Автор Тема: Образователна тема за Обща култура и основни знания!!!!  (Прочетена 154070 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен васко-57

• Hero Member
  • Публикации: 684
  • Кара: Honda Hornet, Honda VT-750C, Honda ANF 125i Wave
Вероятно става дума за смеха. Той не е предмет, но си има име. Можем да се смеем високо или ниско (тихо). С нас е почти навсякъде.

Същото важи и за гласа... Въпрос на тълкуване... Реално и двете са почти едно и също.

A не може ли да е умът?
Първото, което ми дойде на ум, като прочетох загадката. ;)

Неактивен Гошко

• Hero Member
  • Публикации: 2812
Би могъл да бъде, но не се връзва с условието "високо" и "ниско"...

Не държа смехът да е верен отговор, но до този момент само той отговаря на всички условия.

Единственото притеснително в условието на "задачата" е думата "ниско", но тъй като оригинала на задачата е на английски, там думата "low" има две значения - както "ниско", така  и "тихо". Затова съм сложил в скоби думата "тихо". По този начин отговорът "Смях" отговаря на всички условия от задачата.

Неактивен powercepyman

• Hero Member
  • Публикации: 347
  • Кара: Suzuki Bandit 600s
Би могъл да бъде, но не се връзва с условието "високо" и "ниско"...

Не държа смехът да е верен отговор, но до този момент само той отговаря на всички условия.

Единственото притеснително в условието на "задачата" е думата "ниско", но тъй като оригинала на задачата е на английски, там думата "low" има две значения - както "ниско", така  и "тихо". Затова съм сложил в скоби думата "тихо". По този начин отговорът "Смях" отговаря на всички условия от задачата.

Така е.

За разлика от задачките в началото, това са гатанки. При тях е допустимо ако не и задължително известно двусмислие на думите.

Което ме подсеща за една гатанка, която четох когато съм бил някъде около 7-8 годишен.

Върху дъската на небето
не блеска ято в ясна шир,
а сребърна черта там свети
като следа от тебешир.

Неактивен Гошко

• Hero Member
Хехе, това е по мойта част. По тоя повод довечера сматам да подаря на щерката една такава играчка, дето оставя същата черта...  ;) Можете ли да познаете каква ще бъде тя?

Неактивен ХХХ

• Hero Member
  • Публикации: 1118
  • Родих се изморен и живея за да си почивам:)
  • Кара: скутер WANGYE GRACE 150cc и мечтае за още нещо
Реактивно самолетче(вероятно това е подаръкът за дъщерята на Гошко) :)Те оставят в небето такава следа след себе си, от изгорелите газове.
След всяко надолнище идва нагорнище.

Неактивен powercepyman

• Hero Member
  • Публикации: 347
  • Кара: Suzuki Bandit 600s
Реактивно самолетче(вероятно това е подаръкът за дъщерята на Гошко) :)Те оставят в небето такава следа след себе си, от изгорелите газове.
:bravisimost:

Неактивен васко-57

• Hero Member
  • Публикации: 684
  • Кара: Honda Hornet, Honda VT-750C, Honda ANF 125i Wave

Е, чак реактивно.... не мисля, но с възможности да оставя следи след себе си - сигурно. :cheers:

Неактивен Гошко

• Hero Member
Имам и реактивно, но е малка за него. Все пак развива над 450 и... дори опитен върастен се изпотява. По-нататък ще го получи някой ден...
А сега мисля да я зарадвам с един от най-красивите самолети според мен: Cessna 182.
И обещавам да оставя тебеширена диря!!!

Тъй като темата е за задачки, ще продължа казуса в Коледната.
Но... Тъй като в същото време темата е за основни знания и обща култура, ако аудиторията настоява, мога да публикувам развитието и тук. Само кажете и най-вече авторът да каже! Става дума за обща култура по аеродинамика, самолетостроене и... разбира се - летене!  Ще има и клипчета от въздуха...
« Последна редакция: януари 28, 2016, 08:27:04 pm от Гошко »

Неактивен ХХХ

• Hero Member
Гошко, а кой ще пилотира Чесната?

Неактивен Bushman

• Hero Member
  • Публикации: 2184
  • Излекуван работохолик.
  • Кара: Черна FZ1-N
Но... Тъй като в същото време темата е за основни знания и обща култура, ако аудиторията настоява, мога да публикувам развитието и тук. Само кажете и най-вече авторът да каже! Става дума за обща култура по аеродинамика, самолетостроене и... разбира се - летене!  Ще има и клипчета от въздуха...

На Афторъ му е през оная работа, стига да върви лафа и да тече купона...
Ако нищо друго не помага - прочети Service Manual!

Неактивен Гошко

• Hero Member
Гошко, а кой ще пилотира Чесната?

Надявам се малката скоро да се научи да управлява самостоятелно. А дотогава ще съм или аз, или двамата чрез системата "Учител-ученик". А ако й омръзне (все пак е момиче), ще отиде в "музея" при останалите си събратя.
Е, и ако оцелее, разбира се...

Така или иначе, довечера започваме! Трябваше да е снощи, но рязко ми се допи и организирахме питейно мероприятие в култова рок-кръчма...
Ако днес не ми минат еретични мисли (отново питейни), довечера малката си получава поредния подарък и започваме с най-важния елемент - монтирането на двигателя. Аз ще се съсредоточа по монтажа и настройването на силовите серво-задвижки, електрониката, двигателя и други технически простотии, а малката ще е по украсителните и довършителните дейности.
Тя от известно време ме врънка за самолети и й купих два-три макета, но мънички, както и един "гуменяк" - самолетче с гумен двигател. Виждам, че й е интересно и реших да й подаря нещо по-сериозно - един от любимите ми модели. Цесната е с размах около 165 сантиметра (по спомен) и с малък двигател 8,5 кубически сантиметра. Ако се справи с него, следва друга, по-голяма Цесна 177 - Кардинал, с размах 2,20 метра.
А в случай, че се вместим и с двата самолета в рамките на това лято, следва спортен модел за въздушна акробатика SBACH 342.
Но... само да сме здрави!

Неактивен Dr.Ago

• Hero Member
  • Публикации: 251
  • Всички гласове в главата ми казват, че съм добре.
  • Кара: Suzuki SV650
Нещо се поотклонихме от темата. Я кажете защо в Британска Колумбия не можете да снимате човек с дървен крак? :D
Всички минуси, погледнати през средния ти пръст са плюсове.

Неактивен ХХХ

• Hero Member
Нещо се поотклонихме от темата. Я кажете защо в Британска Колумбия не можете да снимате човек с дървен крак? :D
Ми сигурно щото там няма такива ;D

Неактивен Dr.Ago

• Hero Member
Не.  :) Тази загадка ми харесва.

Неактивен Стоянов

• 1
  • Sr. Member
  • Публикации: 230
  • Кара: Honda CBR F4i
Щото има поверие за "Голямата стъпка" :D

Неактивен Dr.Ago

• Hero Member
Ха-ха, не. Добре, ще подскажа малко - не само за там важи.  ;D

Неактивен Стоянов

• 1
  • Sr. Member
  • Публикации: 230
  • Кара: Honda CBR F4i
Щото не можеш да снимаш с дървен крак?  :cheers:

Неактивен Dr.Ago

• Hero Member
Точно  :D Виж с фотоапарат или камера може  ^-^

Неактивен Bushman

• Hero Member
  • Публикации: 2184
  • Излекуван работохолик.
  • Кара: Черна FZ1-N
Щото не можеш да снимаш с дървен крак?  :cheers:

Свежо, свежо... А я кажете, какво е общото между задната гума на мотора, бутилконосия делфин, комина на къщата и дъждовния облак?
Ако нищо друго не помага - прочети Service Manual!

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 8249
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
Re: Образователна тема за Обща култура и основни знания!!!!
« Отговор #359 -: февруари 01, 2016, 12:58:15 pm »
Ми не е ли баш "коминът" общото  :-\
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.