Автор Тема: НИКОГА I DRIVE  (Прочетена 117994 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен maverickf1

• Hero Member
  • Публикации: 251
  • Кара: GSX-R 1000
Re: НИКОГА I DRIVE
« Отговор #40 -: април 07, 2011, 07:00:38 pm »
значи старите мръсни номерца продължават с пълна сила и това К******* все още "преподава".. и пак пише часове, а дефакто не си докоснал мотор...Чудя се наистина няма ли някой човек който влиза в тия форуми и работи в ДАИ да направи една проверка на тия мошенници.

Слушай сега....Понеже мога те уверя че положението ще стане още по-зле ето какво трябва да направиш...Отиваш по най-бързия начин в офиса на фирмата, където си се записал и си искаш документите. Демек досието ако са ти направили такова.  Но трябва да имаш вече след като ти е написал 2 часа че си "карал" и си минал листовки. Издава се бележка от фирмата за изкарания до този момент курс...какво си минал и какво не. И си искаш остатъка от парите за останалите невзети часове. Запомни, че ще ти приложат всякакви номера за да останеш при тях.
НЯМА ДА ОСТАВЯШ ДА ТЕ УБЕЖДАВАТ ПО НИКАКЪВ НАЧИН ДА ОСТАНЕШ!!!!! каквото и да ти казват нямат никакво право да ги задържат и да те карат да доизкараш курса там след като НЕ си изкарал всички учебни часове. Ако направят това имаш пълно право да се обадиш на компетентните органи....След това отиваш и се записваш в някоя друга школа за която си чувал добри отзиви, ако не знаеш такава аз ще ти дам координатите, при кого да отидеш и да си изкараш категорията без подобни .......
« Последна редакция: април 07, 2011, 07:04:30 pm от maverickf1 »
I feel the need...the need for speed

Неактивен honda_vfr

• Sr. Member
  • Публикации: 141
« Отговор #41 -: април 07, 2011, 07:16:12 pm »
 :cheers: Добре дошъл
Похвална последователност на стъпки  :bravisimost:
Дано моторите поне да са читави, че като си спомня на времето на какво карахме  :pottytrain5:
Щом не си карал все още , значи всеки съвет ще ти е от полза. Ето и един елементарен като за начало. Дръж колената към резервоара ,дори и в началото да ти е неудобно.
Успех.

Неактивен maverickf1

• Hero Member
« Отговор #42 -: април 07, 2011, 07:39:17 pm »
читави  ;D ;D ;D ;D

колега, трябва да видиш чайника на който ги "учат", един раздрънкан Лифан с пластмасови гуми дето постоянно се чупи.

Неактивен Mario_95

• Hero Member
  • Публикации: 385
« Отговор #43 -: април 07, 2011, 11:52:42 pm »
Хора едно нещо не мога да разбера.125сс мотор ли да си търся или 50сс.2013 ли влизат промените или са в сила.Писна ми през месец някой прави промени като чели ми се струва.
Благодаря Ви предварително за отговорите :)
Ай спеек зи уиздъм

Неактивен Кукуруку

• Full Member
  • Публикации: 86
  • Пътните знаци не са украса!
« Отговор #44 -: април 08, 2011, 10:29:14 am »
благодаря maverickf1,тази събота само ще отида понеже имам час записан да видя на какво ниво ще се отнасят с мене и ако има проблеми,ще направя каквото ми каза,принципно като се уча на нещо и ми е непонятно мразя да ми викат на главата и тн,ще се свържа с тебе и ще Ви разкажа как мина в събота,моторите които видях на полигона бяха 2,но за модел не съм сигурен,единя беше червен,другия мисля че беше син с хубава муцунка,забелязах че го палеха с ритане,само червения си имаше стартер,но така и не се доближих до тях,понеже ги караха 2 момчета,едното имаше мотор и само искаше да бъде "легален" моторист,а другия беше новак и караше,направи ми впечатление,че те стояха отдалече и си говореха с някакъв приятел,а новобранеца неможа нещо да запали,изгасна му мотора и сигурно 5 мин се опита да запали,а те само му казаха отдалече какво да направи,без да си правят труда да дойдат до него да му обяснят,на въпроса ми дали имат каски,някакви такива предпазни средства,той ми каза " еми имаме една каска само (тя беше като войнишка каска и видимо стара),ако имаш собствена ще е много добре" на което ми стана странно,как така нямат каски...наистина ми е много чудно,как така плащаш за обучение,и същевременно някой се опитва да ти се кара защо ти не си карал мотор преди...даже сега се сетих,че ми каза "Моторите ни са доста тежки,как мислиш че ако паднеш,ще ги вдигнеш,ти си нямаш понятие от нищо...качвал ли си се изобщо е така на някой познат на мотора,че идваш да караш категорията??"вярно че не съм се...ама нали за това давам пари,за да се науча...
Мразя селянията по пътищата!Пазете Мотористите!Карай разумно градските пътища не са писта!

Неактивен Кукуруку

• Full Member
« Отговор #45 -: април 08, 2011, 10:34:53 am »
маверик,забравих да те попитам следното:Като отида във фирмата,и като искам да си взема досието,както каза,от парите които ще ми върнат,включва ли се застраховката?Имам предвид дал съм на куп 418 лв (400 курс и 18 лв застраховка)та въпроса ми е:Освен парите за курса,какво да правя с тази застраховка?Обърках май всичко тотално  :-[ дано ме разбереш,просто искам да знам какви пари г/д да очаквам да си прибера (тази гимнастика с тази школа ще ми дръпне малко от парите които заделям за мотор мамка им мръсна...а толкова лишения търпях...ще ги размажа  :violent:)
« Последна редакция: април 08, 2011, 10:37:07 am от Кукуруку »
Мразя селянията по пътищата!Пазете Мотористите!Карай разумно градските пътища не са писта!

Неактивен PeTeR666

• Full Member
  • Публикации: 91
« Отговор #46 -: април 08, 2011, 11:03:40 am »
Колеги и аз карах курса в тая школа, по препоръка на един приятел който не знам как но изкара при тях.
Явно момчето си може.
ОБАЧЕ след като искарах "кур-са на обучение" при "инструкторите" Слави и Марио миналото лято, смея да твърдя, че наистина те претупват и след 20те часа не си подготвен да караш мотор, както и да си вземеш изпитите с тоя техния кош. Целта е да ти взимат още пари за допълнителни часове.
Моторите са им много зле: не ускотяват, с кофти гуми-не спират добре и т.н. Не им работят километражите упражненията се провеждат без радар, с предтекста че курсистите гонели скорост а не безопасност. Но нали на изпита го има като изискване момента със скоростта. И още няколко дребни хитринки които прилагат пишман инструкторите. А полигона е целия в боклуци, овчи лайна и к'во ли още не. Само някви мангасари изскачат от тук, от там от време на време некой тарикат с BMW дойде да се "повърти" и да пречи. А да не забравя да ги похваля "плигона"-паркинга им е голям.
Като заключение мога да кажа че това не е автошкола за искарване на "А" категория от човек който не може да кара мотор. А и дори и да е може човек да кара, не е сигурно че с техния кош ще мине изпита.

Неактивен PeTeR666

• Full Member
  • Публикации: 91
« Отговор #47 -: април 08, 2011, 11:09:03 am »
маверик,забравих да те попитам следното:Като отида във фирмата,и като искам да си взема досието,както каза,от парите които ще ми върнат,включва ли се застраховката?Имам предвид дал съм на куп 418 лв (400 курс и 18 лв застраховка)та въпроса ми е:Освен парите за курса,какво да правя с тази застраховка?Обърках май всичко тотално  :-[ дано ме разбереш,просто искам да знам какви пари г/д да очаквам да си прибера (тази гимнастика с тази школа ще ми дръпне малко от парите които заделям за мотор мамка им мръсна...а толкова лишения търпях...ще ги размажа  :violent:)
От "школата" сигурно яко ще се дърпат и няма да искат да ти върнат никакви пари.
И на мен не ми е ясно точно законовото положение, и с какъв мотив да си искаш парите.

Неактивен maverickf1

• Hero Member
« Отговор #48 -: април 08, 2011, 11:14:52 am »
благодаря maverickf1,тази събота само ще отида понеже имам час записан да видя на какво ниво ще се отнасят с мене и ако има проблеми,ще направя каквото ми каза,принципно като се уча на нещо и ми е непонятно мразя да ми викат на главата и тн,ще се свържа с тебе и ще Ви разкажа как мина в събота,моторите които видях на полигона бяха 2,но за модел не съм сигурен,единя беше червен,другия мисля че беше син с хубава муцунка,забелязах че го палеха с ритане,само червения си имаше стартер,но така и не се доближих до тях,понеже ги караха 2 момчета,едното имаше мотор и само искаше да бъде "легален" моторист,а другия беше новак и караше,направи ми впечатление,че те стояха отдалече и си говореха с някакъв приятел,а новобранеца неможа нещо да запали,изгасна му мотора и сигурно 5 мин се опита да запали,а те само му казаха отдалече какво да направи,без да си правят труда да дойдат до него да му обяснят,на въпроса ми дали имат каски,някакви такива предпазни средства,той ми каза " еми имаме една каска само (тя беше като войнишка каска и видимо стара),ако имаш собствена ще е много добре" на което ми стана странно,как така нямат каски...наистина ми е много чудно,как така плащаш за обучение,и същевременно някой се опитва да ти се кара защо ти не си карал мотор преди...даже сега се сетих,че ми каза "Моторите ни са доста тежки,как мислиш че ако паднеш,ще ги вдигнеш,ти си нямаш понятие от нищо...качвал ли си се изобщо е така на някой познат на мотора,че идваш да караш категорията??"вярно че не съм се...ама нали за това давам пари,за да се науча...

няма проблеми, ако мога да ти помогна само казваш...защото съм го ял тоя при тия мизерници и знам за кво иде реч....Пълно безобразие е това, което продължава да се случва. Отиди в събота да видиш как е....Ако са червеиня и синия...сигурно са оправили Truv-ите....те бяха по-читави мотори, но са вече много дърти и са гу чупили поне 10 пъти досега. Обаче не си спомням да са били с ритачка...може и да са нови, но най-вероятно пак са купили някви чайници...За каска не чакай...всеки се оправяше сам. Онуй канче само го мандахерцат и даже не можеше да се закопчае..А да те учи някой там да караш...просто забрави..Недай си боже да паднеш дори може и пари да ти поискат. Само да ти викат могат...сега използват случея че си абс новобранец за да ти се правят на фатмаци. Значи с тия приказки дето са ти казали (и които явно не се сменят) ти трябва да отидеш едва ли не само да им оставиш едни пари, а те нямат никакви задължения. Чия работа е да показват кое как се прави и чия работа е да те научат като си им дал пари? Твоя ли?!?. Ти отиваш на курс за нещо да бъдеш научен, а не да си платиш лептата и аре бегай...  :violent:

Неактивен maverickf1

• Hero Member
« Отговор #49 -: април 08, 2011, 11:17:29 am »
маверик,забравих да те попитам следното:Като отида във фирмата,и като искам да си взема досието,както каза,от парите които ще ми върнат,включва ли се застраховката?Имам предвид дал съм на куп 418 лв (400 курс и 18 лв застраховка)та въпроса ми е:Освен парите за курса,какво да правя с тази застраховка?Обърках май всичко тотално  :-[ дано ме разбереш,просто искам да знам какви пари г/д да очаквам да си прибера (тази гимнастика с тази школа ще ми дръпне малко от парите които заделям за мотор мамка им мръсна...а толкова лишения търпях...ще ги размажа  :violent:)

със застраховката не си спомням как беше точно случея, защото когато се прехвърлих беше зимата и после трябваше да правя нова, но на 80% мисля, че трябва да ти дадът документ за нея, че ти важи до еди си коя дата.

Неактивен Кукуруку

• Full Member
« Отговор #50 -: април 08, 2011, 11:21:30 am »
незнам колега,утре ще видя какво ще ме учат както казват "За начало свободно ще го покараш малко да навлезнеш в нещата" с пустия си късмет съм попаднал на точно такива,каквито мразя  :fireinahole:

Неактивен maverickf1

• Hero Member
« Отговор #51 -: април 08, 2011, 11:22:13 am »
маверик,забравих да те попитам следното:Като отида във фирмата,и като искам да си взема досието,както каза,от парите които ще ми върнат,включва ли се застраховката?Имам предвид дал съм на куп 418 лв (400 курс и 18 лв застраховка)та въпроса ми е:Освен парите за курса,какво да правя с тази застраховка?Обърках май всичко тотално  :-[ дано ме разбереш,просто искам да знам какви пари г/д да очаквам да си прибера (тази гимнастика с тази школа ще ми дръпне малко от парите които заделям за мотор мамка им мръсна...а толкова лишения търпях...ще ги размажа  :violent:)
От "школата" сигурно яко ще се дърпат и няма да искат да ти върнат никакви пари.
И на мен не ми е ясно точно законовото положение, и с какъв мотив да си искаш парите.

те че ще се дърпат е ясно, и ще го мотаят и това е ясно. Просто начина да с есправи с това е да не оставя да го разубедят щото после се почва..... и така не е ясно докога. а това са допълнителчни часове, нови застраховки и т.н.

Но като правно основание понеже както казах съм го минал, звънял съм в ДАИ и съм проучил нещата - по закон, не си ли изкарал всички 20 учебни часа има абс право да се прехвърли в рамките на същото населено място. Проблема е ако ги е минал и не е положил вътрешен изпит. тогава няма право да го направи. Трябва да е положил вътрешен, да се е явил на изпит и тогава ако не го е изкарал да си вземе документите и да се прехвърли... Това е

Неактивен maverickf1

• Hero Member
« Отговор #52 -: април 08, 2011, 11:26:08 am »
незнам колега,утре ще видя какво ще ме учат както казват "За начало свободно ще го покараш малко да навлезнеш в нещата" с пустия си късмет съм попаднал на точно такива,каквито мразя  :fireinahole:

да ти кажа ли какво ще стане...
ако Марио е там, може и да покараш, ако не е 1. трябва да чакаш славчо да дойде (неясно кога, а той винаги закъснява). После ще ви кара сами да си редите полигона, да изкарате моторите, да ги подгреете, и накрая ще ти каже на 2 на 3 как се пали, вкл. скоростите и как се спира и аре опрявяй се... и ако повъртиш 30 мин. пак добре....и това е ..ако мислиш че шще те учи как правилно да спираш кога да превключваш, как се минават скоростните забрави..

Неактивен Кукуруку

• Full Member
« Отговор #53 -: април 08, 2011, 11:27:02 am »
маверик,живот и здраве като взема книжка,трябва да удариме по една биричка някъде  :beer:

Неактивен Кукуруку

• Full Member
« Отговор #54 -: април 08, 2011, 11:29:34 am »
значи славчо в такъв случай е сбъркал деня в който ще ме кара такива неща,а съм точно накрая на цикъла с химия и колко и да е ме държи нервен :D Ще ядеме жито колеги :D

Неактивен maverickf1

• Hero Member
« Отговор #55 -: април 08, 2011, 11:37:49 am »
маверик,живот и здраве като взема книжка,трябва да удариме по една биричка някъде  :beer:

за туй пък нямаш никви грижи, с най-голямо удоволствие  :cheers: :cheers:

Неактивен Кукуруку

• Full Member
« Отговор #56 -: април 11, 2011, 10:17:51 am »
Здравейте отново,значи съботата мина,качих се и покарах за първи път мотор,не паднах нито 1 път  :occasion18: ,това което се случи беше следното:отидох по-рано и имаше възможност да започна понеже курсиста преди мен го нямаше,беше Марио там,показа ми кое какво е и каза качвай се запали го и го карай без газ,направих 3-4 обиколки без газ,и започнах да си навивам масура,каза ми как да сменя на 2-ра направих го,и започнах сам да си ги превключвам предавките до 4-та и надоло,свикнах му общо взето (бях на червената Truv-a) покарах 3 часа (от 14:50 до 17:40) само свободно каране из полигона,за сега нямах никакви пречки,сам си го изгасих оставих на стойка,сам си го палех и тръгвах (неутралната ми беше малко проблемна,понеже ако съвсем леко натисна нагоре се включва 2-ра,но я свикнах) и си взимах завой спирах си,и си казах " брей не е сложно",наистина беше голямо изживяване за мен,това каране и бях наистина много  :occasion18: ,но на тема отношение все още немога да кажа нещо отрицателно,за сега е това колеги  :bravisimost:

Неактивен userisonline

• Sr. Member
  • Публикации: 176
« Отговор #57 -: април 11, 2011, 02:06:48 pm »
Беги брже от тая фирма. Яли сме го немалко хора при тях и е само ? на време да се прояви отношението. Имаш лично ;)
Не позволявайте на адреналина и гордостта да ви управляват мотора, защото всичко става много бързо...

Неактивен rashowasp

• Sr. Member
  • Публикации: 190
  • Кара: BMW K1200RS-F 650 CS
« Отговор #58 -: април 12, 2011, 07:42:02 am »
:occasion18: ,но на тема отношение все още немога да кажа нещо отрицателно,за сега е това колеги  :bravisimost:
[/quote] Има време колега.Марио не е лош,но от него нищо не зависи той там е само помощник,даже не е и законен инструктор.Славчо и цялата им система е порочна,доно минеш без проблеми.УСПЕХ :bravisimost:

Неактивен Кукуруку

• Full Member
« Отговор #59 -: април 12, 2011, 10:29:50 am »
лелелеле колеги,крайно съм разочарован от Славчо,такова отношение имаше преди 20 мин по телефона като исках да запиша час за петъка,викаше ми,караше ми се "Моторист щял да ми става той,накъде си тръгнал" Ще се сменя фирмата това е!Моля за помощ изискванията са ми:1Да обяснява и да ме научи 2Да е търпелив,без викане.3Да е коректен,вече съм се качвал за 3 часа на мотор и знам как да работя със съединител,спирачки,скорости,кажете ми какво да направя сега точно,как да си взема парите,и като се записвам при друг инструктор,просто продължавам обучението си и не е всичко отначало нали така?Помагайте понеже незнам какво да направя