Говорилня > Ретро Клуб

Проект Минск.

(1/36) > >>

Minsk_Power:
Реших да си отворя собствена тема за стягането на Минска ми.Има доста работа по него,но на мен ми е мерак да се занимавам.
Имах голям проблем с резервоара на Минска понеже не е чистен никога и от 2006 насам е стоял с много малко бензин на дъното и целия беше ръждив.Взех веригата си от старото си колело и я мушнах в резервоара.След продължително клатене и лашкане изкарах доста ръжда и утайки и какво ли още не,но ръжда все още си имаше усилено.На другия ден демек днес продължих,но този път сложих преобразовател на ръжда и кока кола 1.50л.Отново доста клатене и вече се виждаше подобрение.Изхвърлих тази смес и изсипах три пакетчета сода бикарбонат с малко бензин заедно с веригата и:
-О чудо :D :D :D
Дъното придоби лъскав вид.Обилно прочистване с вряла вода,подсушаване до колкото може,промих отново с малко бензин и оставих резервоара отворен да изветря.Има тук таме останала ръждица,но наистина е много трудно напълно да се премахне до метал.Напълнил съм го до горе с бензин и се надявам да нямам проблеми скоро с ръждата.
Следва да почистя карбуратора(жигльори) и да му направя настройка,но нещо нямам голям опит с настройването и незнам дали ще се справя.
Имам и проблем със скоростите.Трудно изкарвам от 1-ва на свободна.След като някак нацеля свободна и ми е светнала зелената лампичка индикираща,че съм на свободна(N) и пусна съеденителя някой път прехълцва и изгасва,а някой път си е добре.По време на движение като съм пуснал газта като че ли придърпва незнам защо така.Предстои да му сменя маслото в скоростната кутия преди което ще почистя старото.Маслото което съм му взел е Lubrica.Ето такова: http://www.lubrica.com/products.php?type=1&oid=3&pid=11
Трябва да купя:
-нови жила,може и не всички,но задължително на газта е за смяна
-ръкохватки-тази на газта е в окаяно състояние
-маркуче и филтърче за бензина задължително
-запалителна свещ
Ами това е за сега,много писано стана,но като за начало е така.Когато мога ще пиша и ще се мъча да не забравям да снимам и да поствам снимки.

Minsk_Power:
Днес полирах каплите на Минска с паста Turtle Wax.Ефекта е много добър,но за съжаление стана тъмно и отново нямам снимки.Свалил съм левия капак от страна на съеденителя(ще сменям маслото).Като натисна съеденителя много малко отделя и си мисля,че затова трудно включвам и изключвам,но като сменя маслото ще разбера.Капака утре ще се полира.
Също така утре ще напазарувам малко части,които по горе съм описал.
Днес свалих пачия крак и го изшкурих и ако остане време утре ще го пръсна със спрей.
Това е за сега утре ще допродължа.

Embolado:
Здравей!
Ще искам снимки на полираните капли ако е възможно.

Поздрави!

Minsk_Power:
Ако остане време днес ще ги снимам ако не утре.От вчера яко шкурене на капака.Много дупки много нещо по тоя капак.Тея руснаци една свясна отливка не могат да направят.Днес ако успея да го позагладя утре почвам с водните шкурки.Ето малко снимки по грубото заглаждане:

Minsk_Power:
Доста се забавих с писането,но не остава време пък и не е в голямо развитие.Капака е готов и е на мотора.Използвал съм една груба шкурка за грубото шкурене и оформяне след това само водни:600,1500,2000 и накрая го полирах със същата паста както и каплите(колега Embolado не съм забравил за снимките,но все още на съм ги снимал).
Ето малко снимки:
След водна 600:

След 1500:

След 2000 вече почвам да се пооглеждам в него:

Ето и пастата с която полирвам частите по мотора:

И ето го и крайния резултат дано се вижда хубаво:

А какъв беше още в самото начало когато дори не беше регистриран и не го бях къпал:  ;D

Имам снимка и като беше разглобен,но явно съм прпуснал да снимам като го сложих на самия мотор,но все пак:

Един приятел ми пръсна и пачия крак,защото беше ужасен!!!Използва спрей на Cosmos,стана много добре и съм доволен:

Сега имам малко проблеми..Сложих филтърче за бензина,но така и не можах да го направя да не ми тече бензин от надите и го махнах(ще търся малки скоби).Сложих му право маркуче ф16(пробвах и с ф15,но не пасва няма вкарване).Като сложа маркучето и пусна бензина не ми пуска кранчето,а като натисна да го почерпя и тръгва бензин.Карах така и на пътя ми угасна....гледам маркучето празно почерпих го пак напълни крабуратора и се прибрах.Като махна маркуча тече бензин като го сложа не ще.И забелязах,че по маркучето се изкачват нагоре малки балончета постоянно.Един колега от форума ми каза гарнитурата на чашката,ще я сменям да видя дали е от нея.Ако не е от какво друго може да не иска да тече бензин?
Голям ферман стана за което се извинявам,но немога да обяснявам по на кратко.
Поздрави! :cheers:

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия