес, без да се споменава град - става дума само и единствено за София..
Нещо подобно като ABV-то.. Като пращаш писмо от ABV към ABV потребител - не пишеш "@abv.bg" накрая...
капиш...

Неактивен zizo

• Hero Member
« Отговор #26 -: юли 16, 2010, 08:34:31 am »
"Добре"  :)

Неактивен seeker

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 12
« Отговор #27 -: юли 16, 2010, 09:16:47 am »
май не е вярно "не споря"

ДАЙ-аджията потвърди даже, защото ме разпитва какво се е случило и как са ме скъсали предния път...

Както и да е - имам повод да черпя вече :)

Неактивен maverickf1

• Hero Member
  • Публикации: 251
  • Кара: GSX-R 1000
« Отговор #28 -: юли 16, 2010, 10:17:24 am »
и аз бях чул такова нещо ама май не е вярно "не споря" важно е да се знае че са мафия и да си нямате работа с тях. Един колега искаше да се премести и шефката на фирмата го е изнудвала за пари.Цялата фирма са мушеници дабре че се махнах да взема категория

о-о да. Аз като реших да се прехвърля Славчо ме убеждаваше 40 мин по телефона как някви "мошеници" ме лъжели да ми вземат после парите :D
I feel the need...the need for speed

Неактивен rashowasp

• Sr. Member
  • Публикации: 190
  • Кара: BMW K1200RS-F 650 CS
« Отговор #29 -: юли 16, 2010, 03:30:02 pm »
добре че попаднах на мушеници та да се оттърва от славчо :cheers: :cheers: :cheers: :cheers:

Неактивен Zeny

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 17
« Отговор #30 -: юли 17, 2010, 09:46:58 am »
а закво ви е тая А категория ако нямате 24 ? Вдигнат ли ви палка ако не са на мотори просто ги подминавате :) а в другия случей 50 кинта

Неактивен pkw08

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 43
« Отговор #31 -: юли 17, 2010, 10:48:30 am »
а закво ви е тая А категория ако нямате 24 ? Вдигнат ли ви палка ако не са на мотори просто ги подминавате :) а в другия случей 50 кинта

Клега сега по новите промени ще взимаш кат."А2" на 18г. и ще управляваш мотоциклети с двг до 35kw или това са 46-47к.с. След две години стаж от тази категория тя автоматично става на "А" и ще управляваш всички мотоциклети. Ако искаш директно голямите и без ограничения мотоциклети караш курс на такъв учебен който ще е с двг над 35kw и ти тогава трябва да имаш 24г. навършени. За кат."А1" до 125сс сега се взима на 16г., а кат "м" вече няма и става кат."АМ" Поздрави. Ето  http://balkanmotors.portbb.com/viewtopic.php?id=2720  и тук  http://balkanmotors.portbb.com/viewtopic.php?id=2721  изисква регистрация. :beer:

sith_of_darkness

• Гост
« Отговор #32 -: юли 17, 2010, 10:54:29 am »
Хм... Това за А2-то не го знаех.. Би ли добавил точна информация с цитат към тази тема... http://www.motoforum-bg.com/index.php?topic=9656.0

Неактивен Zeny

• Jr. Member
  • **
« Отговор #33 -: юли 17, 2010, 11:42:01 am »
Клега сега по новите промени ще взимаш кат."А2" на 18г. и ще управляваш мотоциклети с двг до 35kw или това са 46-47к.с.

хмм моя пърделник се води по документи че е 49.9 кубика и в малкия талон пише мотопед.  Карам си го с категория В .  тва означава ли че някога ако благоволя да им спра ако ми вдигнат палка биха се заяли че е 49 а не  "46-47"

sith_of_darkness

• Гост
« Отговор #34 -: юли 17, 2010, 12:25:11 pm »
Колега, бъркаш понятията.. Колегата pkw08, имаше предвид за новата категория А2, че това е до 46-47 конски сили моторче, без значение кубатурата...
Сегашната кат. М мисля, че ще си се запази за тези имащи В кат. , както си е било до сега.. Но не знам за ново-издаваните книжки дали ще ти дават и категория М, както беше до сега...

Цялата работа е много объркана...

16 години - категория "АМ" - до 125 кубика. Не съм видял ограничение за мощност
18 години - категория "А2" - до 35 KW мощност мотор, без ограничение в кубатурата
24 години - категория "А" - всякакъв вид мотор ...

Май излиза, че това са новите промени като цяло... Естествено има още въпроси, които всички си имаме наум, но още няма много информация...

Неактивен Zeny

• Jr. Member
  • **
« Отговор #35 -: юли 17, 2010, 12:44:18 pm »
аха ясно ... значи съм се объркал . Ама нямаше да се очудя и до 46 кубика да го напраат мотопеда кат ги знам кви са педе***ти.

Неактивен Kosio

• Sr. Member
  • Публикации: 104
« Отговор #36 -: юли 28, 2010, 08:26:00 pm »
Колега, бъркаш понятията.. Колегата pkw08, имаше предвид за новата категория А2, че това е до 46-47 конски сили моторче, без значение кубатурата...
Сегашната кат. М мисля, че ще си се запази за тези имащи В кат. , както си е било до сега.. Но не знам за ново-издаваните книжки дали ще ти дават и категория М, както беше до сега...

Цялата работа е много объркана...

16 години - категория "АМ" - до 125 кубика. Не съм видял ограничение за мощност
18 години - категория "А2" - до 35 KW мощност мотор, без ограничение в кубатурата
24 години - категория "А" - всякакъв вид мотор ...

Май излиза, че това са новите промени като цяло... Естествено има още въпроси, които всички си имаме наум, но още няма много информация...
Аз сега съм на 20 години,чаках 21 да взема А категория,сега се оказва,че трябва да имам 24 години така ли,за да карам напримерно 600 кубиков>??
И от кога влизат в сила тези промени,ако такова да карам курса сега докато е по-далавера?
« Последна редакция: юли 28, 2010, 08:29:57 pm от Kosio »

sith_of_darkness

• Гост
« Отговор #37 -: юли 28, 2010, 08:34:02 pm »
Не знам от кога.. Карайте бързо докато все още можете...

Неактивен outstanding

• Newbie
  • *
  • Публикации: 1
« Отговор #38 -: юли 31, 2010, 12:14:10 am »
Всъщност този закон не е приет още и не се знае кога ще бъде приет. Последно приетият закон от "изм. ДВ. бр.93 от 24 Ноември 2009г." гласи:
Цитат
Чл. 151. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) (1) (Доп. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Минималната възраст за издаване на свидетелство за управление на моторни превозни средства или за замяна на свидетелство по чл. 162, ал. 6 е:
1. 16 години - за управление на моторно превозно средство от категория М;
2. 17 години - за управление на моторно превозно средство от категориите Ткт (колесен трактор), А1 и В1;
3. (изм. - ДВ, бр. 22 от 2007 г.) 18 години - за управление на моторно превозно средство от категориите А, В, В+Е, С1 и С;
4. 20 години - за управление на моторно превозно средство от категория С1+Е;
5. 21 години - за управление на моторно превозно средство от категориите С+Е, D1, D, D1+Е, D+Е, Ттб (тролейбус) и Ттм (трамвайна мотриса).

Цитат
(2) За определяне правоспособността на водачите моторните превозни средства се делят на следните категории, различни от тези по чл. 149, обозначени с латински букви:
1. категория М - мотопеди;
2. категория А - мотоциклети;
3. категория B - автомобили, чиято допустима максимална маса не надвишава 3500 кг и броят на местата им за сядане, без мястото на водача, не превишава 8; към тях може да се прикачва ремарке с допустима максимална маса не повече от 750 кг; допустимата максимална маса на състава не надвишава 3500 кг; допустимата максимална маса на ремаркето не може да надвишава масата без товар на теглещото превозно средство;
4. категория С - автомобили, различни от тези от категория D, чиято допустима ....

Тоест ако не греша можеш да вземеш книжка за 250,400,600,1000... куб. още на 18.

Цитат
мотоциклети - моторните превозни средства с две колела без кош, двигател с вътрешно горене с работен обем над 50 куб. см и/или конструктивна максимална скорост, по-голяма от 45 км/ч;

Това е взето от тук - http://www.mrrb.government.bg/index.php?lang=bg&do=law&type=5&id=7.
« Последна редакция: юли 31, 2010, 12:16:18 am от outstanding »

Неактивен Кукуруку

• Full Member
  • Публикации: 86
  • Пътните знаци не са украса!
« Отговор #39 -: април 07, 2011, 05:52:30 pm »
Здравейте на всички!Аз съм кандидат моторист,от миналата година септември месец отделям 80% от доходите които взимам към касичка за мотор,екипировка,книжка и тн,еми мина се доста време,лишения,търпение и дойде деня в който започнах да осъществявам детската си мечта-"Моторист",никога не съм карал мотор,понеже поради родителски забрани не можех да се уча и нямах роднини и познати с мотори,всичко което трупах като познания,бе от интернет и форуми.За сега успях да купя каска и цяла екипировка,и отделно пари за първи мотор,част от доходите отидоха за курсове,НО тук дойде проблема:Миналия месец се записах за А категория във въпросната фирма Idrive,просто офиса беше близо до нас и за съжаление не прочетох форумите за тези хора,платих си курса 418 лв със застраховката,и изкарах вътрешния изпит листовки и отидох по-миналата седмица в събота за първи мото час на полигона,запознах се с инструктора "Славчо Атанасов" започна да ми се кара едва ли не как аз така от нищото съм решил да ставам моторист без да съм карал мотор до сега и нямам Б категория,отговора ми беше "детска мечта,и 4-те колела никога не са ми били в кръвта,винаги моторите са ме вълнували"Опита се да ме навие да си платя за Б категория при него,но отказах и той се съгласи че ще се уча на мотор "Аз съм длъжен да те науча" после викна едно момче (леко мургаво) каза че това е помощника му и той започна да ми показва елементите на полигона след обяснението което беше няма и 3 минути за всичките 5 елемента ме попита "Научи ли ги?" на което аз казах "еми не точно но г/д разбрах за какво става въпрос" и той ме накара да му покажа какво трябва да направя с мотора ей така теоритично,ако сбъркам ще ме поправи и аз му казвах това което успях да разбера и запомня,след което като ме поправи каза "Еми това е всичко,ако има нещо ме попитай,това беше,не се кара първи час,той е да се опознаеме да видиш елементите и да направиме график за посещения",повика ме до една кола да ме запише за тази събота която идва 09.04.2011 и ми каза да се подпиша на лист за това посещение и се подписах за 2 учебни часа от 20-те,исках за събота и неделя,понеже нямам свободно време през седмицата на работа съм и немога и той каза че само петък и събота се кара,неделята било за вътрешни изпити и се губело като ден,и фактически само събота мога да карам....сега на 09.04 ще отида да видя какво ще е отношението на преподавателите,и ако правят шмекерии,какво да направя за да си взема парите и да отида в друга школа?понеже за мен е важното да се науча да карам мотора,разбирам че за 20 часа няма как да стана моторист,но искам да започна от някъде и да осъществя мечтата си!
Мразя селянията по пътищата!Пазете Мотористите!Карай разумно градските пътища не са писта!