Автор Тема: Шивач на кожа???  (Прочетена 1316 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен biserov400

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 36
  • Кара: Kawasaki ZX 636 R Ninja
Шивач на кожа???
« -: Април 05, 2013, 03:37:55 pm »
Здравейте колеги, проблема ми е следния: намерих си много хубаво екипче почти чисто ново и на много добра цена. Лошото обаче е че екипа е размер 54 и якето ми пасва идеално, обаче панталона ми идва дълъг защото са ми по къси краката. Във ханша нямам проблеми, но протекторите за коляното например и слайдерите ми идват много на доло и някак си трябва да се преправи. Та въпроса ми е знаете ли в София някой шивач който може да свърши тази работа защото аз си нямам на представа въобще как става , дали трябва да е обикновен шивач на кожени изделия или трябва някой който по тясно се е специялизирал в мото екипировката. Благодаря предварително.
Не става само с каране требва да си и без акъл!

Неактивен soadfan

• Hero Member
  • Публикации: 1083
    • Ъ?
  • Кара: F шестнай... две :D
Re: Шивач на кожа???
« Отговор #1 -: Април 05, 2013, 06:17:01 pm »
Здравейте колеги, проблема ми е следния: намерих си много хубаво екипче почти чисто ново и на много добра цена. Лошото обаче е че екипа е размер 54 и якето ми пасва идеално, обаче панталона ми идва дълъг защото са ми по къси краката. Във ханша нямам проблеми, но протекторите за коляното например и слайдерите ми идват много на доло и някак си трябва да се преправи. Та въпроса ми е знаете ли в София някой шивач който може да свърши тази работа защото аз си нямам на представа въобще как става , дали трябва да е обикновен шивач на кожени изделия или трябва някой който по тясно се е специялизирал в мото екипировката. Благодаря предварително.
Всеки шивач би трябвало да се справи. Те вътре се слагат в джобове повечето протектори.

П.П. Като обуеш ботушите пак ли ти идват долу протекторите на колената? Щото и при мен има разминаване с 2-3 сантиметра, но като обуя ботушите всичко си идва на мястото...

Неактивен biserov400

• Jr. Member
  • **
« Отговор #2 -: Април 05, 2013, 07:27:47 pm »
Това е че аз още не съм го купил , искам да намеря някой който да свърши работа парво и тогава да го взема, до тук говорих с един шивач каза че неговата машина трудно шие 1мм кожа а тази е най малко стандарт1,2мм иначе за кройката не е проблем всеки може да го направи.

Неактивен soadfan

• Hero Member
    • Ъ?
« Отговор #3 -: Април 05, 2013, 08:02:02 pm »
Това е че аз още не съм го купил , искам да намеря някой който да свърши работа парво и тогава да го взема, до тук говорих с един шивач каза че неговата машина трудно шие 1мм кожа а тази е най малко стандарт1,2мм иначе за кройката не е проблем всеки може да го направи.

Ами аз знам за едно ателие в една пряка на бул. Мадрид.

http://www.bgmaps.com/link/9BB1B23D23E8D5B73BF2DDAC0A8C3B86

Неактивен gelen4o

• Sr. Member
  • Публикации: 208
  • Кара: Honda CBR600 '99
« Отговор #4 -: Април 05, 2013, 08:22:39 pm »

Като седнеш на мотора пак ли е така положението ? Екипът не се изпъва или пак виси ?

Неактивен biserov400

• Jr. Member
  • **
« Отговор #5 -: Април 05, 2013, 11:48:34 pm »
Ами да дори като седна на мотора пак виси , то да е малко да кажеш ааайде ама не е малко аз съм го пробвал без ботуши но и ботуши да обуя те ще повдигнат малко но няма да е достатъчно...

Неактивен soadfan

• Hero Member
    • Ъ?
« Отговор #6 -: Април 06, 2013, 06:17:53 am »
Ами да дори като седна на мотора пак виси , то да е малко да кажеш ааайде ама не е малко аз съм го пробвал без ботуши но и ботуши да обуя те ще повдигнат малко но няма да е достатъчно...
Не съм съгласен, крачола колкото и да е дълъг, няма как края му да слезе по-ниско от глезена, без значение дали е в ботуша или върху него. Друг е въпроса дали няма да е прекалено набран...

Неактивен biserov400

• Jr. Member
  • **
« Отговор #7 -: Април 08, 2013, 06:00:13 pm »
Лелелелелеле в цяла София няма кой да скъси един мото-панталон, потресен съм направо и бесен същевременно >:(

Неактивен BlueOcean

• Hero Member
  • Публикации: 365
« Отговор #8 -: Април 08, 2013, 06:11:16 pm »
Аз пък търся добър шивач, защото ципа на якето е започнал да се къса и ще трябва да се отваря и после шие кожата :/ Не знам доколко мога да се доверя на който и да е шивач-кожар, все пак това не е яке за разходки и трябва да знам, че няма да се скъса шитото, докато карам на някъде... :-\

Неактивен soadfan

• Hero Member
    • Ъ?
« Отговор #9 -: Април 08, 2013, 06:24:24 pm »
Аз пък търся добър шивач, защото ципа на якето е започнал да се къса и ще трябва да се отваря и после шие кожата :/ Не знам доколко мога да се доверя на който и да е шивач-кожар, все пак това не е яке за разходки и трябва да знам, че няма да се скъса шитото, докато карам на някъде... :-\

Аз ходих при един пич на 43-ти блок в Младост 1 за подмяна на един кант и добавка на ремъчка с тик-так. Та той ми погледна ципа и каза, че т'ва са световните лидери (YKK) и че той работи с такива. Машината му явно шие дебела кожа и като цяло е съвестен...

Колкото до автора на темата, може и ти да пробваш при него, както и...
Лелелелелеле в цяла София няма кой да скъси един мото-панталон, потресен съм направо и бесен същевременно >:(

Ами аз знам за едно ателие в една пряка на бул. Мадрид.

http://www.bgmaps.com/link/9BB1B23D23E8D5B73BF2DDAC0A8C3B86

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 5143
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #10 -: Април 08, 2013, 06:59:03 pm »
Преди няколко години на "Пътеките" в Младост 1А имаше кожарско ателие. Там съм сменял цип на кожена шуба, която си е бая дебела. От тогава нито шевът е мръднал, нито ципът, който и сложиха. Всъщност ципът си мърда доста добре, де  ;D ;D Само дето отдавна не съм минавал от там и нямам идея стои ли си ателието или не.
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен BlueOcean

• Hero Member
« Отговор #11 -: Април 08, 2013, 08:46:47 pm »
Май говорите за един и същ :) Някакви по-точни координати? Ориентири? Като ходя да си правя косата още по-хубава (което ще е скоро :-*) ще мина от там - в същия район е :)

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #12 -: Април 08, 2013, 09:24:42 pm »
Ами поне аз като ходих навремето, ателието беше на "Пътеките", ако не бъркам на най-лявата редица, гледайки ги като стоиш с гръб към спирката за към Окръжна болница. В началото на редицата имаше някаква закусвалня за дюнери. Ама откакто откриха МОЛ-овете, жената ме мъкне само по тях и "Пътеките" останаха на заден план  ;D
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен soadfan

• Hero Member
    • Ъ?
« Отговор #13 -: Април 09, 2013, 04:51:16 am »
Ами поне аз като ходих навремето, ателието беше на "Пътеките", ако не бъркам на най-лявата редица, гледайки ги като стоиш с гръб към спирката за към Окръжна болница. В началото на редицата имаше някаква закусвалня за дюнери. Ама откакто откриха МОЛ-овете, жената ме мъкне само по тях и "Пътеките" останаха на заден план  ;D

Сега се премести от другата страна на Малинов, т.е. в Младост 1. В това базарчето/комплексчето (нарочно ги пиша умалителни, че с мащабите на тия днешните молове си е мъниче:D), което е до Европа супер маркета

Ето линк към бгмапс > http://www.bgmaps.com/link/F3CBA46C5565322FF13E0A96F9B5523E
« Последна редакция: Април 09, 2013, 04:55:07 am от soadfan »

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #14 -: Април 09, 2013, 11:32:48 am »
Е, ми значи ако са същите наистина - това са хората.

Неактивен BlueOcean

• Hero Member
« Отговор #15 -: Април 12, 2013, 04:31:54 pm »
Благодаря, момчета! Щом стигна до там, ще кажа какво е положението :)

Неактивен BlueOcean

• Hero Member
« Отговор #16 -: Април 28, 2013, 02:10:44 pm »
Открих го лесно. Благодаря, soadfan :beer:. Сега ако отида и в работното му време... Ще кажа впечатления като свърши работата.

Неактивен virusa_moto

• Sr. Member
  • Публикации: 138
  • Кара: GSX-R SRAD 600
« Отговор #17 -: Април 29, 2013, 12:33:45 pm »
В съседната уличка, на този адрес - http://www.bgmaps.com/link/9A2160CFD3C2BBDBFA7BECE0DD6061EC - има Обущарско ателие на мои приятели. Те са мотористи и освен обувки порапвят екипи, кожени чанти, сакове и разни такива неща. Работят и събота до 2-3, а през седмицата до 7

Неактивен soadfan

• Hero Member
    • Ъ?
« Отговор #18 -: Април 29, 2013, 09:19:40 pm »
В съседната уличка, на този адрес - http://www.bgmaps.com/link/9A2160CFD3C2BBDBFA7BECE0DD6061EC - има Обущарско ателие на мои приятели. Те са мотористи и освен обувки порапвят екипи, кожени чанти, сакове и разни такива неща. Работят и събота до 2-3, а през седмицата до 7

Споменал съм го и него по-нагоре. Knights of hell ли беше клуба?

Неактивен virusa_moto

• Sr. Member
  • Публикации: 138
  • Кара: GSX-R SRAD 600
« Отговор #19 -: Май 02, 2013, 06:07:25 pm »

Споменал съм го и него по-нагоре. Knights of hell ли беше клуба?

Да. Президентът и вицето работят там.