Автор Тема: Образователна тема за Обща култура и основни знания!!!!  (Прочетена 123260 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 8145
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
Питам съвсем сериозно.
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен oggie

• Hero Member
  • Публикации: 420
  • Кара: Kawasaki Vulcan 2000 Classic LT
Да нямаш предвид сорго ? Дай жокер

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 8145
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
Ами соргон наричат една поляна до селото на майка ми до Велико Търново, около която поляна обикаля река Янтра. Нищо особено като ландшафт - просто доста широка поляна, с някой и друг чинар на нея и много глог. Питал съм старите хора там още наремето, но всички вдигат рамене и казват, че си я знаят тая поляна с това име от край време. Пробвах с гугъл преводача и ми дава вариант със "sorgun", но пък не дава превод  :-\
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен alien

• Hero Member
  • Публикации: 265
yours can go fast... mine can go anywhere
                www.balkanmotoadv.com

Неактивен d3x73r

• Sr. Member
  • Публикации: 220
  • Кара: Двойката...
Някой няма ли да попита за никому неизвестна пътечка в Хималаите или пък за автобусна спирка в Музамбик?!?!?!?
Да пишеш на български с латински букви е все едно да пишеш с л@йна по стената - чете се, но не е приятно

Неактивен Wild Hog

• Hero Member
  • Публикации: 722
  • Кара: Kawasaki -> Yamaha
Хайде сега една мото-загадка, доста съм я законспирирал, надявам се да ви затрудни, а отговорът наистина ще ви позабавлява (най-малко).

Ето го:

Не се пита какви са разликите с "истинското".

Очевидно е:

1. Капака на съединителя е "нов модел".
2. Абсурдно грозното стърчащо нещо отзад.

Въпросът е каква е причината за тази неземна глупост, къде се крие ключа от палатката ?

Жокери:
1. ВАЖНО - не става въпрос за някакъв гаражен тунинг - "работата" е сериозна, всъщност изобщо не става въпрос за тунинг.
2. Има и друга промяна по мотора, която не се вижда.

Стига толкова жокери, че ще се издам.

Дукатистите да траят и да ближат рани !

Приятно отгатване !  :bravisimost:
"suburban biker wannabe"

Неактивен KAWA-ER5

• Hero Member
  • Публикации: 268
хехе дукати с мокър съединител ... нещо като харли с редови двигател  :D сигурно кръв капе от сърцата на феновете на марката като гледат този модел

искам един такъв!

:notworthy:
живота е смъртоносна болест предавана по полов път

Неактивен Wild Hog

• Hero Member
хехе дукати с мокър съединител ... нещо като харли с редови двигател

То новото(1199) е с "мокър" съединител за разлика от 1198.
Не е там работата, проблемът е че са му сменили и капака + добавката в изпускателната система и в задачата се пита "Защо?".  :bravisimost:
"suburban biker wannabe"

Неактивен honda_vfr

• Sr. Member
  • Публикации: 141
Здравейте  :cheers:
Да се включа и аз в тази забавна тема.  Първо с отговора както е по регламент :

Причината за тази  "промяна"  е Японския пазар. За да спазят строгите изисквания за нивата на шума , се е наложило промяна в изпускателната система, капака на съединителя и софтуера на двигателя.
А причината да изберат точно такъв дизайн е , че Японците ги "кефят" точно такива гърнета - излъчвали мощ  :-X

А сега една забавна ( за мен ) загатка - информацията е достъпна из нета:

Докато Нийл Армстронг се разхождал по лунната повърхност в продължение на 21 часа, няколко пъти повторил „Честито, г-н Липински".
Знаете ли защо е поздравил този човек ?

:cheers:

Неактивен Bushman

• Hero Member
  • Публикации: 2184
  • Излекуван работохолик.
  • Кара: Черна FZ1-N
Чувал съм тази история, но не знам дали е вярна... Една комшийка на семейство Армстронг обещала орален секс на мъжа си, когато "съседското момче се качи на Луната", затова и Ниийл е решил, че най-после на комшията му се "отворил парашута"...
Ако нищо друго не помага - прочети Service Manual!

Неактивен Bushman

• Hero Member
  • Излекуван работохолик.
Вчера ви измислих една загадка. Значи ти и гаджето сте в малка, но много уютна планинска хижа, високо в планината. Зимна нощ, в камината припукват борови цепеници, навън - виелица и вълци вият. Едно от следните неща може напълно да провали романтичната ви вечер, кое?

1. Филантропия;
2. Арахнофобия;
3. Дефекация;
4. Фалеристика;
5. Приапизъм
6. Агорафобия;
7. Промискуитет;
8. Хемофилия;
9. Метеоризъм
10. Кавитация;
11. Еквилибристика;
12. Еуфория.

Неактивен Hesoss

• Hero Member
  • Публикации: 531
  • Кара: KAWASAKI ZX10R 04-05
Чувал съм тази история, но не знам дали е вярна... Една комшийка на семейство Армстронг обещала орален секс на мъжа си, когато "съседското момче се качи на Луната", затова и Ниийл е решил, че най-после на комшията му се "отворил парашута"...
хахах ми честито да му е на момчето  :cheers: това не го бях чувал като история
"Едно нещо разбрах със сигурност през моя живот - че навсякъде може и без мене."

Неактивен Wild Hog

• Hero Member
Причината за тази  "промяна"  е Японския пазар. За да спазят строгите изисквания за нивата на шума , се е наложило промяна в изпускателната система, капака на съединителя и софтуера на двигателя.
А причината да изберат точно такъв дизайн е , че Японците ги "кефят" точно такива гърнета - излъчвали мощ  :-X

:bravisimost: Верен отговор !

Това е представената за японския пазар версия.

Промяната която не се вижда е че мощността е намалена до 135 к.с.

Малко офтопик:
Макар, че не вярвам в конспирации, следва да отбележим няколко факта:

Япония е благодатен пазар за Европейски луксозни стоки - заможните японци предпочитат да карат Мерцедес, БМВ и Ауди вместо не по-лошите Лексус и Инфинити - Япония е третата икономика в света (БВП), но с най-високия стандарт на живот сред първите 5-6 - освен това са мотоциклетни маниаци.

Японците с тези регламентации на 1199 направо са му е... м..та и в тази версия не е никакъв конкурент на 4-те японеца в сегмента и си мисля, че това е основната цел.
Макар че не съм технически запознат, за мен е смешна причината за смяната на капака на съединителя, която японците са изтъкнали - "за да е по-безшумно", защото съединителя при 1199 е многодисков в маслена баня, а не сух - но кой ти разбира.
Относно стърчащото недоразумение отзад - липсата на такова според мен е част от красотата на този мотор, който по мое скромно мнение е най-красивия спортен мотоциклет правен някога.

Като го гледах си мислех за един мой приятел, който цял живот мрази японците, защото отровили Дан Колов, защото все не можели да го бият.

PS: Сега търсих за BMW S 1000 RR - версия за японския пазар, да видя дали и там са се гаврили, но не открих нищо, явно не ги притеснява.  ^-^
"suburban biker wannabe"

Неактивен Hesoss

• Hero Member
  • Публикации: 531
  • Кара: KAWASAKI ZX10R 04-05
Вчера ви измислих една загадка. Значи ти и гаджето сте в малка, но много уютна планинска хижа, високо в планината. Зимна нощ, в камината припукват борови цепеници, навън - виелица и вълци вият. Едно от следните неща може напълно да провали романтичната ви вечер, кое?

1. Филантропия;
2. Арахнофобия;
3. Дефекация;
4. Фалеристика;
5. Приапизъм
6. Агорафобия;
7. Промискуитет;
8. Хемофилия;
9. Метеоризъм
10. Кавитация;
11. Еквилибристика;
12. Еуфория.

2 в частност 3 също ако няма необходимите съоражения за нужната цел а вълците са твърде близко за напускане на уюта и жената е по претенциозна  :headbang:
5 може само да увеличи блаженството от вечерта или да накара жената да избяга с крясък след поредното порене  O0 макар че не съм чувал все още за такива случай  :headbang:

моя въпрос е какво е антропософия ?
"Едно нещо разбрах със сигурност през моя живот - че навсякъде може и без мене."

Неактивен KAWA-ER5

• Hero Member
Япония е благодатен пазар за Европейски луксозни стоки - заможните японци предпочитат да карат Мерцедес, БМВ и Ауди вместо не по-лошите Лексус и Инфинити

потвърждавам :) ей тази снимка ми е пратил един колега от Япония преди няколко дни http://prikachi.com/images/309/5174309D.jpg
явно никой не е пророк в собствената си държава и винаги чуждоземското изглежда по пристижно  :D

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 3985
  • "RBT Custom motors" Ltd.
    • www.racebiketuning.com
  • Кара: мотор със четири свещи
 Mercedes носи престижа където и да е по света ;)
 До колкото помня имаше и някакво ограничение на Лексус и Инфинити за Японския пазар........ пък и никой японец не приема тяхното за луксозно........... макар че
 от Коя марка и кой е модела обявен за представителната лимозина на Япония ........(преди да бъде заместена от днешните Лексус ЛС600Х)
Гаражът e вече подреден:
 R1200R'09 for Тоuring 748R '02 Race Track bike BMW K75'86Caffe CB500Four K1'71Classic

Неактивен Bushman

• Hero Member
  • Излекуван работохолик.
Re: Образователна тема за Обща култура и основни знания!!!!
« Отговор #96 -: септември 03, 2012, 02:12:28 pm »
Вчера прочетох за един (непознат за мен) уред - психрометър. Човек вярно се учи докато е жив, мамка му...

Неактивен BlueOcean

• Hero Member
  • Публикации: 365
« Отговор #97 -: септември 28, 2012, 01:33:38 pm »
Ха едно здравейте от мен :) Много готина тема :)

моя въпрос е какво е антропософия ?

Това е интересно - според уикито е "наблюдение на душата чрез научна методология" ???  Нещо като измерването колко тежи  душата при човек точно като умира и след критичния момент как олеквал с 1 грам (не помня точно) ли? Пффф

Неактивен KAWA-ER5

• Hero Member
« Отговор #98 -: октомври 03, 2012, 09:42:51 pm »
колко е най-дългият маршрут пропътуван с мотор?

Неактивен d3x73r

• Sr. Member
  • Публикации: 220
  • Кара: Двойката...
« Отговор #99 -: октомври 06, 2012, 09:40:58 pm »
Yза най дългия маршрут се сещам за филма с юън макгрегър. А аз да питам с колко пионки се играе дама
.
Да пишеш на български с латински букви е все едно да пишеш с л@йна по стената - чете се, но не е приятно