Автор Тема: Това нормално ли е колеги ?  (Прочетена 3214 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Toombstone

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 21
  • Кара: Honda CBR 600 RR
Това нормално ли е колеги ?
« -: април 24, 2014, 12:56:45 pm »
http://slivenpress.bg/novini-sliven-oblast-region/14-region-oblast-sliven/9670-%D0%9A%D0%90%D0%A2%D0%90%D0%A1%D0%A2%D0%A0%D0%9E%D0%A4%D0%98%D0%A0%D0%90-%D0%9D%D0%95%D0%9F%D0%A0%D0%90%D0%92%D0%9E%D0%A1%D0%9F%D0%9E%D0%A1%D0%9E%D0%91%D0%95%D0%9D-%D0%9C%D0%9B%D0%90%D0%94-%D0%9C%D0%9E%D0%A2%D0%9E%D0%A6%D0%98%D0%9A%D0%9B%D0%95%D0%A2%D0%98%D0%A1%D0%A2

Ей този тиквеник колеги го познавам лично !
Кажете ми нормално ли е да си закупиш мотоциклет какъвто и да било той да качиш човек и предвид че знаеш че имаш нулев опит да се правиш на мъжкар по пътищата и неволно да направиш някой друг водач убиец не дай боже ... В случая късмет че нивата е било широка и равна за да няма по сериозни травми. Закона в нашата държавица трябва да се промени така че притежаването на категория за дадено ППС да е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО УСЛОВИЕ за притежаването на такова не мислите ли ?

Неактивен oggie

• Hero Member
  • Публикации: 420
  • Кара: Kawasaki Vulcan 2000 Classic LT
Re: Това нормално ли е колеги ?
« Отговор #1 -: април 24, 2014, 01:11:40 pm »
Не ама докато минава номера ще се продължава с тази практика. Простия и безотговорен човек можеш да го вкараш в правия път само на сила с наказания и глоби и то големи и непосилни. Друг начин няма.

Неактивен @vankata

• Full Member
  • Публикации: 62
  • Кара: Honda CBR F4i
« Отговор #2 -: април 24, 2014, 01:17:11 pm »
Не съм съгласен с теб за задължителното условие - това би означавало че не мога да си купя един москвич които да ползвам за кокошарник примерно... От друга страна - фирмите собственици на МПС с тях какво ще се случи?

Колкото до човека качил се на мотоциклет без да е правоспособен - сега ми изглежда нелогично, но като млад и аз съм го правил (вярно че по черните пътища на село...).
Разбира се не мога да оправдая качването на пасажер и управлението на мотора по главните пътища...

Дано се оправи момчето... и да му дойде акъла в главата.

Неактивен Toombstone

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 21
  • Кара: Honda CBR 600 RR
« Отговор #3 -: април 24, 2014, 01:30:01 pm »
Говорим за физически лица собственици на ППС не за юридически като фирма която доказва дейността си плаща данъци има назначени Н на брой шофьори и документацията за да го докаже ... това специално е много лесно ... а за кокошарник се продават мрежи и доста по евтини железа отколкото цял москвич ....

Аз лично съм на мнение че трябва много яко да се стегнат нещата .... просто е ужас ... забележете кога стават най-много бели ... в повечето случаи не веднага след като някои младеж си закупи 600 суперспорт а около година след това ... точно когато вече започва да си вярва ... не че аз не карам бързо ... няма какво да се лъжем, всеки който се е качил на такава машина е ясно че ще и дава газ ... ама с малко повече мисъл деба ... не мога да си позволя да се правя на състезател с някое девойче зад мен само и само за да я впечатля и да направя беля .. аз съм с екипировка и не мога да си представя ситуацията аз да оцелея а да убия някой ..... просто се иска мисъл. Разбира се дали има мисъл трябва да се установи на курса за водач на мотоциклет който трябва да е убийствено тежък ... критерийте да са високи и в последствие ако ми е даден документа удостоверяващ че е правоспособен тогава този документ да е една от предпоставките за правото да притежава въпросното превозно средство защото каквото и да си говорим колкото и модерни и безопасни и пълни с електроника да са моторите няма как човек без опит да се качи и да ги кара безопасно тва е положението ... да не говорим за такъв без мисъл. Също съм за направата на ГТП за мотоциклети да е 10 лв примерно ама на всеки 6 месеца ... при нас изискванията за техническа изправност са още по критични ...

Неактивен @vankata

• Full Member
  • Публикации: 62
  • Кара: Honda CBR F4i
« Отговор #4 -: април 24, 2014, 01:52:51 pm »
Аз примерно всички МПС-та ги регистрирам на фирмата, включително и моторите, защото ми е по лесно при продажбата след това... Не мъкна жената по нотариуси и т.н., а нямам назначени шофьори и нямам дейност свързана с транспорт. Просто така ми е по удобно.
Относно прегледите - не знам с какво впечатление си останал като си минавал на преглед - но аз където минавам по скоро хората не разбират нищо от мотори - така че не знам какво толкова ще ми проверят така че да гарантират изправността му. Ако ти не си поддържаш мотора в изправност - не очаквай някой друг да следи за това. При тази корупция която се шири в държавата е безсмислено.
А курсовете съм съгласен че трябва да се променят много неща - прекалено лесно се взима А категория.
Аз като карах курсовете не бях излизал да карам градско изобщо по време на курса - но на изпита ме изкараха и ако не бях карал мотори преди това вероятно щях да се пребия някъде още на изпита.
Най важно си остава мисленето на човека - ако не тече мисъл на правилното място - забрави.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 8090
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #5 -: април 24, 2014, 03:57:13 pm »
Утежняването на изискванията за вземане на свидетелство за управление на МПС само ще направи по-тлъсти рушветите. За да управляваш МПС по пътищата отворени за обществено ползване, трябва да си психически и физически здрав, или ако си с някаква степен на инвалидност, съответните органи трябва да са дали становище с кой вид МПС няма да си опасен за себе си и за другите. От там насетне трябва да си доказал, че си запознат с правилата за движение и със законовите разпоредби в тази връзка, което става със съответния изпит. Остава да докажеш, че можеш да владееш и съответното МПС. Това става също с изпит.
На курса за съответната категория никой няма да ти промени хормоните.
Просто в момента трябва да се премахне наличната към момента корупция, защото на всеки му е ясно, че някои взимат кетапи без необходимите знания и умения. Но пък и на всички трябва да ни е ясно, че шофьор на курса не се става, колкото и да е дълъг и с тежки изпити на края. Шофьор се става на пътя, когато останеш сам с возилото и цялата лудница около теб.
А предложението да се купува вида МПС според категорията няма да го коментирам, защото най-малкото ограничава човешките права. Ако съм колекционер на ТИР-ове, но нямам никаква шофьорска категория, кой е този дето ще ми каже, че не мога да притежавам такъв камион. Все едно да ми кажат, че не мога да си купя газов котлон, ако не съм газов техник.
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен ludkrasio

• Мc Black Scorpions
  • Sr. Member
  • Публикации: 119
  • Кара: Suzuki Marauder 800 ,2002
« Отговор #6 -: април 24, 2014, 04:25:38 pm »
За категория А : последният учебен час преди изпита инструктора ни каза , че който иска може да плати по 100лв и изпитващият ще си затвори очите за грешките които ще допусне. Аз не пожелах защото предпочетох да ги дам за допълнителни часове и на пътя да съм сигурен , че разчитам на собствените си умения., но слава богу взех изпита от първият път и така спестих 100 лв .
За прегледа: Преди около 20 дни си регистрирах новият мотор и без да се изненадам процедурата беше като на предишният. Прегледат на МПС се състоеше в сравняване на номера на рамата с този на талона , при което проверяващият каза: Ей тва мама му д*а хората са го измислили ! (имаше в предвид , че номера на рамата беше капсулован отстрани до радиятора на доста лесно забелижимо място , което не изисква обичаините ендоскопи и прожектори с дръжки и др. механизми за откриването му) Накрая след 2 часа чакане ми връчиха новия номер и талони в ръцете и ме отпратиха да си го поставям сам в къщи . Някои може да си помислят е как така не са ми го помбирали те ? и какво ще стане ако ме спрът без номера ?
Отговор: Ами питаи тия където работят в кат  Пазарджик , защото и аз незнам причината и на двата  ми мотора аз си поставях номерата в къщи . А за късмет , ме спряха и катаджиите на мпът към вкъщи , след като учтиво ми поискаха документите , и аз им ги предоставих ме попитаха къде са номерата , а аз им отговорих: В дисагите !
- Айде да отиваш да си ги сложиш да не си пишем  актове ! Това бяха думите с които ме изпратиха . Та в крайна сметка не се чудете как и защо стават подобни инциденти , господ да ни пази и помнете ,че В Бг винаги има нещо сбъркано  :bravisimost:
Have a beer, Have no fear!

Неактивен Void

• Sr. Member
  • Публикации: 100
  • Кара: Honda NC750S
« Отговор #7 -: април 24, 2014, 04:56:16 pm »
Хех, и моя курс беше гола-вода, та сега се уча в НЕТ-а на елементарни неща. Строгите правила са безмислени в БГ-то, защото само драстично увеличават корупцията. Чипът трябва да се сменя, както викаше дЕдо. Ама чипа не се сменя току тъй - за това трябва и малко тояга. А тоягата не се размахва, защото като кихнеш 20 кинта ти се опрощават прегрешения... Единственият лъч надежда е да се заменят много милиционери с малко електроника.

Милиционери-корупционери :-)

https://www.youtube.com/watch?v=ly3dYa_E490

Неактивен maldezzar

• Hero Member
  • Публикации: 354
  • Кара: Ямаха Узф Р125 ; Хонда Ф4и спорт ; Ямаха Т-макс : Хонда 919, Yamaha R1 04
« Отговор #8 -: април 24, 2014, 05:14:51 pm »
Хех, и моя курс беше гола-вода, та сега се уча в НЕТ-а на елементарни неща. Строгите правила са безмислени в БГ-то, защото само драстично увеличават корупцията. Чипът трябва да се сменя, както викаше дЕдо. Ама чипа не се сменя току тъй - за това трябва и малко тояга. А тоягата не се размахва, защото като кихнеш 20 кинта ти се опрощават прегрешения... Единственият лъч надежда е да се заменят много милиционери с малко електроника.

Милиционери-корупционери :-)

https://www.youtube.com/watch?v=ly3dYa_E490
Ако мислиш , че проблема е в милиционерите  много бъркаш . Самата държава е на такова дередже , че всеки дето може взима , всеки дето има много , ако може ще взима още много . Не милиционерите трябва да се променят , а абсолютно всички хора в тая държава , както и доста по-строги санкции както за участници в движение , така и за хората дето трябва да следят за тяхното спазване ,а не го правят .  :bravisimost:

Неактивен tisho69

• Sr. Member
  • Публикации: 173
  • Кара: Suzuki Intruder VL 1500
« Отговор #9 -: април 24, 2014, 05:26:25 pm »
 Вижте Момци, по-дъртите от нас знаят, че повечето сме карали и ние без категория. Аз например взех изпита на 30.07.88г. на стария полигон на Хладилника. Тогава, а и на всички часове си ходех с мотора. Сега осъзнавам, че сега не бих си позволил такова дръзко самоволие. На днешно време е малко по-друго: Трафик, мощни машини и липса на благоразумие съчетано с недостатъчна преценка. Дано се оправи бързо момчето, а след това ако пак иска да кара, да запише курс и да внимава повече. :violent:
« Последна редакция: април 24, 2014, 05:31:41 pm от tisho69 »

Неактивен китан

• Hero Member
  • Публикации: 1364
  • Кара: изтребител
« Отговор #10 -: април 24, 2014, 06:00:19 pm »
Миналата година като си регистрирах 2 мотора на едно от гишетата ме питаха дали искам и монтаж на номера.поисках и заплатих 6 лева и за двата мотора.но докато стигна до халето и оставаха още 15 минути до затварянето.викам няма ли да ми монтирате номера,показвам бележка че съм си платил за услугата.те викат е там има винтоверт и болчета сложи си го дето искаш.ма аз съм си платил за монтаж,те ако искаш болчета си вземи,ако ли не ходи да ти върнат парите.а прегледа,няма да го обсъждаме,то реално не се преглеждат за нищо.

Неактивен ХХХ

• Hero Member
  • Публикации: 1118
  • Родих се изморен и живея за да си почивам:)
  • Кара: скутер WANGYE GRACE 150cc и мечтае за още нещо
« Отговор #11 -: април 26, 2014, 10:06:20 am »
По принцип в БГ номерата на моторите си ги поставя собственика. Аз моя си го носих в багажника на път от КАТ за вкъщи. Ако те спрат в такава ситуация трябва да са егати изродите да пишат акт при положение че им покажеш номера и всичките бумаги които доказват че същия ден си минал в КАТ и досега е нямало как да го монтираш на мотора. Пък промяна в курсовете, контрола, глобите и т.н. просто няма смисъл да се коментира щото в крайна сметка нещата няма да се променят към по-добро (практиката отдавна го доказва). Както каза някой важен е чипа, да тече мисъл на правилното място.
След всяко надолнище идва нагорнище.