Автор Тема: :((лоша новина от София  (Прочетена 19501 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен soadfan

• Hero Member
  • Публикации: 1220
    • Ъ?
  • Кара: F шестнай... две :D
Re: :((лоша новина от София
« Отговор #20 -: април 05, 2014, 10:12:48 am »
т.е. двойната маркировката трябваше да е НЕпрекъсната от обратната страна, та да е ясно, че може да се пресича само от излизащите, което е още по-голям ъпсурд, щото трябва да пресече 2 натоварени платна, вместо само едно като левия завой.
Като цяло тази маркировка, няма приложение в градски условия, поне по смисъла на закона (освен за изрично забраняване на леви/обратни и прочее завои/маневри или както казах, за "разрешение" на разни изходи). И точно поради този факт, всеки си тълкува както му е удобно. Най-доброто приложение е при наличието на 1 лента за изпреварване, в която се сменят посоките на движение периодично (както е на Черния кос, Подбалканския след Пирдоп и тн).

П.П. Без да си кривя душата, ако ми се налагаше да направя същата маневра... И аз бих я направил от там, естествено пропускайки насрещно движещите се.
« Последна редакция: април 05, 2014, 10:15:18 am от soadfan »

Неактивен Void

• Sr. Member
  • Публикации: 100
  • Кара: Honda NC750S
« Отговор #21 -: април 05, 2014, 02:38:10 pm »
 :o Аз знам, само че може да я пресичам ако ми е отдясно. Съвсем не си спомнях останалата част от правилника, която ивчотр цитира. В конкретната ситуация, признавам, че ако излизах от заведението бих се подвел и направил ляв завой. Не и ако влизах.

НО тук има нещо много гнило. В Люлин 7, кварталната улица до Кауфланд цялата е "обезопасена" точно по този начин от страничните пресечки. Т.е. явно на много места се маркира така...  :o Сигурен съм, че това е подвеждащо за 95% от шофьорите или ние нещо не разбираме.

И последно, "щях да им дам свободно на всички баровци и линията щеше да е двойно непрекъсната открай до край" - това е безмислено и арогантно и най-много да доведе до още трагедии. Все едво да сложиш ограничение 30 на магистралата и да "лющиш" глоби. Според мен трябва да е непрекъсната маркировката там. Тази кръчма не е важен обект. Който иска да ходи да пие там, да си върти през Дианабад.

Ако пък аз бих имал възможност да поуправлявам, бих заложил електроника на всякъде - камери - мобилни и стационарни и т.н. така че контакта между проверяващи и проверявани да е сведен до минимум, съответно и корупцията, която също е убиец на пътя.

Неактивен ves_bear83

• Sr. Member
  • Публикации: 137
  • Кара: yzf R6
« Отговор #22 -: април 05, 2014, 07:35:52 pm »
Каквото и да кажем и напишем вече е късно! Клише ама е вярно.
Това кой е виновен и кой не е  е работа на съответните власти и хората натоварени с това и дано ТЕ да си свършат работата (А дано ........).За съжаление равносметката е един погубен живот, почернено семейство, а и един човек който ще бъде измъчван цял живот от това своето действие - разбира се ако има съвест. Страшното е че вече има няколко смъртни случая а е едва 5 април. Лека му пръст на момчето и мой те съболезнования на близките.
Който остава неутрален, бива намразен от онзи, който губи, и презиран от онзи, който печели.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 8090
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #23 -: април 06, 2014, 12:43:09 pm »

И последно, "щях да им дам свободно на всички баровци и линията щеше да е двойно непрекъсната открай до край" - това е безмислено и арогантно и най-много да доведе до още трагедии. Все едво да сложиш ограничение 30 на магистралата и да "лющиш" глоби. Според мен трябва да е непрекъсната маркировката там. Тази кръчма не е важен обект. Който иска да ходи да пие там, да си върти през Дианабад.

Mай не си прочел внимателно какво съм написал. Ако е двойно непрекъсната линията покрай пресечката за заведението, което сам си отбелязал, че не е важен обект, нарушаващите маркировката ще са си виновни без да има възможност да оспорват. По този начин налаганите им глоби ако и да не са възпитаващи за баровците, поне ще им бъркат в джобовете. Това ли е арогантно? Арогантно е да не се спазват правилата. Няма никаква връзка с 30 км/ч по магистралата.
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен Void

• Sr. Member
  • Публикации: 100
  • Кара: Honda NC750S
« Отговор #24 -: април 06, 2014, 04:16:45 pm »
Mай не си прочел внимателно какво съм написал.

Така е, съжалявам.

Неактивен Bushman

• Hero Member
  • Публикации: 2184
  • Излекуван работохолик.
  • Кара: Черна FZ1-N
« Отговор #25 -: април 07, 2014, 07:59:19 am »
... Лека му пръст на момчето и мой те съболезнования на близките.

Така е, за това момче вече е късно. Но за много други не е ... и смисълът на целия този раздел (според мен) не е само да изказваме съболезнования, които в крайна сметка само ние си четем... Има някакъв смисъл, ако след всеки такъв случай се замислим и си направим изводи...

А какви изводи може да си направи човек? Общо взето - изводите са очевидни... Когато се срещнат автомобил и мотоциклет в челен удар - ясно е кой ще пострада повече. И няма никакво значение какви марки са и колко струват машините. Няма значение дори кой е бил прав според ЗДП и кой в нарушение, пострадалият е винаги колегата с мотоциклета. С други думи, това сме ние - аз, ти... Това, че си бил прав и си станал жертва на чужда грешка - едва ли ще бъде голямо успокоение за теб или някаква компенсация за претърпените страдания.

Значи идеята ми е следната - на ПЪРВО МЯСТО пазиш себе си, грижиш се за СОБСТВЕНАТА си безопасност и оцеляване. Всичко друго (гордост, амбиции, доказване на правота, натриване носа на някой некадърник и др., и др. ...) оставяш на втори план. Да, той (другият) е накадърен, заплес, не знае да кара, всеки ден ги срещаме такива по пътищата. Да, ама той има 2 тона ламарина около себе си, колан и въздушна възглавница. А ти имаш няколко милиметра пластмаса и стиропор на главата си. Нямаш интерес да се блъскаш в него, това е. Той може да направи грешка, но ти ще плащаш последствията. Навит ли си да плащаш за чуждите грешки?
Ако нищо друго не помага - прочети Service Manual!

Неактивен ХХХ

• Hero Member
  • Публикации: 1118
  • Родих се изморен и живея за да си почивам:)
  • Кара: скутер WANGYE GRACE 150cc и мечтае за още нещо
« Отговор #26 -: април 07, 2014, 09:02:52 am »

Така е, за това момче вече е късно. Но за много други не е ... и смисълът на целия този раздел (според мен) не е само да изказваме съболезнования, които в крайна сметка само ние си четем... Има някакъв смисъл, ако след всеки такъв случай се замислим и си направим изводи...

А какви изводи може да си направи човек? Общо взето - изводите са очевидни... Когато се срещнат автомобил и мотоциклет в челен удар - ясно е кой ще пострада повече. И няма никакво значение какви марки са и колко струват машините. Няма значение дори кой е бил прав според ЗДП и кой в нарушение, пострадалият е винаги колегата с мотоциклета. С други думи, това сме ние - аз, ти... Това, че си бил прав и си станал жертва на чужда грешка - едва ли ще бъде голямо успокоение за теб или някаква компенсация за претърпените страдания.

Значи идеята ми е следната - на ПЪРВО МЯСТО пазиш себе си, грижиш се за СОБСТВЕНАТА си безопасност и оцеляване. Всичко друго (гордост, амбиции, доказване на правота, натриване носа на някой некадърник и др., и др. ...) оставяш на втори план. Да, той (другият) е накадърен, заплес, не знае да кара, всеки ден ги срещаме такива по пътищата. Да, ама той има 2 тона ламарина около себе си, колан и въздушна възглавница. А ти имаш няколко милиметра пластмаса и стиропор на главата си. Нямаш интерес да се блъскаш в него, това е. Той може да направи грешка, но ти ще плащаш последствията. Навит ли си да плащаш за чуждите грешки?

Съвсем точно казано :bravisimost:
След всяко надолнище идва нагорнище.

Неактивен ves_bear83

• Sr. Member
  • Публикации: 137
  • Кара: yzf R6
« Отговор #27 -: април 07, 2014, 11:21:52 am »

Навит ли си да плащаш за чуждите грешки?

Bushman Аз също смятам, че тук  НЕ е място само за отдаване на почит и съболезнования към починали/пострадали, а място което може да накара доста от нас(мен) да се замислят за другата страна на монетата. Че тук е мястото където болшинството от хората, които имат представа за моторите само от клипчета във Vbox и Youtube и която имeнно се ограничава до това как се вдига предница или как се кара в ГРАДО между колите с 200 и са пред дилемата каква учебна машина да си вземат 1000 или 1200+ куб. и буквата “А” я знаят само като първата от азбуката, а думи като предпазни средства и нуждата от адекватна мото екипировка и това да са внимателни не им се нрави защото са убедени, че това на тях няма как да се случи, че то е далече - там някъде на последната страница на някой вестник или няколко секунден репортаж от новините. Да за момчето е късно и за съжаление не може да върнем нещата назад . Да в съревнованието кола vs мотор всички знаем какво става.Да нито Аз нито някой друг от нас искам да плаща за чуждите грешки, НО те се случват и за съжаление някой плаща.ЗА мен лично всеки един от нас управлявайки мотор, кола, трактор или каквото и да е там трябва да е отговорен, внимателен и да има респект все едно носи оръжие (Ако някой има или се е докосвал знае за какво чувство говоря) – оръжие с което може да навредиш на някой, както и то да навреди на теб. Няма да забравя думите на моя инструктор, а той казваше че карането е 90 % мислене и едва 10% физическа дейност. Лошо винаги става когато процентите се обърнат!
Който остава неутрален, бива намразен от онзи, който губи, и презиран от онзи, който печели.

Неактивен Kosio

• Sr. Member
  • Публикации: 104
« Отговор #28 -: април 10, 2014, 06:03:12 pm »
Кой с колко е карал и какво е направил е въпрос на изясняване. Трябва ние самите да се пазим, защото друг няма да ни пази. Винаги трябва да предскажеш какво може да направи идиота с кола пред теб и това е тъжното в нашта мила държавица. Е Аз не съм Нострадамус, а и не искам да бъда само, защото някой тъпак говори по телефона, не си поглежда огледалото и в същия момент решава да мине в другата лента без да пуска мигач. Защото това се случва, но на такива хора когато успееш да застанеш до него и да му счупиш огледалото слеващия път може и да се сети да си погледне шибаното огледало. Много хора казват "мотористите са агресивни", мда предпочитам да ме обвиняват, че съм агресивен, ако това ще спаси дори и един живот на брат-моторист....

Мир на праха му.....  :'( :'( :'(

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #29 -: април 10, 2014, 06:50:09 pm »
Ама верно си агресивен. Ако те засече някой Каказ със 150 кг бабанко вътре, пак ли ще му риташ огледалата. Бая на нинджа ще трябва да се правиш. Като го видиш, че говори по телефона или не се вреш около него, или му заостряш вниманието с клаксона. Ами ако е някой професор хирург и в момента дава указания как да спасят нечий живот? Ама нали трябва да сме лоши рокири... Възпитатели.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен Bushman

• Hero Member
  • Публикации: 2184
  • Излекуван работохолик.
  • Кара: Черна FZ1-N
« Отговор #30 -: април 11, 2014, 07:46:14 am »
Ивчо, ние може да измислим десетки сценарии, за да оправдаем някое нарушение. Може и жена му на тоя с мерцедеса да е раждала в кръчмата и човекът е бързал да пререже пъпната връв на бебето... Да, ама Правилникът не предвижда такива изключения: че ако водиш МНОГО важен разговор по телефона или ако жена ти ражда - можеш да правиш ляв завой без мигач и без да изчакаш насрещните. Като имаш важен и неотложен разговор - отбиваш в дясно, пускаш аварийните и си говориш. На теб ли точно да го обяснявам, дето ядеш Правилника с кориците...
Ако нищо друго не помага - прочети Service Manual!

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #31 -: април 11, 2014, 09:43:59 am »
Да, бе. Така е. Никой не спори за това как трябва да се спазва правилникът. Въпросът беше за агресията. Аз не крия, че често ми се налага да карам и да говоря по телефон. Когато го правя обаче, ставам още по-внимателен към това, какво се случва около мен. Нали се сещащ как в София от най-лява лента на някой булевард ще отидеш в най-дясна да спреш, че да си свършиш приказката. За сметка на това пък през последната седмица на два пъти станах свидетел как едно момиче и едно момче със скутери си караха и в същото време си чатеха на смартфоните  :o И какво сега, тези с колите да ги мятат по тротоарите ли, щото не внимават?

Неактивен ХХХ

• Hero Member
  • Публикации: 1118
  • Родих се изморен и живея за да си почивам:)
  • Кара: скутер WANGYE GRACE 150cc и мечтае за още нещо
« Отговор #32 -: април 11, 2014, 11:22:08 am »
Специално говоренето по тел в колата няма как да се избегне, вярно че е забранено и чат-пат някой получава глоба от КАТ ама тия случаи са редки. Народа масово си лафи докато пътува и често не е за нещо спешно,  неотложно или служебно ами празни работи, колкото да се намират на приказка. Аз например когато съм в движение с колата винаги говоря с хендсфрий и то почти винаги когато ме търсят. В много редки случаи аз набирам (не щото се правя на тарикат ;D) а защото сериозно си отвличам вниманието, правя го само когато е много важно да говорим веднага и то най-вече като чакам на светофар или пък отбивам колата встрани. Имам доста стаж като дистрибутор и шофьор и говоренето по тел в колата (буса, камиона) е неразделна част от работата макар че не ми харесва.  За съжаление малко шофьори използват хендсфрий, а дори и когато говориш по тоя начин вниманието пак се отвлича малко или много. Точно така едно момче ми събори скутера като даваше на заден с колата, бях паркирал на няколко метра зад него и съвсем близо до бордюра, имаше достатъчно място и възможност да си мине спокойно ама говореше по телефона и караше на заден. Бях спрял само за няколко минути да купя риба от пазара и се появих точно няколко секунди преди да ми удари мотора. Понеже видях че с едната ръка държи телефона и го чувах да говори през отворения джам вече знаех че ще ме удари, извиках силно да ме чуе ама вече беше късно. Разбира се удара беше със съвсем ниска скорост като контакта беше между моя алуминиев багажник и неговия пластмасов стоп ( познайте кое се счупи:D) и скутера се освободи от пачия крак и се катурна на една страна. Аз вече бях притичал до него, а той като усети че блъска нещо спря. Беше видял че има мотор на няколко метра зад него, обаче като се заприказвал и си отвлякъл вниманието. Слезе момчето, на около 27-28 години някъде, аз вдигнах мотора, огледах го добре, от събарянето нямаше никакви щети (освен няколко леки драскотини по пластмасите отдолу, които и без тва вече не бяха в идеално състояние и трябваше да се наведеш и да погледнеш отдолу за да ги видиш. Неговия стоп беше половината строшен на земята а при падането багажника се е сурнал по капака на неговия багажник (беше Опел Корса) и драскотината се виждаше ясно, чак ми стана жал за него. Той се извини човека, аз пък като видях че реално на скутера нищо му няма казах че нямам никви претенции и си казахме чао. Той със сигурност не беше доволен щото трябваше да купи нов стоп и да замаже драскотината да не си личи ама нямаше какво да каже. В случая стана глупав дребен инцидент от невнимание, за съжаление понякога последствията са много по-сериозни. А със тия дето нарочно правят мизерии на другите трябва да се действа по друг начин.   
След всяко надолнище идва нагорнище.