Автор Тема: Да се поучим  (Прочетена 19536 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 8090
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
Re: Да се поучим
« Отговор #20 -: септември 11, 2014, 04:18:03 pm »
Помните ли това?
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен Bushman

• Hero Member
  • Публикации: 2184
  • Излекуван работохолик.
  • Кара: Черна FZ1-N
« Отговор #21 -: септември 11, 2014, 04:35:06 pm »
Bushman, гледам гледам тоз линк -> https://www.youtube.com/watch?v=e41gYn9EKGA

И не мога да разбера как човека на 10-та секунда се преби...  :o Шашна ли се нещо от колата пред него дето се престрои, степенката ли му падна, какво стана...

Ами ако загледате - повече от половината сакатлъци в клиповете са от неадекватна работа със спирачките... Аз много съм се чудил от какъв зор набутват ABS и на моторите, ама като изгледах няколко такива клипа - започва да ми се изяснява...
Ако нищо друго не помага - прочети Service Manual!

Неактивен Void

• Sr. Member
  • Публикации: 100
  • Кара: Honda NC750S
« Отговор #22 -: септември 11, 2014, 06:09:05 pm »
Не, аз мисля, че разбрах какво стана. Човекът ускоряваше и колата тръгна да се престроява. Той се шашна и на високите обороти вкара на ниска предавка. При много внимателен преглед се вижда как крака му мръдна...

Неактивен Angelov88

• Hero Member
  • Публикации: 308
  • Кара: Suzuki RF600R
« Отговор #23 -: септември 16, 2014, 01:16:52 pm »
http://www.liveleak.com/view?i=5da_1410851865

При всички тези близки разминавания, най-малко това очаквах но...

Неактивен китан

• Hero Member
  • Публикации: 1364
  • Кара: изтребител
« Отговор #24 -: септември 16, 2014, 09:03:27 pm »
предлагам модераторите да забранят на oggie да пише в такива теми,много си брутален брат.в друга тема беше писал как ако караме без ръкавици и паднем пръстите ни се чупят като моркови.взех и лятото докато карам за работа да си слагам ръкавици.ебати сравнението,що точно моркови,можеше и с нещо не толкова чупливо да ги сравниш.та да те трият преди да си ме отказал от моторите.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #25 -: септември 16, 2014, 09:23:27 pm »
Ма ти без ръкавици ли караш? Да не дава Господ, ама пръстите освен кости имат и кожа, която лесно пада като почне да се влачи по асфалта. Свалял съм си бая кожа с падане от колело, та да ти кажа - гадно е.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен blade

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 34
  • Кара: Suzuki V-strom DL 650
« Отговор #26 -: септември 16, 2014, 09:41:33 pm »
предлагам модераторите да забранят на oggie да пише в такива теми,много си брутален брат.в друга тема беше писал как ако караме без ръкавици и паднем пръстите ни се чупят като моркови.взех и лятото докато карам за работа да си слагам ръкавици.ебати сравнението,що точно моркови,можеше и с нещо не толкова чупливо да ги сравниш.та да те трият преди да си ме отказал от моторите.
При 299км/н. си трябват ръкавици.

Неактивен китан

• Hero Member
« Отговор #27 -: септември 16, 2014, 10:14:02 pm »
При 299км/н. си трябват ръкавици.
де да можех да вдигна 299 по пътя за работата,определено щях да ходя с кеф до там.нема брат,завоичета,баири най гадното тесен път.а и ходя на работа с цб500,то горкото и 200 не може.за оги се бъзикам,верно се сещам за морковите,но при последната операция на коляното казах на доктора,че ако не може да го оправи,да го намести все едно съм на МОТОРА и да го блокира там.сещаш се колко мога да се откажа от моторите.клипчетата си ги гледайте,но вместо да ви образуват страх,гледай къде е сгрешил колегата,какво е можел да направи,та да избегне падането.демек учи се от грешките на другите,НО КАРАЙ И СИ ПРАВИ ТВОИ иначе само с гледане...

Неактивен Angelov88

• Hero Member
  • Публикации: 308
  • Кара: Suzuki RF600R
« Отговор #28 -: септември 17, 2014, 08:42:25 am »
Един интересен пост за тези, които разбират английски   ::) Каква е статистиката в USA за 2012 за катастрофи с мотоциклети
http://www.reddit.com/r/motorcycles/comments/2dm4x4/i_went_through_the_united_states_nhtsa_2012/

Неактивен Crusible

• Sr. Member
  • Публикации: 113
  • Кара: Honda Hornet '04
« Отговор #29 -: септември 18, 2014, 10:55:10 am »
Ебаси статистиката! Обобщено: това което сам си направиш, никой (почти) не може да ти причини.

И въобще как може да има щати в които да не е задължителна каската?!?

Неактивен китан

• Hero Member
« Отговор #30 -: септември 18, 2014, 12:46:28 pm »
Ебаси статистиката! Обобщено: това което сам си направиш, никой (почти) не може да ти причини.

И въобще как може да има щати в които да не е задължителна каската?!?
незнам защо се възмущаваш от това че могат да карат без каски.всяко едно ограничение е посегателство на личната ни свобода..демек повече ограничения по малко кеф.ти щом си преценил че ти трябва,си я носи винаги,но ако ми се наложи да направя 100 метра защо да я слагам въобще.всеки си ма глава на раменете,от ограничения губим всички,не печелим нищо.

Неактивен dirtlego

• Hero Member
  • Публикации: 838
  • Ducater
  • Кара: Ducati Diavel; Harley Davidson Night Rod Special; Yamaha FZ1, Yamaha FZ8; Honda Hornet 600
« Отговор #31 -: септември 18, 2014, 02:14:51 pm »
Ако няма ограничения, закони и правила ще се превърнем съвсем в животни.
И напротив печелим от някои ограничения, но не се осъзнава. Иначе анархия и хаос.
It's nice to be important, but it's more important to be nice.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #32 -: септември 18, 2014, 03:03:11 pm »
Американците имат здрави кратуни  ;D И не много пълни. Иначе щяха ли да карат Харли  :-\

Неактивен китан

• Hero Member
« Отговор #33 -: септември 18, 2014, 07:15:09 pm »
Ако няма ограничения, закони и правила ще се превърнем съвсем в животни.
И напротив печелим от някои ограничения, но не се осъзнава. Иначе анархия и хаос.
не казвам да няма грам,само да се сведът до минимум.иначе и сега си е анархия и хаос,само дето има камери и ченгета за хранилка на държавата.и реална полза от ограниченията за нас никаква.