Автор Тема: Доливане на акумулатор  (Прочетена 1259 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен coolboy

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 15
Доливане на акумулатор
« -: Март 07, 2011, 05:36:42 pm »
Разлях на половина акумулатора си 6в е. Казаха ми да го долея с преварена вода. Кажете и вие пробвали ли сте и работи ли добре след това ?

Неактивен gillan

• Hero Member
  • Публикации: 454
Re: Доливане на акумулатор
« Отговор #1 -: Март 07, 2011, 05:38:02 pm »
работи няма ядове. но по добре си вземи течност 5 лева е
В редките моменти когато Инжинеро ми благоволеше да запали, цяла седмица имаше купони и банкети в двора ми на село Слатина.Как само вървеше на 3-та на 100 и така докато разбрах че имало и 4-та.Тогава летях със шеметните 135.Помислих си щом има и 4-та значи има и 5-та..... Потърсих 5-та с петата на

Неактивен coolboy

• Jr. Member
  • **
« Отговор #2 -: Март 07, 2011, 06:09:16 pm »
След време ще взема. Благодаря за бързия отговор! :)

Неактивен васко-57

• Hero Member
  • Публикации: 332
  • Кара: Honda CB 600 F Hornet
« Отговор #3 -: Март 08, 2011, 08:34:29 am »
Ако от акумулатора се е излял електролит, трябва да се долее пак електролит с приблизително същата плътност, но ако нивото на течността в клетките е намаляло вследствие на процесите заряд-разряд, следва да се долива с дестилирана (дейонизирана) вода.
Ако в първия случай се долее с вода, при пълното си зареждане акумулатора не би достигнал нормалната си гъстота от 1,28-1,29.

Неактивен sciiv

• Hero Member
  • Публикации: 322
  • Кара: от кониъ до тренъ
« Отговор #4 -: Март 08, 2011, 01:24:29 pm »
Както казва колегата Васко,щом си излял половината електролит е нужно да долееш електролит а не само вода,защото само вода ще ти разреди електролита който е останал и то доста,най добре го занеси на акумулаторджия да му досипе вода и елекролит и да замери гъстотата му,не толкова скъпо.
Ремонт на мотоциклети, ATV и др.тел 0877517216

Неактивен coolboy

• Jr. Member
  • **
« Отговор #5 -: Март 08, 2011, 07:32:24 pm »
Ще го занеса, но вече налях водата... сега, ако го заредя поне за едно палене няма ли да свърши работа ?

Неактивен gillan

• Hero Member
« Отговор #6 -: Март 08, 2011, 09:49:55 pm »
абе спокойно ще си бачка акумолатора не за 1 а за 10 ще ти свърши работа.остави ги колегите аз така карам от 10 години и нямам проблеми споко.все пак разбирам малко от ток и електроники
В редките моменти когато Инжинеро ми благоволеше да запали, цяла седмица имаше купони и банкети в двора ми на село Слатина.Как само вървеше на 3-та на 100 и така докато разбрах че имало и 4-та.Тогава летях със шеметните 135.Помислих си щом има и 4-та значи има и 5-та..... Потърсих 5-та с петата на

Неактивен gillan

• Hero Member
« Отговор #7 -: Март 08, 2011, 09:50:43 pm »
само че не го презареждаи зареди го с нормални стоиности

Неактивен coolboy

• Jr. Member
  • **
« Отговор #8 -: Март 08, 2011, 10:16:31 pm »
Ок, благодаря!  :cheers:

Неактивен васко-57

• Hero Member
« Отговор #9 -: Март 08, 2011, 11:06:27 pm »
Момчета, проблемът не е дали ще запали 1-2-5-10 пъти, а в принципа на работа на акумулатора. Гъстотата (плътността) на електролита освен за нормалното протичане на химическите реакции при зареждане и разреждане има и друго значение - не позволява на електролита да замръзва през зимата.
Ако от един разреден акумулатор (т.е. гъстота под 1,20) излееш 50% от електролита и долееш с вода, колкото и както да го зареждаш не можеш да го вдигнеш до 1,23-1,24. При следващото разреждане (а то ще се случи много скоро), при температури под -5, електролита в клетките ще замръзне и след това има "Сбогом Гринго или Прощай Григорий". :fireinahole:
Coolboy, ако сега си долял с вода гледай акумулатарчето да е на топло и да е заредено, а следващото доливане направи със слаб електролит - около 1,20. :bravisimost:

Неактивен gillan

• Hero Member
« Отговор #10 -: Март 08, 2011, 11:09:56 pm »
Цитат
Григорий". Огненохвъргачка
Coolboy, ако сега си долял с вода гледай акумулатарчето да е на топло и да е заредено, а следващото доливане направи със слаб електролит - около 1,20. :bravisimost:

тва е приказка вече иначе нищо му няма на акумолатура.казах му още първия път че електролита е 5 лева ама никой няма кой да чете ....  така че и дестилираната вода помага
« Последна редакция: Март 08, 2011, 11:12:14 pm от gillan »

Неактивен coolboy

• Jr. Member
  • **
« Отговор #11 -: Март 08, 2011, 11:49:51 pm »
Не ми е за 5-тя лева. Имам и друг акумулатор, но в момента не е у мен. Този ми трябва точно за едно палене. Но все пак като взема електролит как точно се налива до горе или по-малко?
« Последна редакция: Март 08, 2011, 11:54:51 pm от coolboy »

Неактивен gillan

• Hero Member
« Отговор #12 -: Март 08, 2011, 11:54:26 pm »
тогава нямаш ядове пали смело.... ама не с запалката

Неактивен васко-57

• Hero Member
« Отговор #13 -: Март 09, 2011, 08:25:44 am »
Нивото на електролита трябва да бъде 10-15 мм. над нивото на плочите, измерва се с тънка стъклена или пласмасова тръбичка, като се запушва горния край преди изваждането и от клетката на акумулатора. Естествено е, че с малко опит нивото може да се определя и "на око".