Автор Тема: За вярата и религиите  (Прочетена 287909 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 8145
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
Re: За вярата и религиите
« Отговор #2220 -: юни 14, 2021, 06:48:59 pm »
Всъщност има достатъчно документация от онова време. Показваха я. Тези писания съм ги виждал в различни продукции. Не е лошо и ти да се разтърсиш или поне да изгледаш това, което е пускано и в темата. Предполагам, че ще ти е интересно. Аз лично се радвам, че има писмено обяснение от онова време на въпросите, на които тук намирахме някакви отговори. Пак е добре, че Каин не е обладавал майка си ;)
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен Dr.Ago

• Hero Member
  • Публикации: 250
  • Всички гласове в главата ми казват, че съм добре.
  • Кара: Suzuki SV650
« Отговор #2221 -: юли 24, 2021, 11:56:29 am »
Пред църквата видях някакъв с надпис на тенискaта:
“Бог + истина = живот”.
Надявам се разбира, че от товa следвa, че:
“Истина = живот - бог”
И също така:
“Бог = живот - истина”
Учете я тая математика, бе!
 :violent:

За да не се притесни много Ивчо, че темата може да мухляса...  Не знам за математиката, но както съм споменавал в темата много вярващи всъщност не познават вярата, т.е. не са наясно в какво вярват. Чудесен пример е "математиката" на онзи. То си го пише: „Аз съм пътят, истината и животът".
  И за да съм сигурен, че съм ритнал кошера: ако някой вярва, че няма Бог, а е чел Библията, щеше да задава много по-смислени и трудни въпроси, отколкото се опитва Ивчо.   ;)
Всички минуси, погледнати през средния ти пръст са плюсове.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #2222 -: юли 24, 2021, 03:04:43 pm »
Прочитането на Библията да не би да е задължително?
Както вече съм казвал, пробвах да я прочета цялата, но не ми стигнаха нервите. Цялата книга бъка от несъответствия и откровени глупости, на които човек от 21 век няма как да се върже, освен ако не е заблуден по рождение. Освен това вие не можете да дадете смислени отговори на най-леките въпроси, какво остава за по-сложни.

I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен dirtlego

• Hero Member
  • Публикации: 850
  • Ducater
  • Кара: Ducati Diavel; Harley Davidson Night Rod Special; Yamaha FZ1, Yamaha FZ8; Honda Hornet 600
« Отговор #2223 -: юли 24, 2021, 11:01:53 pm »
Прочитането на Библията да не би да е задължително?
Както вече съм казвал, пробвах да я прочета цялата, но не ми стигнаха нервите. Цялата книга бъка от несъответствия и откровени глупости, на които човек от 21 век няма как да се върже, освен ако не е заблуден по рождение. Освен това вие не можете да дадете смислени отговори на най-леките въпроси, какво остава за по-сложни.
Ивчо, ти четеш ли какво си написал?
Значи, не си чел, ама “цялата бъкала от несъответствия”. От Бойко ли се учиш да се изказваш, незнам?
It's nice to be important, but it's more important to be nice.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #2224 -: юли 25, 2021, 08:34:30 pm »
Бойко няма стигане. Срещу него да тичам, пак не мога да го стигна ;)

Това, което писах по-горе означава, че всичко, което съм чел от нея, бъка от глупости, и съм сигурен, че важи за цялата книга. Те основните и "опорки" са пълен смях, какво остава за останалите. Защо е така сме го обсъждали надлъж и нашир. А че книгата в сегашния й вид е манипулирана при всяко преписване, е установено от хора, които са имали нервите да я прочетат цялата.
Вие си вярвайте как жените забременяват от въздуха или мъртвата плът оживява. Аз отказвам да съм толкова заблуден.

Неактивен ВладиЧ

• Hero Member
  • Публикации: 463
  • Кара: BMW R1100GS
« Отговор #2225 -: юли 26, 2021, 08:40:51 am »
Съгласен съм, че има много глупости, неточности и коренно противоречиви факти из Библията. Това обаче не притеснява вярващите хора. Такива факти и детайли се отчитат само от рационално, и научно мислещите хора, които не са, като кон с капаци, за да гълтат всичко, което им се предложи без да го дъвчат.  ;)
За мен притеснителното от нашето време е друго. Според мен християнството със своите ценности си отива. То отминава в историята така, както са отминали и приключили, и много други вери, и вярвания през вековете, и годините. И това е нормално. Всичко има начало, развитие и край. Идва и краят на християнството. Но притеснителното за мен е друго. Натрупано през годините и вековете е огромно количество знание, и различна ценна информация, а това е нещо, което според мен трябва да се запази... Тези, които идват не се интересуват от това. Те са, като ония, които запалиха преди много векове Александрийската библиотека. Никаква информация и знания не ги интересуват. Те си имат пророк и той им е казал всичко предварително!!!! Останалото не е важно и изобщо не е необходимо. Ето това е страшното!!!!  :(
« Последна редакция: юли 26, 2021, 08:45:01 am от ВладиЧ »

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #2226 -: юли 26, 2021, 06:42:34 pm »
И кое точно познание от Християнството е толкова ценно, че да съжаляваме ако се загуби?!? Ако ги нямаше всичките тези вярвания, не само Християнството, човечеството щеше да е доста по-напред в развитието си. Защото мозъците на вярващите нямаше да са ограничени от наложените с вярата рамки. А пък който има зор, да си отваря Библията и да чете на воля.

Неактивен ВладиЧ

• Hero Member
« Отговор #2227 -: юли 26, 2021, 07:34:22 pm »
Не съм имал в предвид точно "познанията" на християнството... Може би изречението ми трябваше да бъде: " Християнството със своите ценности, но и заблуди, недостатъци, и нетърпимост към всякакви други вери, и разбирания си отива."
Под познания съм имал в предвид натрупаната огромна, вярна, фундаментална и научно доказана информация за вселената, за космоса, за планетите, развитието на всякакви науки, и съвсем прякото им прилагане в живота ни. Това, както вече писах, тези, които идват, изобщо не ги интересува!!!!! А това е страшно!!! То води пряко към нови тъмни векове и периоди за човечеството.  :(

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #2228 -: юли 26, 2021, 08:28:21 pm »

Под познания съм имал в предвид натрупаната огромна, вярна, фундаментална и научно доказана информация за вселената, за космоса, за планетите, развитието на всякакви науки, и съвсем прякото им прилагане в живота ни.

Това пък какво общо има с Християнството?!? Църквата, дето се казва, до онзи ден не е приемала, че може да има друг център на Вселената и той да не е Земята. По-мракобесна и отричаща науката религия надали съществува на планетата, че и извън нея. Не, че и другите не са същите, ама Християнството държи рекорда. Ако не ми вярваш, върни се назад в темата и виж какви са ги писали Дъртлего и останалите от отбора на вярващите ;)

Неактивен dirtlego

• Hero Member
  • Ducater
  • Кара: Ducati Diavel; Harley Davidson Night Rod Special; Yamaha FZ1, Yamaha FZ8; Honda Hornet 600
« Отговор #2229 -: юли 26, 2021, 10:46:00 pm »
Ивчооо, Ивчо,… и да върнем темата, нищо няма да се види освен, че нищо не си разбрал, какво е писал “отборът на вярващите”.
Цитат
Ако ги нямаше всичките тези вярвания, не само Християнството, човечеството щеше да е доста по-напред в развитието си.
Чуваш ли се какво говориш?,… Нима целият западен свят не лежи на принципите положени от Юдеизма и Християнството?,…. И че напредъка в науката, морала и етиката не са наследили точно тези принципи. Очаквах, че поне това си осъзнал.
Писах и преди, много са се опитали да заменят “тези вярвания” с нещо друго и това другото доведе до Гулаг, Аушвиц, Мао и т.н.,… Не, Християнството не си отива, светът си отива. Сега ставаме свидетели на друг фашизъм. Стой и гледай.

Неактивен ВладиЧ

• Hero Member
« Отговор #2230 -: юли 27, 2021, 05:49:42 am »
Не, Християнството не си отива, светът си отива. Сега ставаме свидетели на друг фашизъм. Стой и гледай.
Виж тук не съм съгласен. Светът не си отива... Християнството си отива!  ;)

Неактивен Mit

• Sr. Member
  • Публикации: 230
  • Кара: Honda NC750 XD и Honda Sh 300i
« Отговор #2231 -: юли 27, 2021, 01:13:50 pm »
Отиват си Марксист-Ленинистите!
 Като ви гледам и двамата стоите на тази “здрава основа” и защитавате тези разни.
Ивчо чисто по фатмашки, Владича по-интелигентно все пак.
Това не ми пречи да ви харесвам , разбира се. Кажете едно прохладно място в планината, да се съберем, да обменим по няколко чаши мисли, пък да се разберем най-накрая :) иначе за кво са ви тез мотори?

Неактивен ВладиЧ

• Hero Member
« Отговор #2232 -: юли 27, 2021, 05:00:53 pm »
На обяд бях на Белмекен. Там е готино и по-хладно. :D  От Юндола свих по пътя към Якоруда, но на високото отбих за Аврамово. После, Рохлева, Враненци, Кръстава и пътя за Сърница. Уникален път са направили там! Имам предвид пътя през Кръстава. Няма друг такъв път в България! По-рано това бяха черни пътища, а за Сърница прохода беше целият с дупки и кръпки. Но сега е моторджийска мечта.  ;D Още на Велинград, обаче започнах да усещам жегата, а след Варвара вече беше ад в равнината. :o
« Последна редакция: юли 27, 2021, 05:17:54 pm от ВладиЧ »

Неактивен Mit

• Sr. Member
« Отговор #2233 -: юли 27, 2021, 07:28:26 pm »
Да, аз бродих там миналата седмица, сега уикенда пак ще се кача и ще гледам да не слизам под 1200 м. :)
Ивчо ти квво ще правиш?

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #2234 -: юли 27, 2021, 07:56:21 pm »
Mоето желязо е в бокса с разглобен двигател, а с пърпоретката на жена ми е мъка. Освен това имам известни притеснения, че като се задълбаем в дебрите на вярата, някой ще се опита да спретне Вартоломеева нощ и ще трябва да си допивам сам ^-^ ^-^ ^-^

Майтапът настрана. Тази година бръмча основно градско с малкия мотор. Правих няколко трипчета навън, обаче се видях в чудо. Малък ми е. Слабичък ми е и ако карам изправен, скоростта ми пада с едни 30 км/ч ;D Като легна над резервоара пък не виждам огледалата и отделно ми се схваща кръстът. Пардон, петолъчката ^-^ ^-^ ^-^
Та за сега чакам части и да видим ще става ли мотор от дъртото желязо.

Дъртлегоооооо, Дъртлегооо... Нали това дъвчем толкова време, ве! Точно заради тези принципи в момента ни чака задължително ваксиниране. Заради тях в западния свят ти отнемат детето, ако не си му осигурил според еврогейските изисквания възможността само да си определи пола. Затова навсякъде се шири педерастията и всякакви други извратеняшки истории. Заради тях в момента в Холивуд не може да пробие филм, ако в него не са застъпени правата на хомосексуалистите. Затова западният свят загива, превзет от източния, защото западняците не желаят да ражат деца, а пришълците от изток шибат като за последно. Ама какво да очакваш от хора, които вярват, че жените могат да забременеят от въздуха :violent:

Неактивен dirtlego

• Hero Member
  • Ducater
« Отговор #2235 -: юли 27, 2021, 09:01:06 pm »
А, дойде на акъл,…
Цитат
Точно заради тези принципи в момента ни чака задължително ваксиниране. Заради тях в западния свят ти отнемат детето, ако не си му осигурил според еврогейските изисквания възможността само да си определи пола. Затова навсякъде се шири педерастията и всякакви други извратеняшки истории. Заради тях в момента в Холивуд не може да пробие филм, ако в него не са застъпени правата на хомосексуалистите. Затова западният свят загива…
Не, не е заради тези принципи. Точно обратно, колкото повече се отдалечава от тях върви към разруха. Населението забрави за вечните и стойностни неща, за морал, за чест, за нормално семейство между мъж и жена, за любовта, да счита ближният по-горен и да прави да другите това, което иска да му правят на него. Затова загива света, а не християнството.
Навсякъде лъжа, егоизъм, жажда за власт и стремеж към богатство,…. Това са плодовете на атеизма. Няма “страх” от Бога, няма го коректива, опорната точка.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #2236 -: юли 27, 2021, 09:37:01 pm »
Какъв страх от Бога?!? Нали Бог е любов ;)

Неактивен dirtlego

• Hero Member
  • Ducater
« Отговор #2237 -: юли 27, 2021, 10:32:22 pm »
Ако четеше, щеше да знаеш.

Неактивен Mit

• Sr. Member
« Отговор #2238 -: юли 28, 2021, 06:42:40 pm »
Mоето желязо е в бокса с разглобен двигател, а с пърпоретката на жена ми е мъка. Освен това имам известни притеснения, че като се задълбаем в дебрите на вярата, някой ще се опита да спретне Вартоломеева нощ и ще трябва да си допивам сам ^-^ ^-^ ^-^

Майтапът настрана. Тази година бръмча основно градско с малкия мотор. Правих няколко трипчета навън, обаче се видях в чудо. Малък ми е. Слабичък ми е и ако карам изправен, скоростта ми пада с едни 30 км/ч ;D Като легна над резервоара пък не виждам огледалата и отделно ми се схваща кръстът. Пардон, петолъчката ^-^ ^-^ ^-^
Та за сега чакам части и да видим ще става ли мотор от дъртото желязо.

Ти си го закъсал, разглобен двигате в топ сезона е  като дето  викаше дядо ми, да ти умре вола в жътва. :)

Дъртлегоооооо, Дъртлегооо... Нали това дъвчем толкова време, ве! Точно заради тези принципи в момента ни чака задължително ваксиниране. Заради тях в западния свят ти отнемат детето, ако не си му осигурил според еврогейските изисквания възможността само да си определи пола. Затова навсякъде се шири педерастията и всякакви други извратеняшки истории. Заради тях в момента в Холивуд не може да пробие филм, ако в него не са застъпени правата на хомосексуалистите. Затова западният свят загива, превзет от източния, защото западняците не желаят да ражат деца, а пришълците от изток шибат като за последно. Ама какво да очакваш от хора, които вярват, че жените могат да забременеят от въздуха :violent:

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #2239 -: юли 28, 2021, 08:32:53 pm »
Просто давам пример за противоречията.