Говорилня > Ретро Клуб

Привет на всички!

(1/15) > >>

Еомер:
Та понеже идеята за създаването на такъв раздел беше моя идея къде вольо-къде не бях нагърбен със модераторските задължения тук,а именно "Ретро" моторите,които завинаги ще си ми останат страст,но поради липсата на време и вродения ми мързел ще си остана със страста.Междувпрочем аз съм от онези хора,които ретро маниаците на понасят ама хич,а именно имам 2 ретро мотора в насипно състояние без изгледи да ги възтановявам,но не ги продавам,за което моля да не бъда осъждан строго!Общо взето това са встъпителните слова от мен,надявам се да си бъдем полезни тука щото реставрация без връзки и познанства не става  ;)

xyligan_s_balkan:
 Значи ставаме поне двама ретро фенове,брато в този форум,щот и аз съм запален и сигурно повече от теб,щото мен пък си ме кефи да си човъркам ретро моторите,имам 5 - 4 балкана 250 ссм и един симсон SR-2,призовавам всички моторджии-да опазим наследството от бащите и дядовците си,защото утре-вдругиден ще си ги гледаме само когато разлистваме пожълтелите албуми и ще се чудим дали е било правилно едно време когато сме ги захвърлили на вторични. И още нещо-ако пък някой от вас има такива реликви но по една или друга причина не се заема с реставрацията им аз предлагам тук да си направим една ретро борса,където можем да ги представяме и може някои от тях да излязат по-големи късметлии като попаднат в правилните ръце и един ден да се гордеем с тях,защото грозни или не,съвършени,или не чак толкова-те са част от историята на раждането и развитието на мотоциклетизма,нашата обща страст или хоби ;)

MX13:
колеги аз лично съм решил да си направя една колекция и сега имам едно балканче,един симсон с педали, но за него ми липсва капака за инструменти.
искам да си купя ИФА и/или трофи както и иж 59
имам двигател за KREIDLER 50cc със големия цилиндър липсват му само карбуратор  и капак на запалването
имам лула BOSH цялата от месинг и керамика в уникално състояни от 1938г

xyligan_s_balkan:

--- Цитат на: MX13 в септември 29, 2008, 08:42:10 pm ---колеги аз лично съм решил да си направя една колекция и сега имам едно балканче,един симсон с педали, но за него ми липсва капака за инструменти.
искам да си купя ИФА и/или трофи както и иж 59
имам двигател за KREIDLER 50cc със големия цилиндър липсват му само карбуратор  и капак на запалването
имам лула BOSH цялата от месинг и керамика в уникално състояни от 1938г

--- Край на цитат ---
Колега,още ли не си си намерил такъв капак? Наистина са голяма рядкост тези елементи,на мен също ми трябва такъв капак,нова предница,че моята е ударена,предна капла,страничните алуминиеви обтекатели за ДВГ и механизма за заключване на задното колело. Бях попаднал на една обява за части за този вид симсони,но оня излезе несериозен,не пожела да ми ги прати по еконта,щото той е от сф а аз от другия край на БГ и така нищо не стана  :'( мога все пак да ти дам номера му,на теб може и да ти провърви :)

crazydes:
ми да се опиша и аз при вас  ;D моето моторче е ижак 3ка едноцилиндрово което му предстой мнооооого освежителен ремонт с боя и други.та да попитам който е има такъв мотор да му се намират страничните капаци който стоят на карба и филтъра и има едно прозорче за почерпване че мойте не се знае каде са.и ако някой има да им каже цената която им търси

със здраве,crazydes 8)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия