Автор Тема: странен проблем с кавазаки  (Прочетена 436 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kostadinov

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 15
странен проблем с кавазаки
« -: Юни 07, 2012, 10:04:27 am »
здравейте колеги преди около две седмици имах интересна случка с моята машинка.Модела е зх6р 95-ти набор.Та имах аз едно ходене извън града на около 40км в посока и на отиване малко преди да пристигна(на около 10км) ми се скъса жилото на съединителя.Спрях за 5 мин помислих малко,викам аз сега  на пътя жило не мога да оправя,качих се пак и продължих.До сега никога не бях сменял скорости без съеднител,но се оказа че не е толкова трудно.Стигнах до крайната точка от моето пътуване свърших си работата и айде пак на мотора и газ обратно към града.По средата горе долу на връщането ми обаче както си карам с около 120-130 км/ч на равна газ мотора изгасна.Спрях встрани от пътя опитах се да запаля но без успех.След 5-10мин пак опитах но отново не успях.След половин час обаче машината запали,метнах раницата на гърба,сложих каската и газ отново към вкъщи,нооо след 500-600 метра двигателя отново изгасна.След това всичко се повтори пак,се опитах да запаля и не можах,след половин час все пак запали пак минах 500-600 метра и изгасна и така всичко това се повтори 4 пъти в рамките на два часа и половина докато дойде един приятел с бус да го натоварим и да ме прибере.Интересното идва когато след няколко дена го закарах на собствен ход при майстора да му смени жилото.Стигнах без никакви ядове,той не живее много далеко от мен може би 1.5-2км оправихме жилото и вече повече от 10 дни си карам всеки ден мотора без въобще да ми прави никакви проблеми.Сега нито мога да го закарам на майстор защото е явно че в момента проблем няма,нито пък мога да мръдна извън града защото пък ме е страх да не вземе пак да изгасне някъде и да се чудя на кого да звъня да ме прибира.Чудя се дали има някаква връзка скъсването на жилото с изгасването на двигателя някой по компетентен технически ако може да изкаже мнение  :-\

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 4877
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
Re: странен проблем с кавазаки
« Отговор #1 -: Юни 07, 2012, 10:09:39 am »
Не би трябвало да има връзка. Карай смело на дълги разстояния и ако се появи проблемът, поне ще имаш възможност да го локализираш и отстраниш.
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен kokoVmaxa

• Hero Member
  • Публикации: 3281
  • - " RBT Race parts " -
    • www.racebiketuning.com
  • Кара: Mercedes Benz
« Отговор #2 -: Юни 07, 2012, 10:43:40 am »
................... и предупреждавай твоя приятел с буса да си държи телефона включен а той трезвен като репичка  ;D ;)
CB550F SOHC'71 Z440C'79 GR650XD'85 TL1000R'99 CBR600Evo-ll  S1000RR'13

Неактивен kostadinov

• Jr. Member
  • **
« Отговор #3 -: Юни 07, 2012, 10:59:27 am »
Не би трябвало да има връзка. Карай смело на дълги разстояния и ако се появи проблемът, поне ще имаш възможност да го локализираш и отстраниш.

ами да то и аз така правя даже след малко излизам че се разбрахме с един приятел да покараме днес :)

................... и предупреждавай твоя приятел с буса да си държи телефона включен а той трезвен като репичка  ;D ;)

вече е инструктиран да е готов  ;D

Неактивен Pancho77

• Hero Member
  • Публикации: 2333
« Отговор #4 -: Юни 08, 2012, 05:10:59 pm »
С жилото няма общо..
..търси около ключета на съединител ( ръчката - там може жилото да е натиснало копченцето то е леко) с
..стъпенка,..
..кил суич...
..буксата на CDI то или самото CDI....
последното не ти го пожелавам, но се случва често като позагрее мотора и спре... като изстине и тръгва... студена спойка вътре в CDI то..

Неактивен nikolay_dr1

• Full Member
  • Публикации: 92
« Отговор #5 -: Юни 11, 2012, 07:28:48 am »
Колега има вариант и да е запушване из горивопровода.Имам предвид някой боклук да е запушил кранче или филтър и през него да се е процеждал помалко бензин до карбураторите и затова да си минавал по 500м.В един момент може  да е преминал.Случвало се е.Също така погледни и датчика на степенката.Успех :bravisimost:

Неактивен kostadinov

• Jr. Member
  • **
« Отговор #6 -: Юни 11, 2012, 10:16:21 am »
колеги благодаря за насоките ще погледна каквото мога въпреки че сега нямам проблем и ще е малко трудно да открия причината,дано да не се случва пак да седя на пътя и да чакам буса да дойде :)  :beer:

Неактивен petrucii

• Full Member
  • Публикации: 78
« Отговор #7 -: Юни 11, 2012, 12:40:21 pm »
Бил съм свидетел на същата случка и тогава проблем се оказа клапанчето в капачката на резерва. Ролята му е да пропуска въздух в резервоара когато горивото намалява а през останалото време си е затворено. Та въпросното клапанче се беше запушило и в резервоара се образува вакум и горивото спира. Като мине известно време и се просмуче въздух пак потича бензин.
Та съвета ми е да го провериш това клапанче.
Imagination is more important than knowledge.

Неактивен kokoVmaxa

• Hero Member
  • Публикации: 3281
  • - " RBT Race parts " -
    • www.racebiketuning.com
  • Кара: Mercedes Benz
« Отговор #8 -: Юни 11, 2012, 03:08:43 pm »
Бил съм свидетел на същата случка и тогава проблем се оказа клапанчето в капачката на резерва. Ролята му е да пропуска въздух в резервоара когато горивото намалява а през останалото време си е затворено. Та въпросното клапанче се беше запушило и в резервоара се образува вакум и горивото спира. Като мине известно време и се просмуче въздух пак потича бензин.
О да и аз помня такива случайчета  :bravisimost: има резон в това подозрение
CB550F SOHC'71 Z440C'79 GR650XD'85 TL1000R'99 CBR600Evo-ll  S1000RR'13

Неактивен kostadinov

• Jr. Member
  • **
« Отговор #9 -: Юни 11, 2012, 05:14:59 pm »
О да и аз помня такива случайчета  :bravisimost: има резон в това подозрение

момчета най-вероятно сте прави,в първия си пост пропуснах да напиша че направо свалих кранчето за резервата веднага след като моя приятел с буса ни прибра мен и мотора в гаража.Та аз не го написах това защото като го свалих въпросното кранче го прегледахме и реших че с него няма проблем,но въпросната клапичка не сме отваряли конкретно нея да я погледнем.За всеки случай обаче не го монтирах обратно на мотора(аз отдавна си мислех да го махна) и започнах така да си карам.Сега вече ми стана ясно къде всъщност е бил проблема :) поздрави  :beer:

Неактивен petrucii

• Full Member
  • Публикации: 78
« Отговор #10 -: Юни 11, 2012, 06:04:36 pm »
Горе съм допуснал малка грешка, клапанчето за което говоря се намира в капачката на резервоара и за да стигнеш до него най-вероятно ще трябва да я разглобиш.
Кранчето също може да ти прави подобни мизерии ако е запушено, горивния филтър също. Така че най-добре проверявай наред.
Imagination is more important than knowledge.