Автор Тема: Нещо интересно  (Прочетена 2334 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 8145
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
Re: Нещо интересно
« Отговор #20 -: юли 22, 2021, 07:32:18 pm »
Нагряване.
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен Pancho77

• Hero Member
  • Публикации: 2846
« Отговор #21 -: юли 22, 2021, 07:36:21 pm »
Трудно приложимо,  но все пак идея!
Скоростна кутия е - пълна с масло и по нея има жици.
Между другото с какво може да се понагреят ,че да няма пламък и да е достатъчно.
« Последна редакция: юли 22, 2021, 07:39:52 pm от Pancho77 »

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #22 -: юли 22, 2021, 07:47:33 pm »
Пистолет за горещ въздух ::) Въпросът е малко да се охлаби спойката от ръждата. Или някаква минигорелка. Не вярвам да успее да запали маслото. С жиците ще внимаваш.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен Pancho77

• Hero Member
« Отговор #23 -: юли 22, 2021, 08:18:15 pm »
Струва си пробата.
Лошото е че са с конусна глава която контактува на голяма площ с алуминия, а ключа с които въртя е т27 т.е. много по-малък. И като го гледам как се огъва ми е ясно, че натисна ли с по- голямо рамо или ще го счупя или ще нараня болта.
Ще ги понатопля по-продължително с малка горелка и каквото сабя покаже...

Вече счупих един ключ в главата на един болт  и парчето остана там, че го вадих със зъболекарско шило.
После от близкия магазин - торкс, който се върти с гаечен 10  ( пак с рамо ) и имаше успех

Неактивен Pancho77

• Hero Member
« Отговор #24 -: юли 22, 2021, 08:28:31 pm »
Между другото такова изчадие отварям не за първи път.
Преди година- две купих някакъв спрей, не беше Вюрт някаква марка която ми препоръчаха , и не го помня за съжаление и с него значително по- леко.
Лош навик имам да хвърлям всички празни флакони.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #25 -: юли 22, 2021, 08:51:39 pm »
И аз имам един в колата и утре следобяд мога да ти кажа марката. Ако не си ги развил дотогава, де. С него разкиснах шпилките и гайките, дето държат тръбата на генерацията към цилиндъра. 15 години не са били пипвани. Последните 9 със сигурност.

Неактивен Гошко

• Hero Member
  • Публикации: 2767
« Отговор #26 -: юли 22, 2021, 09:15:27 pm »
Ударна отвертка!
И здрав накрайник, ако няма в комплекта.

И здрав чук.

Ако нямаш, мога да ти пратя една подарък. Дай адрес.
« Последна редакция: юли 22, 2021, 09:19:35 pm от Гошко »

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 3985
  • "RBT Custom motors" Ltd.
    • www.racebiketuning.com
  • Кара: мотор със четири свещи
« Отговор #27 -: юли 23, 2021, 07:33:17 am »
Прави - криви... дайте да обсъждаме технически въпроси.

Света и политиката няма да ги оправим ама вижте технически нещо по може да се направи.

Малко оф топик..... как да развия безпроблемно инбусни болтове ....бройката е около 20... впили са се в алуминия, който е и корозирал леко, и не са развивани от 20 г.
Начуквах ги, бих ги ( леко да не ги повредя) натисках ги с торксовете, напъвах ги с инбусните ключове ( с рамо - естествено )... някой от тях тръгнаха...други не щат....( останаха ~20  )
нямам компресор за въздух ( сещам се какво да ползвам ако имам )

По-скоро кажете с какво да ги напръскам ( за кока-кола,  знам и Вюрт имаха май нещо като за случая )
 други идеи???

WURTH - MULTI се води , Кока Кола Забрави , ударна отверка също , сешоар - ти явно нямаш , ако няма и в ЛИДЛ  , отиваш при някой "брезентаджия" и Добър Инбусен ключ с дълго рамо - никакво чукане щото ще разпробиваш после
Гаражът e вече подреден:
 R1200R'09 for Тоuring 748R '02 Race Track bike BMW K75'86Caffe CB500Four K1'71Classic

Неактивен Pancho77

• Hero Member
« Отговор #28 -: юли 23, 2021, 07:08:51 pm »
Малко лабут, нагряване с малка горелка - такава с която се запояват кабели като нямаш ток наблизо. Щеше да стане и с малкия и брат - запалката за цигари. Пак малко лабут ( ама малко да мине без щети  ) и се развиват. С нормален инбусен...огъва се, но си се развиват. Не като да го гледам как става на прав ъгъл пред очите ми и го го чакам да изпращи.

Коко  - тоя вюрт ще взема да си го взема..и що не ударна ...единствено може да не и достигне силичка. Иначе си е ОК.

Неактивен Pancho77

• Hero Member
« Отговор #29 -: юли 23, 2021, 07:12:12 pm »
А забравих - нагрявах само главата на болта продължително време. И то това е помогнало, и начукването донякъде.
Развиха се както се развива нормално стегнат болт.

Неактивен Pancho77

• Hero Member
« Отговор #30 -: юли 23, 2021, 07:19:16 pm »
Ударна отвертка!
И здрав накрайник, ако няма в комплекта.

И здрав чук.

Ако нямаш, мога да ти пратя една подарък. Дай адрес.

Мерси!
Свърших работата вече.
Такова нещо щеше да развие при всички случаи и без допълнителните ми " гимнастики".....
Понеже кутията е на работна маса т.е.на удобно и мога да удрям доколкото е необходимо.

Както и да е - развих ги,  лесно стана. На Ивчо идеята се оказа ползотворна.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #31 -: юли 23, 2021, 10:46:17 pm »
Изпитан метод е, затова го предложих :cheers:

Неактивен Pancho77

• Hero Member
« Отговор #32 -: юли 24, 2021, 10:12:26 am »
Когато се сетиш пиши все пак какъв е спрея, че както показва практиката - забравям,  а тоя който го имах ми свърши работа преди 2 г. за същия случай...

Неактивен Pancho77

• Hero Member
« Отговор #33 -: юли 24, 2021, 10:19:09 am »
Бахти темата активна - в "последни публикации" няма нищо друго.
Сериозно - никой ли не пише в тоя форум... или само не пишем, а на четене сме активни.
Ако е последното пак добре.
Преди време не беше така! Пишеше се, разискваше се, отговаряше се. Имаше какво да се прочете и напише. Беше си активен форума!

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #34 -: юли 24, 2021, 02:33:51 pm »
Фейсбук е убиецът на подобни форуми.

Ти като писа, че си развил болтовете, реших, че не ти трябва спреят. Ще ти го пусна по някое време.

Неактивен Pancho77

• Hero Member
« Отговор #35 -: юли 24, 2021, 03:26:35 pm »
Точно.
Фейса разказва играта на форумната активност.
За спрея - когато и ако се сетиш.
То е ясно, че като ми се наложи тогава ще се сетя да търся...

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 3985
  • "RBT Custom motors" Ltd.
    • www.racebiketuning.com
  • Кара: мотор със четири свещи
« Отговор #36 -: юли 24, 2021, 07:44:29 pm »
 Във ЛИДЛ Димитровград има останали 7-8 Пистолета за горещ въздух ! Препоръчвам ви ги на 199% !! Цената е меко казано смешна - 23,99 лв

Спрей на WURTH ако искаш , като минаваш покрай мен имам колкото ти дойде на ум - 5 операционния на ПЕРМАТЕКС вече не се внася(нарушава Евро директиви некви) и много използвам МУЛТИ и РЪСТ ОФФ  така , че имам доста сериозни наличности , и кашата им за миене на ръце е доста читава   :cheers:
Гаражът e вече подреден:
 R1200R'09 for Тоuring 748R '02 Race Track bike BMW K75'86Caffe CB500Four K1'71Classic

Неактивен Гошко

• Hero Member
« Отговор #37 -: юли 25, 2021, 07:47:02 am »
Много съм доволен от спрея им за вериги (HHS Drylube). Не цапа, не лепи мръсотия, не пръска по джантата. При пръскане е много течен и измива веригата. След няколко секунди изсъхва и оставя тънък филм, който не пада, не се отмива и по който не полепва нищо. На пипане е сух. Пише, че е на восъчносинтетична основа. При следващо пръскане старият филм се отмива.
Пръскам на 500-1000км.
За 14 000km  веригата на НЦ-то беше с "корем" колкото като нова - 35mm и с фабричното обтягане.

Неактивен Pancho77

• Hero Member
« Отговор #38 -: юли 25, 2021, 02:02:05 pm »
Коко- на Вюрт няма как да не е читаво всичко.  Или поне такова е широкото мнение. Ама при всички случаи ще свърши работа доста над очакванията ни, което е достатъчно да го нареди при фаворитите. Все пак са марка стала символ в бранша. Нещо като ксерокс, тиксо и др. подобни. И аз съм ги признал, и точно Вюрт търсих. Ама тогава взех друго.

Върти ми се в главата това което го ползвах дали не беше нещо като цитирания от теб РЪСТ ОФФ.. зелено и сребристо на опаковка, нали?

Гошко - този HHS, както обясняваш, ще дойде интересен ( що се отнася до вериги ) щом прави тънък филм изсъхва бързо и при следващо пръскане го измива.
Имах един период преди години в които предпочитат да мия веригата с масло често от колкото да пръскам със спрей, толкова недоволен бях от тях. Бях сменил 3-4 и с всички джантата ми ставаше "на дупе" ...и тогава предпочетох на сервизна стойка да мия обилно, после бърша и каквото остане - остане.
Тея които са за развиване на болтове не са ли други?
 За мен идеята им е да проникват много на дълбоко ( в резбата )  от така да спомогнат да развие нещо което е стояло и е хванало ръжда. Чак се зачудих - пръскам главата на болта, който е с периферия, а беше намерило как да намокри резба на 1 см навътре. При болт 60 или 80 мм. Пръсках обилно и му дадох време, де. Ама ме накефи докъде прониква. Тези за верига не са ли с друга идея?
« Последна редакция: юли 25, 2021, 02:04:27 pm от Pancho77 »

Неактивен Гошко

• Hero Member
« Отговор #39 -: юли 25, 2021, 03:29:19 pm »
Аз ги дадох за пример като продукт на Вюрт, който ползвам само за вериги и съм много доволен. Иначе Мулти-то и Ръстоф-а ги ползвам редовно, но не съм фен на спрейовете за клеясали сглобки.
Най-често ползвам малък оксижен със сопло за подгрев или силен бренер. Секунда преди да развия пръскам главата на болта със спрей за замразяване и става супер лесно. Най-голям зор виждам със зеленото плътно (thick) и червеното лепило за резби, които са на 300 градуса. Стоманен болт, завит в алуминий с такова лепило е кошмар. Алуминият разсейва и сиебаломамата...

Коко, лидълските пистолети и според мен са адски корави и издръжливи. Ползвам ги в производството за свиване на термошапки за шишета. Работят нонстоп. Само те и сините Бош-ове издържат най-дълго. Но Бош струват 20 пъти повече...

От година ползвам този пистолет и съм много впечатлен:

Много е функционален. Може да заварява пластмаса и дори да разпоява SMD елементи. Много е прецизен.